Голема лага : Стоунхенџ е изграден 1954 !!! ( 108 фотографии)

Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Да не заборавиме дека и Наполеон е уствари Македонец кој пробувал да ја прошири маќедонската имерја. Името му доаѓа уше од младилачките денови коа бркал жени низ босанските ниви користејќи ја фората "Еј Бона, (wanna) party". При една од неговите "екскурзии" постар офицер го забележува и зачуден од способностите на дечкото коментира: "Види го бе На Поле Он шо прави".
:pos:
Еднаш наидов на албански портал и пишуваше дека Наполеон е по потекло од Грција, од семество кое биле чуени за чување коњи. Во Грција биле викани kalimeros ( добар коњ, значење на албански и добар дел - буквален превод од грчки). Затоа кога неговотo семејстvо мигрирале во Италија, италианците мислеле дека е грчи збор, ynaëi добар дел, и го преведеле во Buena parte.
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
А да му се по.ерам натре во ними се карате за еден куп камења, ак ја земам хилтана од дома вид и виделина ќе се сторет.
Зошто мораше да кажеш олку глупа реченица? Многу мразам овакво нешто смислено и кажано. Тие камења на кои работеле илјадници луѓе, ги студирале стотици професори, ги посетиле милиони луѓе и им се восхитуваат сите. Полни се со информации за една мината ера. За тебе се растурени камења и така ќе останат ако не гледаш подалеку од носот. Фала пријатно.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Зошто мораше да кажеш олку глупа реченица? Многу мразам овакво нешто смислено и кажано. Тие камења на кои работеле илјадници луѓе, ги студирале стотици професори, ги посетиле милиони луѓе и им се восхитуваат сите. Полни се со информации за една мината ера. За тебе се растурени камења и така ќе останат ако не гледаш подалеку од носот. Фала пријатно.
Фала шо ме просветли, о ти семоќен човеку!
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Golemo tase koj sto objavil i na koj medium, ne e bitno koj go izgradil i od koga, se slozuvam so @Sungerot Bob sto rece
Админ незнаев дали во историја или тука во мистерии да ја отворам темава така да ако има фрка сели ја у историја.
Дали митот е урнат !?!??!? :vozbud:

Еден руски портал објавил теза дека мегалитниот споменик Стоунхенџ не е изграден пред 5000 години ,туку градбата е започната пред 60 години.

Повеке : http://www.pravda.rs/2014/09/05/foto-velika-britanska-prevara-stounhendz-je-sagradjen-1954-godine/?fb_action_ids=743626885683167&fb_action_types=og.comments
i bitno deka i den denes postoi, sto jas ako imam vrski vo nekoj poznat portal i objavam deka zemjata e pravoagolna ke mi poveruvas?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Golemo tase koj sto objavil i na koj medium, ne e bitno koj go izgradil i od koga, se slozuvam so @Sungerot Bob sto rece


i bitno deka i den denes postoi, sto jas ako imam vrski vo nekoj poznat portal i objavam deka zemjata e pravoagolna ke mi poveruvas?
Дај доказ бе !?!? (Ја еве со фотографии најдов) ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom