Генијалец заборавен од државата :S

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Фала што не просветли...

Чичко Војо Ушевски појак е од овој...
Војо, Пеев, ги има повеќе, надреалисти.

мојов веќе испукан стар ТОП , да делува и пука бар за викендите како кога беше млад.

Вијагра, левитра, помлад објект. :icon_lol:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.921
Поени од реакции
1.440
„Уште од мал така измислував нешто така како да пукам шо да прам, да измислам некое оружје ново да бидит“ :icon_mrgr: Генијалец
:pos:
Не можам да се приберам од смеење.

А инаку азбуката со замена на карактери со нови се решава на статистички начин колку и да се новите карактери непознати. Тоа ти е буквално сега некој да рече дека измислил нов typeset или такаречи фонт. Tака што не измислил нешто ново за патентирање.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Гледам сите нешто го тролате типот , кој од вас може да направи азбука жити све и да препушува на тестови а проф. да не знаат , ние за греота и со бубици и со телефони неможеме да препишеме на испити се гледа дека типот има далеку поголем IQ од повеќето нас , по ова се гледа дека "Old School " е боље од модерна технологија само ако ја носиш главата за размислување , а не за фризури и шминки (важи и за машки ) .
Ја напишав азбука у 4то одделение за да не ми го читаат дневникот. Колкав IQ иам јас по твојава логика?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
:pos:
Не можам да се приберам од смеење.

А инаку азбуката со замена на карактери со нови се решава на статистички начин колку и да се новите карактери непознати. Тоа ти е буквално сега некој да рече дека измислил нов typeset или такаречи фонт. Tака што не измислил нешто ново за патентирање.

И делот кога им го срушил кровот на комшиите рече ама ми клаја забрана не можам да пукам веќе :icon_mrgr:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.390
Поени од реакции
5.558
Новиот негативец у Breaking Bad..........
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ја напишав азбука у 4то одделение за да не ми го читаат дневникот. Колкав IQ иам јас по твојава логика?
Штом си напишава во 4-то многу голем . ;)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
khz777
Кажи ми ти пријател,што корист би имала државата од вуруков?Пошто едино ти го браниш од тука,ваљда го разбираш
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
„...со кој по грешка експериментираше, урна дел од покривот на соседите“
„Но по тој настан државата за жал наместо да го поткрепи неговиот талент, таа го осуди на 2 години условен затвор и му забранила да продолжи да истражува“
Овој прилепчанецот е комедија... :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
„...со кој по грешка експериментираше, урна дел од покривот на соседите“
„Но по тој настан државата за жал наместо да го поткрепи неговиот талент, таа го осуди на 2 години условен затвор и му забранила да продолжи да истражува“
Овој прилепчанецот е комедија... :pos:
А замислете да: Да државата го земеше под своја капа овој генијалец и
му дозволеше да го усовршува тој свој пронајдок,ние до сега ќе имавме:
Ракети со дострел до Софија и Солун а во блиска иднина и до Њу делхи.
Тоа ние сами бегаме од националната стратегија на овој мозок.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
khz777
Кажи ми ти пријател,што корист би имала државата од вуруков?Пошто едино ти го браниш од тука,ваљда го разбираш
Би го унапредил неговото знаење , во странство ваквите случаеви како него државата ги зима и ги обучува кај нас ги сметаат за нетачни . Затоа кај нив има напредок во секое поле . Кај нас секој што по нешто разбира го прават мрднат ,улав ваков бил таков не е тој арен и затоа ние како држава немаме генијалци на ниедно поле , ставаме ропаци на клучни места .
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
во странство ваквите случаеви како него државата ги зима и ги обучува кај нас ги сметаат за нетачни
А сфаќаш ли колку е само нетачен овој? Дај изгледај го клипот уште еднаш плс
 
M

macgowan

Гостин
А замислете да: Да државата го земеше под своја капа овој генијалец и
му дозволеше да го усовршува тој свој пронајдок,ние до сега ќе имавме:
Ракети со дострел до Софија и Солун а во блиска иднина и до Њу делхи.
Тоа ние сами бегаме од националната стратегија на овој мозок.
За Софија и Солун имаме manpower, тренирани дремачи пред штабови и останати дудлачи, со гордост би носеле `елечиња` за лидерите и партијата, ама ваков ѓенијалец да го истренираш којзнае кај ќе ни е крајот.
Брисел, думај му ја!
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Би го унапредил неговото знаење , во странство ваквите случаеви како него државата ги зима и ги обучува кај нас ги сметаат за нетачни . Затоа кај нив има напредок во секое поле . Кај нас секој што по нешто разбира го прават мрднат ,улав ваков бил таков не е тој арен и затоа ние како држава немаме генијалци на ниедно поле , ставаме ропаци на клучни места .
Пак нема корист од него,што,топови од амортизери ќе прави,ќе измислува кодирани писма во случај на војна?
Што е следно од него,рачен минофрлач со клипот од колата место боева глава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom