Вработување во странство

Член од
1 септември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво луѓе прв пат пишувам тука,гледам дека има доста кој што имаат искуства со работа во странство,значи вака се работи за татко ми како и повеќето нема високо образование,за 2 месеца му излегува бугарски пасош,моментално работи градежништво,па сакам да прашам дали некој знае некоја агенција или некое место каде може да се вработи,значи ми треба некоја работа во вид на градежен работник,берење на јагоди,јаболки и останати ствари,миење,чистење(се што се работи без образование).Доколку некој има било каква понуда или што и дае нека пишува ПП или тука,се е добредојдено.Благодарам.
 
C

cige

Гостин
Потерајте работа преку пријатели, бегај од агенции.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Здраво луѓе прв пат пишувам тука,гледам дека има доста кој што имаат искуства со работа во странство,значи вака се работи за татко ми како и повеќето нема високо образование,за 2 месеца му излегува бугарски пасош,моментално работи градежништво,па сакам да прашам дали некој знае некоја агенција или некое место каде може да се вработи,значи ми треба некоја работа во вид на градежен работник,берење на јагоди,јаболки и останати ствари,миење,чистење(се што се работи без образование).Доколку некој има било каква понуда или што и дае нека пишува ПП или тука,се е добредојдено.Благодарам.
dali mu baraa na tatkoti dokument za poteklo i kako go sredi toa?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
има ли некој автолимар на форумов кој сака да поработи во Ирска???
платата е 2400 евра
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Ja baram rabota vo stranstvo, spremen sum na se!!!
Ako ima i nekoj Gengster na forumov slobodno mozhe da mi se obrati.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1742939-Vrabotuvanje-vo-Germanija-i-Evropska-Unija


Отишол некој со овие? Малце време постојат.. 1 година.. но ме интерсира колку се поштени итн.


Wiswe & Kollegen

Илија Wiswe се вика чоекот..
Не би му верувал на некому кој што Хофенхајм го напишал како XOFENXAJM и оние работни места што ги нуди, ги нуди на Пазар3. Ама тоа сум јас.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Не би му верувал на некому кој што Хофенхајм го напишал како XOFENXAJM и оние работни места што ги нуди, ги нуди на Пазар3. Ама тоа сум јас.
Јас се видов со човекот. Од 1969 е во Германија не знае да пишува македонси.. Никогаш не учел македонски на школо...
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
ima nekoj informacija za Ilija Wiswe Wiswe & Kollegen???iskustva so ovaa agencija ako ima nekoj neka pise.
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
57
Поени од реакции
37
Сега му се актуелни за Црна Гора понудите , само што во договорот не пишува каде би се работело , или пак месечна плата и сл. Едино се обврзува да ти најде човек таму за да потпишеш договор за работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom