Горан Пандев

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Иам пандограм од Автев.. овај автограм од Пандев..

И од Седлоски..

ПАНДОГРАМ ;)

Дрво е бе..
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Офчар напиша:
Да да, дрво е...само што денеска го прогласија за играч на натпреварот против Асколи. 2 асистенции и еден гол (и еднаш у статива шутна).

Пандев е закон!
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
zEk0 напиша:
Пандев е закон!
Дрво е бе, пичка ти матер, од кога гледаш ти фудбал? Ја Пандев го знам ти коа ни Панчев не го знаеше. Ја коа сум идел на утакмици ти у маало си дркал!

Сељак!
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Офчар напиша:
Дрво е бе, пичка ти матер, од кога гледаш ти фудбал? Ја Пандев го знам ти коа ни Панчев не го знаеше. Ја коа сум идел на утакмици ти у маало си дркал!

Сељак!
Пеер таман да си легнам не ме еби :)
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
zasto drvo obrazlozi? drvo zasto e covek na utakmicata vo italjanskata kalco liga posto dava golovi ,asistencii i igra za rimski LAZIO a?

i ja go pcuev koga igrase za belasica i koga na gradski na vardar mu sibase golovi ali svaka cast.

inace i pancev igrase vo italija potocno greese klupa pa se vrati kao posran konj.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Dzver напиша:
zasto drvo obrazlozi? drvo zasto e covek na utakmicata vo italjanskata kalco liga posto dava golovi ,asistencii i igra za rimski LAZIO a?

i ja go pcuev koga igrase za belasica i koga na gradski na vardar mu sibase golovi ali svaka cast.

inace i pancev igrase vo italija potocno greese klupa pa se vrati kao posran konj.
Е дрво е де, затоа.

Абе тоа беше моја зезанција со Зеко. Иначе дрво е, ама дрво е бољи од камен пошто бар на ветер се мрда ;) Со гранките..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Ај не претерувајте, избришав еден куп мислења кои немаа врска со темата.

Иначе ги фатив последните 10 минути од натпреварот вчера, баш кога го дадоа голот со ножички! После видов дека и Пандев дал гол и пукнав од мака што не го видов. Па педерите не го ни прикажаа на крајот...

Иначе, добар беше голот? Глава, нога, статива гол, макази? :wink:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Acid напиша:
Ај не претерувајте, избришав еден куп мислења кои немаа врска со темата.

Иначе ги фатив последните 10 минути од натпреварот вчера, баш кога го дадоа голот со ножички! После видов дека и Пандев дал гол и пукнав од мака што не го видов. Па педерите не го ни прикажаа на крајот...

Иначе, добар беше голот? Глава, нога, статива гол, макази? :wink:
Глава, му ја набација и он се поклони, малце бочно околу ќошот на петте метри..
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Acid напиша:
Па педерите не го ни прикажаа на крајот...
Па не е ова Англиско за да даваат хајлајтс на крај :)
У Италија со една камера и тоа од што повисочко за цел терен да го фатат :icon_lol:

Шала на страна, браво за Пандев, не го видов голот али битно погодил.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
abe ja imam hajlajts 4 min. od utakmicata nego kazete kako da vi go stavam ovde
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Пандев тргна со гол во 2006
Италија 18. коло
Горан Пандев (Лацио - Асколи 4:1), е играчот број еден на натпреварот затоа што во текот на целиот меч беше "душата" на римјаните кои со пресврт дојдоа до убедлив триумф. Пандев во 29 минута му асистираше на Ди Канио за 1:1, ја водеше акцијата во 34 минута кога Мудингаи донесе водство за 2:1. Нашиот најдобар фудбалер со нова улога во тимот и како организатор на акциите во случај кога неговиот тим имаше многу проблеми со играчите за врска. Пандев одигра маестрално а во голем стил го почна и вториот дел. Најпрво во 50 минута од 18 метри упати вистинска бомба но десниот дирек ја спречи неговата радост. Сепак се играше 79 минута кога Мудингаи центрираше од левата страна а Пандев за првпат во Лацио на првенствен меч ја тресе мрежата со глава кога топката се "закова" во мрежата по неговиот прецизен удар од 4-5 метри но поради соблечениот дрес херојот на средбата заработи и жолт картон. Во тие моменти нашиот фудбалер стави печат на трите бода со својот петти првенствен гол во оваа сезона со што стана втор стрелец на тимот од "Олимпико" кој со овие три бода се искачи на осмата позиција по 18 одиграни кола.

Пандев: Конечно погодив со глава

По мечот Пандев ја доби наградата за играч бој еден на дуелот Лацио - Асколи а потоа за "Македонски Спорт" напомена:

"Време беше и јас да дадам гол со глава. Задовлен сум од учинокот на овој меч. Играв на нова позиција поради проблемите кои ги имаме со повредените играчи од средниот ред. Оваа нова улога ми го донесе петтиот гол во сезоната но и новата асистенција. Жалам за оној удар во 50 минута кога го погодив дирекот. Ја видов топката во мрежата но сантиметри ме делеа до ушрте еден ефектен гол. Уште 5 гола во оваа сезона и ќе дојдам до посакуваната бројка на погодоци", беа зборовите на Пандев.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Уште го чекам хајлајтсот од натпреварот! :wink:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
druze ti pisav na private ali ne ti stiga porukata... slusaj otidov na linkot sto mi go dade tamu go staviv fajlot so hajlajtsot i stisnav host it i ova pet saati dreme a dole se popuni toa deka se ucitalo... kazi kako treba da ne se rezilam za djabe!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Dzver напиша:
druze ti pisav na private ali ne ti stiga porukata... slusaj otidov na linkot sto mi go dade tamu go staviv fajlot so hajlajtsot i stisnav host it i ova pet saati dreme a dole se popuni toa deka se ucitalo... kazi kako treba da ne se rezilam za djabe!
Кога ќе стиснеш HOST ти се аплоадира клипчето.. Кога ќе заврши со прикачување, ќе ти го даде линкот.

Е сега, ако ти е „тешко“ повеќе од 10MB, нормално дека ќе се прикачува повеќе време, во зависност од тоа каква конекција имаш. На АДСЛ, можеби 7-10 минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom