Генерална дискусија за светското првенство во Франција

Кој ќе биде владетел во светскиот ракометен крем?


  • Вкупно гласачи
    82
  • Гласањето е завршено на .

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
овој голманот на Тунис е аут за Светсково инаку дајте негде ростери да проверам оваа официјалнава е очобол никакво инфо нема Катарците имаа подобар веб од овие
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
овој голманот на Тунис е аут за Светсково инаку дајте негде ростери да проверам оваа официјалнава е очобол никакво инфо нема Катарците имаа подобар веб од овие
Барај на официјалните страни на федерациите на секоја репрезентација, тешко дека ќе ги најдеш сите некаде.

Еве на http://www.handball-planet.com/ и на http://www.balkan-handball.com/, барај низ објавите, ги има речиси на сите појаки репрезентации.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
@Tomasino друже дај 2 ракометари за вечер да ги пукнам на илјадарче да се прати нешто :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@Tomasino друже дај 2 ракометари за вечер да ги пукнам на илјадарче да се прати нешто :D
Заебани се,од Французите ниеден не ми фаќа око.
Нов селектор сеа имаат,многу крокодили а мала барата,сите ќе треба да добијат минутажа.
Повеќе на минус ми одат грото од Французите.
Карабатиќ влечи незгодна повреда на рамото,уште од мечот со Нант пред некоја недела,па можно е да не го замараат многу,и да го штедат,можат и без него да се справат со Бразил.
Гигу исто можен минус,ако игра повеќе Мае тогаш и многу веројатно е тој да шутира пенали шо не мора ништо да значи.
Порте најверојатно ќе дели минутажа со Дика Мем,или со Дипанда,неам видено кој се финалните состави,тешко дека ќе пребаци,иако се е можно,Бразил не е познат како сјаен во одбрана.
Исто и за Сораиндо,иако овај ваљда ќе е повеќе во напад,иако ќе има сериозна конкуренција во другиот Карабатиќ,овај беше повреден,можно е да има лимитирана минутажа.
Повеќе Бразилците ми се некако интересни,Де Толедо е добар бек,ако го остават да игра нема да чуди да закуца 4 комада.
Исто и овај Чиуфа,доста брзо крило,на минатото СП доста минутажа имаше.
Исто и Рожерио Мораес,ако го играат повеќе ваљда ќе закува еден ебан гол.
И Тиагуш Петруш имаше доста солидна минутажа на времето,ако игра денес во напад наместо само во одбрана би требало да закуца 3,еден од ретките двометраши ,ако не е единствен.
Да резимирам:icon_mrgr:,најмногу око ми фаќаат Карабатиќ -,Тиагуш Петруш +,Де Толедо +.ама јас не би уплатил тисучу на овие,сепак Франција е ова,Омејер на гол:гик:,лудаци,Бразилци,ова она:icon_mrgr:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе мора со тисучу да се почне, 2 играчи ми се доволни.. Утре 100% го играм Деки особено ако граница му е 3,5 или 2,5.. Ако му е над 4,5 граница ќе размислам, се' што му е под таа граница опичувам 100 евриќи сингл...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Борко гостин во студиото на МТВ вечерва пред утакмицата. Да видиме со кои куршуми ќе пука министерот :D
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Во пресрет на почетокот на првенството еве и една моја прогноза.

1. Франција
2. Данска
3. Германија
4. Шпанија
---------------------
5. Хрватска
6. Шведска
7. Словенија
8. Норвешка
---------------------
9. Катар
10. Русија
11. Унгарија
12. Македонија
13. Тунис
14. Египет
15. Белорусија
16. Бразил
---------------------
17. Исланд
18. Аргентина
19. Полска
20. Чиле
21. Бахреин
22. Саудиска Арабија
23. Јапонија
24. Ангола

Е сега слободно цитирајте ме и смејте ми се кога ќе испогрешам се :anco:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.912
@Xsago од моја лаичка гледна точка Унгарија ќе биде понапред, Катар поназад и Русија при крајот негде.Преоптимистички е да се стават Русите на 10 место, а на секое првенство се во последните, тимски дух никаков.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Борко гостин во студиото на МТВ вечерва пред утакмицата. Да видиме со кои куршуми ќе пука министерот :D
Се воздржа колку толку, сепак натчовечки сили пружи да не го извади сељачкото :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
Горе долу тоа е сепак зависи како ке вкрстуваат после групите за да се види кои репрезентации ке разигруваат за медал и мислам дека Германците нема да освојат медал на ова СП
Тимови кои нема да поминат група
Полска и Јапонија од А ,Тунис и Ангола од Б а може и ние да го папаме,Чиле и С.Арабија од Ц и Египет и Бахреин од Д уствари во сиве групи освен од Ц може да има некој друг шо ке испадне дека има 2-3 репрезентации горе долу исти нијанси ке одлучат сепак овие мислам нема да поминат
Најмногу може да искористи како репрезентација Унгарија на ова СП имаат најчорба група а не се нешто посебно после тоа вкрстуваат со тимови од калиброт на Шведска,Катар веројатно па по некој сплет на околности да дојдат до 1/4 финале исто Словенија можеби ке се пласираат во полуфинале али затоа потоа прво како ке се развиваат групите а може да се коментира
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Дечки давајте стрим или кажете како да го оспособам Вебмакс, со Хола не сака да ми уклучи.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Lik Abalo, Valenten Porte car hahahahah ne e normalen be
 

Kajgana Shop

На врв Bottom