Во кој град од светот најмногу би сакале да живеете?

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Maranhao - Brasil
Montreal - Quebec - Canada
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Najmnogu sakam da ziveam vo Alikante Spanija, tamu mi e najubo oti mi e isprobano mestoto
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Лас Вегас или Рим...
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
New York City!:je:
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Ako e za setanje togas bi bilo ili Rim ili Budimpesta. Ama za ziveenje ne ja menuvam Struga moja za nisto. Super luge, malo mesto a i ubavo.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Se zavisi na koja vozrast si!

Sigrno bi bilo vo drzhava koja e vo uspon i koja nudi miks na kultura i ekonomski mozhnosti - i koja e blisku do more.

Denes bi go odbral Shangaj! Ni vo Rio de Janeiro ne bi bio losho, nitu pak vo ?Tokio. Barcelona definitivno e na zalezot.

Pred deset godini za mene izborot beshr severna Italija (Taskanija) - sega ne bi ja odbral.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Serdarot напиша:
знаев дека си таков, кај шо ќе те дувни ветрето...

темава не припаѓа тука, и оди под клуч, молам некој админ да ја префрли на соодветно место...
Зошто не припаѓа тука? Каде би ја сместиле на друго место? Темата е за тоа во кој град од светот би сакале да живееме, а под-форумот е „македонска дијаспора, свет, случувања“. Мислам дека е на правото место.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
општи муабети? муабетџилница?
 

Kangaroo

Spirit of Australia
Член од
11 мај 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
ne bi sakal da go menuvam ovdeka kade sto ziveeam Sydney, no ako bi trebalo toa bi bilo pak nekoj grad od Australia (Hobarth, ili Perth) a od drugi drzavi bi gi odbral Auckland (New Zealand ) ili Vancuver vo Canada
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
кај што сум сега Скопје поубао здравје РАЈ
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Vaka kako ergen:)...Firenze sega za sega super mi lezi..mislam deka ubavo ke se vklopam i vo Sevilja i Barcelona, golema zelba isto taka gori i za Curitiba..Brazil...patem toa se mesta kade sto moze da se vklopime karakterno i emocionalno.
Ostatokot od svetot e malku poladen...vredi da go prosetas ali ne da go zivees zivotot tamu!
E koga veke ke imam vecen prsten na raka..VENEZIA vi e raj lugje!!! Ali nazalost i tamu ne vredi da se zivee..nema nisto osven romantika i turisti...kako i da e..sovettttt..nosete gi zenite vo venezia...ne treba ni da zborite..ne treba ni da peete ni da igrate...samo pogled i ke vi bide se jasno!!!...ajt
 
Член од
15 март 2006
Мислења
195
Поени од реакции
1
само рио бе, станеш сабјле идеш со другарчињата на плажа,се заебааш цел ден и после идеш у дискотека се журкаш,фаќаш некоја мулатка и водиш љубов до сабајле.Милина
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa tezok bi mi bil izborot megu Rio de Janeiro,Majami(iako ne mi se svigaat uraganite),Rim i Barcelona.Kako i da e si go sakam Skopje i sega zasega sakam da si ostanam tuka a ponatamu ke vidime.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom