Гатање, видовитост

Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
А што викате да ви гледам јас групно на форумов а? све ќе ви погодам од прва ако не све барем 50% ќе ви погодам.
Имате дечко/девојка и многу се сакате/мразите.( прво ќе те праша дали имаш а потоа ќе ти каже или ќе препознае по израз на лице)
Имате слава Св. Никола, заштитник на куќа ви е тој(на 65% од народов во државава слава му е дотичниов светец),
имате проблеми со некоја постара особа(а кој нема хелоу),
длабоко размислувате за странство(Кој не размислува од младите за странство? и дали постои таков ова е најчеста финта)
чат пат ве пецка доле, прво го сакаш послем го мразиш,
имаш иницијали А и Б(70% од луѓево имаат некој што ги има овие иницијали ако не дечко/девојка барем некоја симпатија), мора да е некоја значајна личност во твојот живот оти гледам нешто многу психози имаш од него, не ти дава сон особава дури, тебе дете често те боли глава? имаш чат пат нешто лошо сонуваш(кој не сонува лошо чат пат?), некоја жена гледам ти напраила чирибучириба(yeah sure стандард некој ќе се замара со тебе да ти праи лошо)\., интересно е како некој луѓе се лажат на овакви работи,
а религијата не го дозволува ова и е карактеризирано како голем грев, престанете да им ги пуните џебовиве на серковците, и ве молам идете во црква запалете свеќа и помолете се многу подобро ќе ви биде, дури и превртување на филџан е грев а камоли па овие глупости.
Едино Дуле од Велес ми има погодено доста работи, што е право право е и гледа за иднината сите останати а сум била кај пуно не погодиле ама баш ништо. Последно кај што бевме со другарка ми беше кај Вики од Чаир и тоа она ме натера да идеме од забава, тешки глупости тресеше жената, таа Марина исто таму кај електро што живее не погаѓа ништо не идете кај неа за џабе да си дадете 500 денари, астрологот Александар Јанковиќ исто ништо не ми погоди, ако ми текне уште некој ќе додадам на листава:D

Филозофка во потполност се согласувам со тебе за сешто напиша.
Но, сепак би сакала ако може да ми одговориш, бидејки спомена дека си била кај Вики од Чаир..
Бидејки една моја пријателка сака да оди, а јас никако неможам да ја разубедам дека е тоа апсурдна идеја, или тотално неук потег при кој може да добие куп неверодостојни информации за кои сепак постои голема веројатност подоцна истите автоматски животот да и го претворат во кошмар доколку по некоја случајност има бар и мала вистина во кажаното. Но, таа секако, несака да ми верува, и решена е да оди па дури пред некој ден отворено ми призна дека закажала. :facepalm:
И сега, конкретно ја интересира што всушност кажува, и на што гледа? Дали на кафе, фотографии или пак визуелно ја проценува индивидуата и почнува да зборува..?
Дали кажува застрашувачки работи за семејството, пријателите, или отворено треба да и кажеш што од наведеново најмногу се интересираш?
Јас секако сум скептична, но истовремено и несакам да и каже лоши работи кои сепак, нели како и повекето, (особено доколку се поклопи нешто од кажаното), да ги земе здраво за готово.
Па затоа би сакала да те замолам, доколку можеш по опширно да објасниш околу тоа нејзиното гатање, или што и да е она со кое што таа се бави.
Благодарам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
наместо недела- ден за уживање - патот го фатиле по врачки и гатачки :pos:
очајни „домаќинки„ мислат дека спасот им е таму - ц ц ц
дотичната домаќинка штом се врати :P нека раскаже како било „таму “- чекаме со нетрпение да И’ ја чуеме прикаската
 
Член од
20 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Бил ли некој од вас кај чичко Ласте (јас така го викам) во маџари.
Човеков има и сертификати за работење со енергии тин, да не навлегувам.
На луѓево им помага со здравствени проблеми, јас лични без за коленото ама се живо доаѓа кај него. Има еден постар човек во доцните 60 ти кој кога почнал да оди кај енго на третман бил во количка а сега си функционира супер, секој ден е прв на список.
Ласте исто така чуствува работи, гледа ...не знам како да го опишам и дали да верувам или не, ама многу језива работа е. Се сеќавам еднаш го прашав за една девојка, ми кажа работи од кои побледев во лицето...чудни нешта има на светов.
Науката ем може ем неможе се да објасни.
zdravo moze li da mi pises tel broj od cicko laste te molam mn mi e hitno se raboti za zdravje na edno detence mn ti blagodaram
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Не сум била а и нема ни да одам! По такви работи одат само луге кои не се способни да се соочат со животот! Луге кои не поднесуваат падови, проблеми дали на професионално или љубовно поле, луге кои радо би им верувале на другите него себеси. Јас не ги обвинувам гатачите, се додека има овци тие ке стрижат, ги обвинувам оние кои одат по такви. Не оправдувам кога ке ми кажат у стилот ,,абе не иде од убавини сигурно''. Факт е дека нема совршенство, наше е да го прифатиме тоа. Во 21ви век срамота е да идеш по такви глупости. Доколку имам психички проблем си идам на психолог! Физички здравствен на доктор! Сакам подобар третман ке си платам повеке, но знам дека обучено лице ке ме лекува, а не некој манипулатор што ке ја искористи мојата моментална слабост и ке манипулира (а верувајте поскапо ке ве кошта и од доктор, ке побара поише пати да идеш и оп кога ке споредиш исто ти се фаќа). Али јбг кој да сфати, тоа е нашиот затупен балкански менталитет! Поз
 
Член од
3 март 2012
Мислења
25
Поени од реакции
5
Не сум била а и нема ни да одам! По такви работи одат само луге кои не се способни да се соочат со животот! Луге кои не поднесуваат падови, проблеми дали на професионално или љубовно поле, луге кои радо би им верувале на другите него себеси. Јас не ги обвинувам гатачите, се додека има овци тие ке стрижат, ги обвинувам оние кои одат по такви. Не оправдувам кога ке ми кажат у стилот ,,абе не иде од убавини сигурно''. Факт е дека нема совршенство, наше е да го прифатиме тоа. Во 21ви век срамота е да идеш по такви глупости. Доколку имам психички проблем си идам на психолог! Физички здравствен на доктор! Сакам подобар третман ке си платам повеке, но знам дека обучено лице ке ме лекува, а не некој манипулатор што ке ја искористи мојата моментална слабост и ке манипулира (а верувајте поскапо ке ве кошта и од доктор, ке побара поише пати да идеш и оп кога ке споредиш исто ти се фаќа). Али јбг кој да сфати, тоа е нашиот затупен балкански менталитет! Поз

mislim deka te savladala nekoj sekta ali stoces idi kaj psihologa pa ce se izlecis samo spramaj povise pare.
i nikoj nee saluzil da vredjas deka e ovca i ima ovce za sisanje
ako ti ne odgovara nekoj sto e potiknal tema ne citaj i ne komentiraj
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
mislim deka te savladala nekoj sekta ali stoces idi kaj psihologa pa ce se izlecis samo spramaj povise pare.
i nikoj nee saluzil da vredjas deka e ovca i ima ovce za sisanje
ako ti ne odgovara nekoj sto e potiknal tema ne citaj i ne komentiraj
Мој став, што ми фаќаш кусур.. ;)
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Мој став, што ми фаќаш кусур.. ;)
Без генерализирање и вреѓање...дали тие луѓе идат пошто не можат да се соочат со реалноста или не - тоа ти не го знаеш. Ти си знаеш зошто ти не одиш. И тоа е све фино, само не доаѓај да тушираш со пљуканици кога кажуваш свое мислење....толку. ;)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Без генерализирање и вреѓање...дали тие луѓе идат пошто не можат да се соочат со реалноста или не - тоа ти не го знаеш. Ти си знаеш зошто ти не одиш. И тоа е све фино, само не доаѓај да тушираш со пљуканици кога кажуваш свое мислење....толку. ;)
Моќна врачаро, фрли и една маѓија, на пример капс локот да и се заглави, па да знае за друг пат.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Моќна врачаро, фрли и една маѓија, на пример капс локот да и се заглави, па да знае за друг пат.
Репертоарот и речникот нешто ти пресушија...свесен си дека си досаден и монотонен, нели? Смисли нешто што стварно ќе го пецне некој за да заангажира да те занимава со одговори овде....нити ми досаѓаш, нити ме пецкаш, нити си забавен да те чита човек....све се врти у круг. Креацијата ти е под нула.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Репертоарот и речникот нешто ти пресушија...свесен си дека си досаден и монотонен, нели? Смисли нешто што стварно ќе го пецне некој за да заангажира да те занимава со одговори овде....нити ми досаѓаш, нити ме пецкаш, нити си забавен да те чита човек....све се врти у круг. Креацијата ти е под нула.
Па смилувај се и дај маѓија за оправање! Кажи кого да инвоцирам, Гручо Маркс, Карлин, Доста Димовска?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Па смилувај се и дај маѓија за оправање! Кажи кого да инвоцирам, Гручо Маркс, Карлин, Доста Димовска?
Репетативно дрдорење....иди читај го Добро Познат...блед си у споредба со него.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Без генерализирање и вреѓање...дали тие луѓе идат пошто не можат да се соочат со реалноста или не - тоа ти не го знаеш. Ти си знаеш зошто ти не одиш. И тоа е све фино, само не доаѓај да тушираш со пљуканици кога кажуваш свое мислење....толку. ;)
Уфф...
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Мислам можеш да ја сфатиш, па и убиваш бизнис човече со твоите логики намали малку :D

Најинтересни се тие што идат на форум и фалат одреден врачар како им "погодил" некој дел кој во некои случаи е потполно објективно очекувано предвидување кое што членот си го припишал исклучиво на себеси, а не размислуваат за потенцијалните илјадници што по непотполното искуство со гатач не одат на форум да драпаат и не им кажуваат на своите пријатели како тој специфичен гатач не им помогна. Тоа најмногу затоа што во најголем дел од случаите и самите се срамат од тоа да признаат првенствено пред себеси а после и пред другите дека одлучиле да потрошат дел од скапоценото време и пари на нешто што е потполно безврска и тоа како утре ќе изгледаат во очите на пријателите - како слаба карактерна единка подложна на потпаѓање на секакви влијанија. Од друга страна ваквите убедувања се косат со сите религиозни и анти религиозни начела до тој степен што длабоко се сомневам дека и минимално духовно посветена личност би се препуштила на вакви нешта. Во никој случај не ги осудувам тие што бараат помош затоа што не можам ни да претпоставам во каква ситуација се нашле а постојат милиони такви кои што ќе го скршат и најјакиот дух. Не е ништо навредливо во тоа да се биде "непросветлен" јас себеси се сметам за таков, само не гледам како таква личност би можела да верува во магии.

пс. Срам да им е на луѓето што свесно искористуват луѓе во мака за личен профит. Толку од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom