Горан Пандев

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Јас многу сакам да појди во Ливерпул, и покрај многуте шпекулации дека не му одговара англискиот стил јас мислам деја добро ќе се снајди.Одма набавувам дрес ако има трансфер.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
jas mislam deka pandev vo drugite golemi klubovi nema da igra mnogu ,tuku ke ja izgubi i taa slava so ja ima sega vo lacio.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Нека седи во лацио и така е навикнат само да паѓа по терен како што научил во италија:baeh:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Мислам дека Пандев треба да ја смени средината, зашто воопшто не му одговара статусот на „ѕвезда“. Сметам дека последнава сезона во Лацио му беше полоша од претходната, не поради тоа што даде помалку голови, туку поради тоа што многу често се наоѓаше во ситуации да даде зицери, а ги промашуваше. Голем број од головите што ги даде не беа некои ремек-дела, како во претходните сезони. Јасно, не може да се занемари и доаѓањето на Зарате, кој веднаш го превзеде приматот на најдобар стрелец во Лацио, но мислам дека Пандев може само да изгуби ако остане таму.

Треба да се пресели во друга лига, каде никој нема да го ферма и каде ќе мора да дава 150% од своите можности, за да биде забележан и успешен. А никаде не е подобра таква средината отколку во Англија. Мислам дека таму Пандев ќе го стават под најстрог режим и или ќе се избори со тоа што ќе стане класа играч, или ќе падне веднаш во заборав.

Некој некаде рече: „Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.“ Со други зборови, не е успех ако остане на ова што е. Успех е ако направи еден чекор подалеку, не знаејќи дали тој чекор ќе биде правилен или не. Зашто не се работи за тоа дали Пандев ќе успее во Англија, туку дека воопшто ќе се *пресели* во Англија. Самото тоа ќе биде успех за него. Макар и греел клупа, тоа ќе го мотивира што повеќе да работи, за да се избори за првотимскиот статус. Не верувам дека нема воопшто да игра никакви натпревари, зашто сите клубови таму имаат и втори, па и трети постави, кои играат некакви регионални натпревари. Пандев најверојатно ќе треба да помине низ такви сита и решета за да ги убеди менаџерите на тамошните клубови дека заслужува место прво во резервите, потоа на клупата на првите тимови, па дури после тоа место во првите единаесет.

Значи, ако Пандев отиде во Англија, не треба да очекуваме *веднаш* дека ќе го стават во игра. Ќе мора да помине некое време, можеби цела сезона, играјќи споредни натпревари со споредни тимови, за менаџерите да сфатат точно колкави се неговите потенцијали. А убеден сум дека таму ќе го оценат правилно, зашто тоа се цели екипи од луѓе кои работат со фудбалерите.



Значи, јас лично би сакал Пандев да замине во Англија. Ако Ливерпул го земе, тоа ќе биде супер. Исто така, се шушка и дека Арсенал ќе се ослободува од Адебајор, што значи дека таму од напаѓачите ќе им останат само Бендтнер, Аршавин и Едуардо, што сметам дека е премалку за тим како Арсенал. Јасно, ако Венгер сака да унапреди некого од нивната младинска школа, тоа е веќе друг муабет.

Во секој случај, се надевам дека Пандев ќе се избори за првотимски статус, каде и да оди. Зашто во секој случај го заслужува тоа.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Kој сака да се обложи со мене дека Пандев на следниот натпревар шо ке го игра за репрезентацијата ке постигне гол?????
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Kој сака да се обложи со мене дека Пандев на следниот натпревар шо ке го игра за репрезентацијата ке постигне гол?????
Сигурно и Пандев се има обложено со некој дека ќе даде гол, па затоа наместо да подава на слободни играчи, гледа како сам да заврши.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Сигурно и Пандев се има обложено со некој дека ќе даде гол, па затоа наместо да подава на слободни играчи, гледа како сам да заврши.
:pos2: Тука се согласувам хахаа... за жал така е... :helou:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Читам денес наслов, „Јуве се откажа од Пандев(?), но сега Наполи „загриза“
(линк: http://www.sportskoradio903.com.mk/joomla/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=26)

Во друг медиум читам наслов „"РОСОНЕРИТЕ" И БОСАНЕЦОТ СЕ ДОГОВОРИЈА
Џеко потпиша со Милан“
(линк: http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/533952/index.html)

Ехх Горанчо наш напатен. Вака се прави трансфер. Најмалку 6 месеци кај нас само тоа беше на насловни страници. Каде ќе одел Пандев, кој се „тепал“ за да го земе Пандев итн. И сега? Каде? „Најзагреаниот“ Баерн веќе купи 2 напаѓачи, Јуве не го сака баш. Кој ќе биде сега? Ливерпул? Арсенал? пффффф. Тешка работа.
Наполи, Сиена, Аталанта ... таму можеби.
Претераа весниците наши со вештачко подигање на интересот за Пандев. Ако не отиде Пандев во многу јак клуб, тоа ќе биде пораз и за нашата нација.
Само да споредам со Един Џеко, кој е пред вратата на Милан. Пред 2-3 месеци ретко кој имаше слушнато за него. Само тие што следат Бундес лига. Ете до каде ќе стигне дечкото. И тоа нема да оди во Милан затоа што Сараевски спорт или босна-online пишувале статии секој ден за него, туку затоа што за Волфзбург даваше голови скоро секое коло, а за Босна играше уште подобро.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Наполи прават добра екипа за следната сезона.Не ги продаваат Лавеци и Хамшик (иако има уште време не се знае може ќе си заминат) имаат и други солидни играчи како Денис и Маџо башка го земаа Кваљарела кој беше најдобар поединец во Удинезе така да има конкуренција.Доколку го продадат Лавеци можеби ќе го земат Пандев но не верувам според мене најдобро би се снашол во Арсенал или друг тим каде што ќе добива шанса за игра безразлика дали е послаб тим или појак.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Nisto od Real,Juventus,Arsenal itn, ovaj na krajot izgleda vo Bari ke se preseli:nesvest::nesvest::nesvest:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.694
Поени од реакции
884
Nisto od Real,Juventus,Arsenal itn, ovaj na krajot izgleda vo Bari ke se preseli:nesvest::nesvest::nesvest:
Ете и Наполи се откажа од купување на Горанчо наш ... хе хе хе ... иначе ако појди во Бари и нема да е толку лошо за него , туку да не се случи да го земи некој тим од типот на Албино Лефе или Про патриа :))
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Се ми мириса дека најблиску е до Фиорентина :toe: за мене солиден клуб кој секого може да изненади...нема да му биде лошо таму :vozbud:
 

Tashevsky

мадафака
Член од
20 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пандев не го бива за во друг тим .. лацио му е супер пошо не треба да се замара да трча... интаљанската лига е спора.. а англиската лига е мнг брза и пандев нема да може да се снајде таму :tapp:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Пандев не го бива за во друг тим .. лацио му е супер пошо не треба да се замара да трча... интаљанската лига е спора.. а англиската лига е мнг брза и пандев нема да може да се снајде таму :tapp:

А Бербатов повеќе трча од Пандев..Така мислиш??
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Ако е вистина дека Фиорентина е заинтересирана тогаш тоа му е најдобра опција. Лацио нема тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom