Градски паркови

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ај кажи шо му фале :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Decaaa mirni ne se karejte....Strumica si ima najubav park.

Inaku nekoj spomena Mogila Prilep-toa ne li e kako nekoe mesto za izlet ili nekoja verzija na Vodno??? Barem jas taka imam slusnato
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
А на Скопје паркот бе! ! !

Абе милина да ти е да се прошеташ...на почеток газиш на полуискршени плочки, гледаш десно фонтана што полуработи, одиш право се симнуваш по целосно искршени скали, пред тебе е споменигот на нашиот најистакнат војвода Гоце Делчев, како само гордо стои на споменикот (покажувајќи со двата прста кон Аеродром) со погледот одиш надоле и гледаш графити, безвезни натписи напишано во стил на Емче ваз хир (па што к*р ако Емче била тука!) те тера да поцрвенеш (незнам за вас ама стварно се срамам кога го гледам тоа) Човек што се борел за неговите идни генерации да спијат сигурно без страв дека некој турк е дојде и ќе бара данок во крв...патетика жива сме! Одиш уште право! Па после вртиш лево, одиш, одиш, пази дупка, одиш, се вртиш десно и гледаш мини спомениче од едно мече АМА со мечево нешто не е во ред, како некој 1 тон тежок напален бик да свршил врз мечето пробувајки неколку пати истото мече да го јавне (барем цело бело да го направевте шупаци едни, да личи на нешто ПУ!). Одиш уште малце понатаму и ја гледаш бината или таканаречената Школка целата исто како Гоце напишана со секакви графити и натписи (барем да се најдеше некој асален графит да се нацрта па да личи на нешто!). Спроти Школката го гледаш таканареченото Брдо со куќарката малечка, влегиваш кај неа и никако значи НИКАКО немој да си седнал на клупите затоа што некои такозвани чесни граѓани пиеле алкохол претходната вечер и се опијаниле и истурале алкохол врз местото наменето за седење...ова не е се има и масички ОООоооОООооо ДА! масичките се уште бетер, ни самиот незнам што се имало на нив... Е да ми текна веднаш до таа куќарка има нешто како незнам што ама ќе знаете за што викам кога ќе видите, односно кога ќе ја помирисате аромата на АМОЊАК!!! и се разбира истоименово место е и дувло за наркомани. Спроти тоа место е Кермез кој се гради 100 години и никако да се изгради (чисто се сумљам дека ќе се изгради додека не заврши мандатот на нашиот "чесен" градоначалник, ако не се изгради значи дека НЕМА НИКАД!)


Спремен да идам негде на гости накај Карпош или Влае и решавам да идам по стариот, дивиот дел на паркот... ЖИМИ СЕ ТАМУ МИ Е МНОГУ ПОДОБРО МЕСТОТО!!! Барем гледаш природа (така некако).


Па драги сограѓани од нашите соседни градови со нивните прекрасни градски паркови поминете некогаш накај нашиов скопски парк да видите што се "мераци". ОК не доаѓајте, несакате верувајте ми.


Драги скопјани, постов не го сфаќајте погрешно во стил на малиов "го сере паркот и стекнуваме лоша репутација за градот", кога и самите знаете во каква состојба е.

Како што би кажале металците наши наречени Metallica...SAD BUT TRUE.
Хехе почнав да го критикувам паркот и веднаш Пределот кај Гоце и фонтаната го откопаа и сега нови плочки или којзнае што ќе ставаат. Ако ако така треба.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Decaaa mirni ne se karejte....Strumica si ima najubav park.

Inaku nekoj spomena Mogila Prilep-toa ne li e kako nekoe mesto za izlet ili nekoja verzija na Vodno??? Barem jas taka imam slusnato

Могила-Прилеп е парк кој до пред 1 год. беше многу запустен и запоставен.Сега страшно се уреди и има спортски комплекс.Супер е.
Инаку Кавадарци парко е голем и убав а за Струмица сум слушнал дек е убав ама не сум бил никогаш,за жал.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не шетам у парк никогаш зашто во кичево немаме парк :vozbud:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Кај нас паркот(ако така можи да се наречи)го зафака цел центар така да мора таму да шетаме и закон ни е . :pos2:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Градскиот парк од Кавадарци
Инаку има уште 2-3 други помали паркови





Нашиот парк е најубав :baeh:
( сликите ги преземав од kavadar4e.com )

едит: глеам Мадрид ги средил неговите, па ќе оставам само една
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас мислам дека Градскиот Парк во Скопје има уште многу да се прави. Некако тапа ми е сега како што е. :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom