Вувузела труби - да се забранат или не?

Забрана, да или не?


  • Вкупно гласачи
    117
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Па и играчите се жалат од звукот......на натпреварот Холандија-Данска Ван Перси не слушна дека суди офсајд...еден од Данска во почетокот на натпреварот се жалеше за тие вувзелите дека мавале в гла....стварно треба да се забранат....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Специјален ама најспецијален поздрав за сите фанови на вувузелата:

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Па и играчите се жалат од звукот......на натпреварот Холандија-Данска Ван Перси не слушна дека суди офсајд...еден од Данска во почетокот на натпреварот се жалеше за тие вувзелите дека мавале в гла....стварно треба да се забранат....
Хах па не би рекол дека не го слушнал свирчето,тој ја искористи ситуацијата и се извлече.Свирчето се слушна многу добро!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Wenger - I'd sign a petition against vuvuzela

"It kills one of the charms of football - the songs," said Wenger, who is at the World Cup commentating for French TV. "The vocal support disappears.

"Also I must say it is not very nice to sit through a game while a guy blows one of those in your ear. I find it uncomfortable. On television it might look amusing but when you are confronted with it on a daily basis - even at the airports - it is an absolute nightmare.
"I would sign a petition to get rid of them tomorrow. For me it's World Cup South Africa - yes, vuvuzela no."

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Тешко да ги забранат,ама ние си имаме мака со НОРМАЛНО гледање фудбал...ај шо од МТВ се катастрофални слика и коментирање,па мораме да гледаме на други,како јагода на шлагот дојдоа овие глупи таканаречени *навивачки* инструменти...дали се толку ретардирани тие африканците ,па не смислија некоја песна навивачка???
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Тешко да ги забранат,ама ние си имаме мака со НОРМАЛНО гледање фудбал...ај шо од МТВ се катастрофални слика и коментирање,па мораме да гледаме на други,како јагода на шлагот дојдоа овие глупи таканаречени *навивачки* инструменти...дали се толку ретардирани тие африканците ,па не смислија некоја песна навивачка???
NIGGAZ IN DA HOOD ! Ќути со узиња на трибина не се.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Уште минатото лето коа се играше Куп на Конфедерации и кога ги испромивираа, знаев дека ова ќе се деси. Неизбежно беше, еден господ знае само која пара ја има намлатено производителот на овие говна.
Веќе недела дена се убедувам и си се тешам дека со тек на време ќе се навикнам и дека нема да ми сметаат, ама јок бе баце, ова се на полошо иде ко за инат.
Иначе, лошо е што сите ги криват Јужноафриканците и на нив цел свет им е наапан.
Друг е филмот, на овие говна трубат другите навиваче многу повеќе, крајно разочарување ми беше кога играше Англија- репрезентација на чии утакмици одсекогаш имало неајјака атмосфера и кога видов дека и они се испосељачиле со овие :|.
Како и да е, чаре нема, да се забрани ова нема теориј пошто никој нејќе да гледа''is this cuzz im black’’-филм и звнично од утре почнувам на муте да гледам.
пс. Јанко е дефинитивно полоша опција од трубиве.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кај им дадоа на овие светско бе..Боље во Европа..:nesvest:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Првите 2-3 дена ми беа досадни,но потоа се навикнав на нив и сега се мачам да ги чујам.Мислам дека не треба да се забранат.Исто како да се забрани пеењето на навивачки песни за време на натпреварите бидејќи ги деконцентрираат противничките играчи и му пречат на навивачите кој навиваат за противничкиот тим.Точно дека на некој му се досадни и се но глупаво е да се забрани реквизит за навивање.Секој има право да си навива како што сака.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Нека свират бе ,тоа е ..
Не ми е јасно како не ги боли глава нив бе по ЦЕЛ ден само свират и играат како ненормални,секоја чест!
Ова треба да им е памет за понатака на ФИФА,идното нека биде у Шкотска па може да биде интересно пак :)
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Може ли некаде по Ск да се најде вувузела да се купи..ги имаат донесено или уште е рано ??? :)) можеби ги уште нема али кога тогаш ќе ги донесат..и веднаш да си купам една
 

Kajgana Shop

На врв Bottom