Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

Кои 4 екипи ќе ја поминат групата?

  • Шпанија

    Гласови: 132 83,0%
  • Словенија

    Гласови: 131 82,4%
  • Исланд

    Гласови: 106 66,7%
  • Тунис

    Гласови: 49 30,8%
  • Ангола

    Гласови: 11 6,9%
  • Македонија

    Гласови: 143 89,9%

  • Вкупно гласачи
    159
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Овој човек треба да биде игнориран начисто, значи целосно игнорирање и готово. Не треба да му прават интервју, па зошто не го викнале, како се осеќаш Борко ти сега, како се голманите, глупи новинари кои само нервоза внесуваат. Остај го таму нека крши глава нека оди нека му ги дипли пешкирите на Варгас.
Како да биде игнориран кога на онаа бабата од Екипа и се влажни дегенов.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964
Заебана ќе е со Словенците, можеби и највистинскиот тест за нас после тунижаните, не се залетвајте одма на победа....
Поквалитетна екипа се и покомплетна од нас мислам, особено откако ги зеде Вујо уште повеќе се посилни. Доста кондиционо спремни, техничарска екипа, играат со мозок не се како некој шо играат скокни и акнија кај ќе ти се фати....
Очекувам тежок меч, тесен, со МАЛКУ ГОЛОВИ, одбраните мислам овде ќе пресудат, ќе видиме кој е поголем мајстор, повторно на тронот старите познаници од нашата лига Червар vs Вујо :zloo:

Треба да се пазиме од Јуре Доленец, иако на првите 2 меча спортски кажано не покажа ништо, ама Јуре си е Јуре, според мене НАЈДОБРИОТ играч во светот за игра 1 на 1, ако има малку простор има од чорапи да те извади на финта, не за џабе го купија Барса....
Мора поагресивно да се оди на овај, шо подалеку да е од голот, да не се дозволи да шутира.
Исто и Кавтичник му е добар, ако му тргни на ќељајцата ќе прави проблеми....
За крилата да не коментирам, миленикот на Вујо, тука е Маргуч кој ептен го форсира и даваше резултати неговата минутажа, а сега плус го има и Блаж Јанц опасни играчи...

Мора на одбрана да ги сакатиме од ќотек, особено Велко, Столе и Жути треба пепел да ги прават, фаули до работ на исклучување, машка игра, и да се надеваме дека ќе имаат добар ден и голманите Колев и Трајковски.
А и кај нив голманите не се ништо посебни, кокошкари се, особено Матевж Скок не е некој голман да се плашиме да не влези во серија па да не сакати. До душа и ние од шо сме малер против кој и да играме го правиме голман, онај гумата од Ангола го напрајвме за трансфер да си напрај после светското, па и тој тунижанецот.
Секој простор треба да го користи Киро, можи да го наполни со 10че и Скок :D
Мора и попаметна игра ако играме, а се надевам, со 7 во напад, секоја грешка скапо ќе ни се плаќа оти на контри СТРУЈА се брзи словенците....

Имаме шанси за победа, не дека немаме, ама мене мислата ми оди на спротивното, дај боже да грешам како со Тунис.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Штом најде некој пренос пуштете стрим тука :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Борко беше тој што го критикуваше Диви лани за пресот што го даде пред ЕП или грешка сум??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Борко беше тој што го критикуваше Диви лани за пресот што го даде пред ЕП или грешка сум??
Да и за тоа имаше коментари.

Нека му ја учука некој на Манасков да не се радува во втора минута како финале да е, смрад. Абе како деца мали да се на моменти :mad:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нека му одлепат бубрези сеа на некој од нивните све по список да им ебам у пичка
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Значи скакулецов Георгиевски, не е можно што све е спремен да утне:facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Се чуваме за Норвешка :icon_lol:

Мноооооооогу очајно. Се откажале пред меч овие...катастрофа.

Ајде барем Исланд да ги тепаме и да имаме барем мала надеж за понатаму пошто ако од Словенија губиме волку од Франција 60-18 ќе изгубиме......

Голманиве уште ми се тапа. Просечен ден на Борко = Просечен ден на овие, аааама Одличен ден на Борко >>>> Одличен ден на двајцава и Лош ден на Борко >>> Лош ден на моменталниве што уште не заслужија да ги знаеме по презиме туку да ги сметаме за "Замени на Борко"


Али, добр да не испадне дека ги хејтам голманите, пред се нападот не продаде, а после тоа ете и Словенциве имаа ненормален ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom