Впечатоци од собиранката во Велес (18-ти, саб., "Гламур", 21:00 ч)

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
епа не се сеќавам кој кажа ама имаше коментар “види го бе,ко фетус легнал“
во секој случај некрофилче мило ми е многу тебе што те запознав, закон чоек си, позакон и од мсн, обостарно јели? хаха се разбравме на мсн
и таа слика е лом
Ја го кажав тоа :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Еј мене ме немаше малце подолго т.е накај 1 таму ме имаше бев приморан да станам и цел ден го шетам цел ден за да не ми пропадне иначе еве ги сликите од заспаната убајца Некрос:)
DSC01951.JPG
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Аууу нови навлаки стаиле у шпанецов. :pos: :pos:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Лее, ич не ставивте слики, да ве видиме...
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Мене пошо ова ми беше прва собиранка нема да биде фер да мрчам, се уште не знам зашто излеговме од гламур ама не е ни важно.
Се на се кога ќе ставам на вага испадна убаво затоа што од негде 2 саат до кај 7 сабајле тие што останавме цело време се смеевме.

Со некрофилија имавме неколку неуспешни обиди да ги заведеме Велешанки-ама нареден викенд пак ќе се проба.
Бушав беше еден од спасителите не вечерта, ама тончи го имаше моментот вреден 10 милиони долари јас не можам да го опишам ако некој знае како нека проба.

Ги запознав скоро сите што беа таму, и ни сам не знам зошто не ни застанав со сите барем да наздравам по еднаш(моја грешка) но наредниот ќе се поправам-гарант ќе бидам поопуштен со сите уште од старт.

Нема да издвојам кој ми оставил поголем впечаток затоа што сите си имаат свој шмек-некој поотворен, некој ќутлив.
Понатака ќе се обидам да се сетам на некој убиствено смешни ситуации и да ги раскажам.


p.s: дај бе ставјате ги сликиве!

Ма мене уште ме држи смеа, коа ќе ми текне на вицовите на sky dog, колку само се соживуваше :pos: :pos: :pos:

Неуспешни обиди? Абе ај, ами атрактивната бабичка на железничка.....:pos2:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Признаам имате зошто да критикувате за организацијата.
Ама мене, како велешанка-гостин на собиранкава, ич не ми е гајле, мене ниту ме планирал некој, ниту се нафатив да организирам, ама си дозволувам да мавам сеир отпосле :vozbud:
Си ги знам границите, и си знам шо ме интересира, а тоа беше да запознаам народ и да си ја бркам мојата работа доколку ме разочара атмосферата. И малце беше така, но мислам дека и поише луѓе се планираа.

Битно сите вие, конечно добивте и лик у мојата глава, се надевам нареден пат се гледаме - у скопје нормално! :smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Си кажаа другиве, да не се повторувам, собиранкава искрено беше разочарувачка.
Прво, мал број луѓе ја посетија.
Второ, организација нула, велешанките малку негостопримливи, си ги собраа љубените форумџии (да не именувам :icon_lol:) и си киднаа по темните паркчиња. :) Ама пошто им е прв пат ќе им простиме, и онака барем се прошетавме надвор од Скопјево.
Многу ми е мило што запознав некои од Велешанките, особено Резорблејд која богами доста романтично беше пречекана од еден скопски форумџија, ама за тоа во друга тема. :icon_lol:

Останува да дојдат сите велешан(к)и на следната собиранка, која читам ќе се одржела за неколку недели, и да се изжуркаме сите ЗАЕДНО, без двоење, со асална организација. :smir:

Патем, Гламур е одлично место со одлична музика, мислам дека пак би дошла да го посетам. :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Најдобро беше во колата...клабинкче топ атмосфера,имаше и мрчење си знае кој е :pos:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас морам и ова да кажам-едно 5 луѓе(не се сеќавам кој беа) кога ме запознаа реакцијата им беше...еееј па јас мислев женско дека си лооол:pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас морам и ова да кажам-едно 5 луѓе(не се сеќавам кој беа) кога ме запознаа реакцијата им беше...еееј па јас мислев женско дека си лооол:pos:
Е па таков ти е аватарот. :pos:
 
Член од
17 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
ајде и јас како велесшанка да оставам коментар иако само на по~етокот дојдов.....
прво организација слаба од страна на велесшанките кои што ја организирале собиранката....значи местото на настанот е супер место каде што навистина може да се забавуваш меѓутоа неможе да организира некој забава во гламур ако не знае ни што имаа таа вечер таму....
второ многу безобразно тоа што ве оставиле сами да таклате и да барате и на крај да завршите на стадион .....но јас се што можев направив ви кажав кај може да продолжите ама вие.....
се на се локацијата гламур беше одлична само не доволно организирано и неодговорно однесување....

п.с. велешанки не се лутете само ја кажувам вистината па затоа ајде да организираме една мноогу подобра собиранка да го поправиме првиот негативен впечаток :) :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ние што завршивме на стадион сме задоволни. :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ние сме среќни што завршивме на стадион :)
Кажи им бе Гижо ние договараме пак да идеме а не-жал ни е што сте завршиле таму. А бе фала богу на сплетот на настани што се случи за да завршиме таму.:wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Кажи им бе Гижо ние договараме пак да идеме а не-жал ни е што сте завршиле таму. А бе фала богу на сплетот на настани што се случи за да завршиме таму.:wink:

и мене ептен ми е криво за гитарата. зимај ја за сеа
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Ние што завршивме на стадион сме задоволни. :)
Бевте на стадион?Fuck!Ем на свирката избегавте негде у први редови,ем после на стадион сте отишле.Арам да ви е!:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom