Врска со постара жена/постар маж

Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
mislam deka toa ne e vo red.........za maskiot pol da bide so postara
nitu devojka
ubavoto e sepak nekoja normalna granica
--- надополнето: 14 август 2012 во 18:45 ---
mislam deka toa ne e vo red.........za maskiot pol da bide so postara
nitu devojka
ubavoto e sepak nekoja normalna granica
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
Па нормална граница па и ти... Девојката да е полнолетна, а мажот да не е сенилен.. :P
Але зошто?

Од каде знаеш ти која е нормална граница? Мама ти кажа?
Ne ja sfakam ubavinata da bidam so pomlad so postar taka taka i toa vo normalna vozrast a ne nekoi celi 18-20 godini
 
Член од
1 мај 2013
Мислења
48
Поени од реакции
7
jas mnogu merak postari zeni tova mnogu mnogume palat
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
До лани немав искуство со постар, секогаш границата ми беше две,три па и шест години разлика. Лани си фатив дечко кој е не помалку ни повеќе туку 18 години постар од мене. Но морам да кажам дека такво внимание,љубов,подршка,смеа,убави моменти...Немам никогаш доживеано како со него. Од почетокот беше за сите еден шок, но со времето се навикнаа и не ме осудуваат веќе бидејќи видоа дека се работи за вистинска љубов. Ете на 2 Јуни ќе бидеме 7 месеци заедно. Се надевам се ќе биди добро и ќе се земеме.
Ги имам слушано мислењата од другите : е па ти ко ќе си 40 он ќе е 60,ти ќе сакаш да излезиш,он нема да сака...
Ќе треба ко ќе е стар да се грижиш за него. Ќе нема да можи да те задоволува. Ќе умри баш ко најмногу ќе ти треба брачен другар.

До некаде и им давам право, да не го засакав толку многу можеби немаше да ја продолжам врската.
Но јас барем велам од кај знаеме кој попрв ќе умри, може мене на 50 ќе помини камион ќе ме смачка и ај со здравје на блага ченичка...А можеби и тој до 90 ќе живее па јас попрво ќе умрам, ајде и да умри пред мене па не е крај на светот, ќе си имам покрај тоа пријатели,наши деца, не треба среќата да си ја правиме зависна од друга особа,прво ние треба да сме среќни а потоа да ги мешаме другите особи во животот. Оти кој друг бара да му го прави животот среќен тој воопшто не е среќен.
Епа сега кога сум се фатила на орото да го играм ќе го играм до крај.

Знам, бракот е друго нешто од врска, ќе почниме и заедно да живееме прво да видиме како ќе функционираме.
и така ви велам Кајганџии...:love:
Права Љубав Године Не Броји...:pipi:
и најискрено ни од првиот ден не ми сметаа, нема ни понатаму, им сметаа на моите,беа против, но јас сум полнолетна и можам да правам што сакам.:)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Разлика машко-женско до 15 години не повеќе...
Машкото според мене секогаш треба да биде постаро, но добро има и исклучоци на пример она ако е вонземјанка и има 1050 години, а изгледа како 20 годишна.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.644
Поени од реакции
10.937
Постаро си е постаро, факат.
Сум имал само 2 помлади девојки од мене и сум ги шиканирал после 2 недели. Како прво неразбрани се, сфаќаат се лично и не знаат уште да живеат како треба што мене прилично ми смета. А не беа многу помлади, 2 години.
Затоа обожавам постари девојки кои знаат што сакаат, зошто реално жена ко жена е далеку позрела од секој маж па макар и да се иста генерација на крај краева.
 
M

MIL

Гостин
Ne mi smetaat nejzinite godini , naprotiv bas mi e ubavko so e povozrasna od mene me uci na ubavi stvari :D :P
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ne mi smetaat nejzinite godini , naprotiv bas mi e ubavko so e povozrasna od mene me uci na ubavi stvari :D :P
Жити се колку е постара од тебе? и ти толку незнаеш па што те учи? :P Некогаш те доживува како маленко детенце? :pipi:
 
M

MIL

Гостин
Жити се колку е постара од тебе? и ти толку незнаеш па што те учи? :P Некогаш те доживува како маленко :pipi:
Iskreno drugarce , me nauci sto znacelo Zgodna devojka , telo riba i pred se iskrena i slatka :cool: i da jas sum i maloto slatko mece (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom