Дадилка - Монструм во Македонија

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
На се повеќе портали, а и од се повеќе пријатели на видеото се спојува оваа грозна вест. Дадилка наместо да го чува и пази малото бебе, главно го тепа, шамара и малтретира...Еве го оригиналниот фб статус од неговата тетка:

Пријатели...
Со голема болка и уште поголем гнев го постирам ова видео...Сакам сите да видите што држи земјава....
Тоа кутро малечко бебе за кое се зборуваше во вестите,а ќе го видите во видеово е мојот внук Даријан...
Оваа жена -монструм "се грижеше" за Даријан 5 месеци,а ова видео е од само еден ден...Камерата ја постави брат ми,со сомневање дека нешто се случува откако на Даријан му пронаоѓавме модрици по телото и главата!
Не ме прашувајте низ каков шок и траума поминавме кога ја пуштивме камерата...
На ова никој нема да остане рамнодушен!
Овој монструм од жена е таму каде што припаѓа и се чека голема затворска казна!!!
Фала му на Бога Даријан е добар...
Помина премногу испитувања и има траума која се надевам нема да му остане во сеќавање...
Фала на Бога исто така што останавме присебни и не ја земавме работата во свои раце како што би направил секој,туку верувавме во државните органи.
Ова е монструмски чин и срам што сме го гледале по you tube,но еве го споделувам за да знаете сите дека го има и кај нас!Не му посакувам на никој вакво нешто да искуси!
Чувајте ги и сакајте си ги вашите дечиња...И за да не се повтори ова внимавајте на кого ги доверувате вашите деца!
СПОДЕЛУВАЈТЕ!

Видеото тука! Предупредување, видеото е навистина грозно и веројатно ќе создаде гнев, бес, жал и што ли уште не, гледајте го на сопствена одговорност.

Откако го изгледав, јас, како магистер по правни науки имам само едно прашање - зошто, по ѓаволите, нема смртна казна во Македонија?!
 
Последно уредено од модератор:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не успеав да гледам повеќе од дестина секунди, мислам и тоа беше доволно да посакам да ја убијам.
Се чудам како може да постојат такви луѓе монструми, да тепаш беспомошно. невино суштество навистина треба да си пореметен. Најстрашно е што таквите луѓе се навидум нормални во секојдневен муабет. Психопати. Треба да биде сместена во затвор а после тоа во психијатриска установа од затворен тип на многу долг период. Лично да видам вакво нешто да се случува со моето дете, не знам дали би се воздржал да пријавувам. Не сакам ни да помислам.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
И сега за ова казнувањето треба да се одреди по правен пат?Убиј ја гнасата....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Буквално не можев да гледам подалеку од сцената со влечење уши и оноа нагло кревање... Коса ми се крена, вакво нешто да осетам ќе се најде место за закопување никој да не ја најде никад! А и машина за мелење месо може креативно да се искористи!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
3 пати го пуштам и 3 пати после 30та секунда го гасам.

Леле бе мене да ми е вака, абе каки курац полиција викање, правни системи ќе ти ебам сто мајки. Чекање утре коа ќе дојде на работа, внесуење у соба, пуштање видеото, млатење стоката цел ден, ни леб ни вода да не добие, иживљавање врз неа цел ден па дури на крај викање полиција... Ќе платам и ја казна ама битно ѓубрето ќе осети што значи иживљавање.
Ало бебе е маме да ти ебам гадно, ни може да збори ни да се брани ни ништо. Можам да замислам кој страв го трпело кога родителите ќе го остаеле со стокава на само.
Добро е што приметиле родителите некакви симптоми, иначе којзнае до кога ќе траело ова, сериозни последици можело да трпи бебево.
Огромен ризик е у денешно време да се довери бебе на непознат лик, не би било лошо уште од првиот ден да си поставил камери наоколу ама кај ќе ти текне дека постојат вакви ликови у пичку матер.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Јас секундарно ја убивам СЕКУНДАРНО, вака да ми правела на мое дете ја сечам на парчиња со шмишајвна, вака ме боли срцето што го гледам видеово само а не па мое да е... оваа е за смртна казна ништо друго
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не можев да го догледам до крај, не можев.

ЈАВНО ДА БИДЕ КАЖАНО името на оваа идиотка и да биде линчувана на сред плоштад.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Да има секакви будали од така наречени дадилки, оваа стара кокошка се гледа дека нема живци за мали деца па кој курац се нафатила да чува, ако немаш живци за мали деца откажи се и барај си друга професија, имаше уште едно видео со дадилка ама од америка тоа беше по вознимирувачко таму детето го шамареше силно и го маваше од земја

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Се чудам само како се воздржале и ги оставиле институциите да го решат случајов... па ја бе на костозглобно/шок-соба !!!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Jaс да сум ќе ја удавам во када полна со киселина.

Па и кога ќе прочитам коментари дека родителите се виновни. Бркале кариера, не сакале да го чуваат сопственото дете, па нека им го тепа дадилката. :tapp:
Може и родителите направиле грешка што ангажирале непроверена и непрофесионална вештерка. Прашање е колку вакви психопати ја работат оваа професија, само за да заработат некој денар.

Од авион се гледа дека нема фаца за чување на деца. Личи на некоја што самата себе не се сака, дома има фамилијарни проблеми и е во години каде се живо ја нервира.
Затоа и пред некој ден во темата за градинка, пишав подобро детето да оди во приватна градинка, отколку дома да ти се шета непозната жена.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Е за ваквите, треба фаци како Декстер да постојат!
На мое дете вака да му прави некоја курва, има да ја сечам парче по парче и со деловите да ги хранам лавовите во зоолошка!
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Значи вакви луѓе не заслужуваат да живеат ни 1 секунда повеќе... Бесилка дирекно на сред плоштад!!!

Се надевам дека ова ќе биде памет и за другите родители што имаат мали деца... Значи оставањето на дете на дадилка е премногу сериозна работа... Не се остава на било кого... Првите чекори се многу важни, што значи и доколку се реши човек за дадилка тоа мора да биде некоја препорачана, позната и слично... Што значи според мене грешката е и кај родителите, но тоа не го трга фактот што оној монструм не заслужува да живее...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom