Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

S

SSS-Stolica

Гостин
........
Ехххх пред неколку дена сакав да се откажам од тебе знаеш?!
Да не бидам истиот спрема тебе...знам и двајцата дека поминуваме низ тешка ситуација, до некаде ти веќе се средуваш...а јас?!?!
Јас уште ќе си терам по старо...
1 човек да изгубиш кај тебе ќе си биде пак по старо...ништо нема да смени
Сеа додека јадев макарони со кечап...од кечапот ми се напраи дамка на маицата во форма на срце...тоа значи дека засекогаш ќе ми останеш во срцево..те тетовирав веќе...
Главава ме боли од што те сакам
Срцево чука за тебе...

 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Се уште не ми се верува дека најдов некој како тебе.Сакам секогаш да си со мене,не сакам да те изгубам.

Те сакам најмногу :back:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Почнувам со текстов малку порано пред часовникот да означи полноќ, но добро. Јас полека се канам, а ти веќе одамна спиеш. Во сонот сакам да ти ја пренесам оаа топла порака, овој краток со зборови, но долг по значење текст .
Поминаа 4 месеци...:pipi: . "Пипи" како што милуваш да кажеш ти, "Мило ми е", како што велам јас. И овој текст ќе наликува на предходните во текстуалната смисла. Нормално. Бидејќи не сум се сменил во однос на тебе. 4 месеци смеење,зафркавања на обострана сметка, бакнежи и топли погледи. Погледи кои ми го менуваат сиот речник...И од кога почнав да го пишувам текстот поминаа веќе 5-6 мин.што значи дека помина 00 ч. и дојде новото утро, а јас ќе ги напишам 7-те убави букви, двата прекрасни збора- "Те сакам" :back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Извини.

Не знаеш зашто, ама сепак-извини.
Моите принципи, морални вредности, верувања и убедувања се против она што го направив вчера.

Aма ти реков дека what goes around comes around..
Сеа сме рамни.
:back:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Те сакам,те нема,толку си далеку,а сепак те чувствувам блиску..до мене..ми недостасуваш!:wub:

 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Оооо да, помина толку време, да.Не го почуствувавме, едноставно како да летна во една секунда.Овие моменти кои ги делам со тебе, толку мили и спонтани, верувај, се едни од најубавите.Глупавите и лошите работи кои се случиле во минатото, а на кои прееска се смеевме, ме доведе да помислам дека можеме да поминеме низ се`.Всушност, и низ што се` веќе не сме прошле?
Не се плашам, те имам тебе.Велат, луѓето кои се осамени, се ранливи.Но мило ми е што јас имам некого, иако сега сум најранлива од кога и да било.
Се плашам да не те изгубам, полудувам ако не те видам следниот ден.
Како што рече ти еднаш "се` додека си ти, добра кон мене, и јас ќе бидам добар кон тебе" сега, јас ти велам:најмило, се обидувам овие четири месеци да ти покажам колку се грижам, колку те љубам и колку сакам да си крај мене.Меѓутоа, осеќам, се` уште сме на почетокот, тек допрва ќе дојдат најубавите нешта со тебе:back:.
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
I may not say it often,but I want you to know..that there's nothing more special to me in this world,then having you by my side...♥
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Хмм,неколку поста пред мене what goes aroun comes around и јас го мислам тоа мило,ќе ми се врати и ќе молам,и да знаеш дека ќе молам!Знаеш дека си над сите без оглед на се` и не се сеќавам кога беше ама ти кажав дека во се можеш да се сомневаш ама немој во моите чувства!Сакам се да се поправи,ама збунета сум....те сакам и ми требаш ,а те тргам од себе...хм,што ли правам?!:back:
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
How did we get so mean?How do you feel in the morning when it comes and everything’s undone?Is it cause you wanna be free?
Oh, we said some things that we can never take back...:cry::cry:
 
Ј

јовица11

Гостин
...Yesterday was a great day and I'm sitting on the bus and I realize that none of my great days in my life matter without you. You're the one I want next to me when my dreams come true and you're the one I want next to me if they don't. As long as I have you... nothing else matters.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Не ме интересира дали треба да слабееш, дали ти е криво шо другарка ти му го пушела на дечко и у веце пошо била пијана а не си можела да ја спречиш,не ме интересира ни дали топ си си прошла вчера, нити сакам да ме прашаш како си пројдов денес а уште помалку да мислиш дека ми ласка дека сум луд шо сум го рекол тоа и тоа, или сум бил тамо и тамо, ја едноставно сакам да те плеснам, онака без муабетење.
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Како што течат деновите те сакам се повеќе и повеќе,неможам да го искажам тоа со зборови.Неможам а да не те видам,да не ти пишам.Сакам да те гледам во секоја секунда се почесто и почесто несакам да помислам дека утре нема да те видам поради она пустоно школо.Времето поминато со тебе ми е најслатко.ТЕ САКАМ!!
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Сакам само се' да биде како порано...
Долгите прошетки,времето поминато со многу љубов и без сите овие кавги...


Те сакам!Today.Tomorrow.Always & Forever.:back:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom