Војната на патиштата

Член од
27 јули 2016
Мислења
34
Поени од реакции
19
овие моторџиите кацигите ги заборавиле дома?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.609
Незнам шо ви е чудно. Со самата идеја да купиш мотор треба да добиваш црвен лист за во лудница. Посебна сорта на луѓе се тие шо возат мотор , најчесто се луѓе што немале секс долго време , во повеќе случаеви немаат ни ебено , или пак курот им е многу мал.

Еве овој дегенот на пример погоре СК 7777 РР јас би го затворил без никакво објаснување , и би го држел 2 месеци во соба од тие шо се цели обвиени со меки душеци , онака од ќејф.
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
34
Поени од реакции
19
на мотор без гацига одма казнувај го, а за тоа што мало дете на мотор вози на психијатар прати го да му ја испитаат главата.
само полиција нема по улиците, еден куп полицајци, цело време нови се примаат, полиција никаде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со кацига никој не може да ги види кои се и што се. Од овие фраерите никој не смее да се качи на мотор, да си купи Мерцедес, Ауди, БМВ, одма го ставаат во таа група.

:toe:

BqgvzRYIEAAL9pX.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Еј, со овие децава на мотори ме изнервиравте :facepalm: нема мерка колку да си глуп вака да возиш дете, жими све.

Еве и за вчерашнава случка. Стварно насловов на темава, не може да биде посоодветен - пола народ ни оди од банални работи.


Брачна расправија заврши со давење во езерото Калиманци

http://fokus.mk/brachna-raspravija-zavrshi-so-davene-vo-ezeroto-kalimantsi/

"Несреќата се случила по жестока расправија, после која двајцата тргнале со автомобилот по магистралниот пат кој ги поврзува Виница и Македонска Каменица. По патот мажот изгубил контрола врз возилото и со автомобилот влетал во водите на езерото."


 
Член од
27 јули 2016
Мислења
34
Поени од реакции
19
Со кацига никој не може да ги види кои се и што се. Од овие фраерите никој не смее да се качи на мотор, да си купи Мерцедес, Ауди, БМВ, одма го ставаат во таа група.

:toe:

Прегледај го приврзокот 153636
реална слика за нашите полицајци
дембели неподвижни, сите закони ги кршат изиграваат мафиози
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Полицијата го пронајде возачот кој прегази пешак во Ново Лисиче
Полицијата го пронајде возачот кој утрово прегази пешак во скопската населба Ново Лисиче, по што избега

17г, без дозвола, бмв:cool:

а згазениот 67г ќе паузира малку од шетање со автобуси бо вторник, петок и викенд, а и од велосипедирање подолго време...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Проблемот е што во Македонија живее ѓубре, особено во Скопје. Значи на групана Ѕид на сообраќаен срам човек кој живеел во Лондон се жали од бучава на мотори и се сомнева дека имаат бушени ауспуси, и ова се репликите на неговиот коментар:

Абе пост нема да не се испофалите... да ви е*ам комплексите !!!
Овој у Лондон живеел 8 години, друг не знам шо кола возел, трет од гастербајтерска фамилија бил па не знам што...
Петти загадено му е во Скопје не може да дише, во Норвешка не било така.
Сегде чини тука не чини
Абе мрш таму !!!!
Пола Лондон шеици возат ферариа и ламбоси, у аеродром мотори му брчеле...


Pa sto nenapravat staza da nebrcat u london kolku stazi ima zasto se kupeni tie motori i koli fabrika go napraila toj auspuh da brci taka zaso nikoj od fas pametnite nepisal dosea za staza na site vi smeta a site sakate davozite po eden takov so brmci

Dupnat auspuh, na asvtorot na ovoj post glavata mu e dupnata ili nekoj motorrdjia go ima zaebano pa se tuka leci kompleksi...

Drugar najdobro odi si vo london ovdeka e balkan nee london ako ne brci nee motor takov nie mentalitetot toa e i pomirise so sudbinata i biraj ili mk ili london nesum ni jas motordjija i mene mi smetaat a koj kaj nas ke kazni kako prvo policaec vozi takov motor i koj kego ke go kazni nema takov e baĺkanot

ODI SI PAK VO LONDON SO CEKAS??

Оди си во Лондон одма. Чим уште седиш тука пола од дојденците од Лондон се удрени опинци. Исто како што се нели пола моторџии опинци.
Очигледно во Лондон многу ти е тивко, тука мене малку ме чуди тоа што ти е голема разликата од Лондон.
Друга работа пошто моторџиите се опинци нели: -Како успеа да видиш дека немаат женска на мотор ?Нели возат брзо .
Демек пола од Моторџииве Опинци а другата половина како што викаш тешки опинци знаат дека тоа "бушени ауспуси" е селска финта. Си одиш во продавница си даваш 700€ и имаш "бушен акрапович".
Ахх бе пријателе пола од такви како тебе им застанало времето.

Ххахахахахахаха тежок случај си пријателче СТАЗА СКОПЈЕ тоа е тоа!!!

ne znajte sho e kjefff be

abe site za vas se seljaci :) samo vie ne ste..

Ова е тој фиромјански менталитет за кој цело време зборам. Ваква руља е само за у гасна комора, ни судење, ни ништо.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ова е тој фиромјански менталитет за кој цело време зборам. Ваква руља е само за у гасна комора, ни судење, ни ништо.
Па и форумов исто. Читај го оној погоре што го брани урко, да ти се згади живот. Или се сеќавам оној циганон на мијалков горилата кога го прегази старецот во сред центар имаше група на фејсбук за негова поддршка пошо тешко ја поднел ситуацијата.
Државава е за напалм поодамна. Некој нов Пиколомини сосе народ да не спали и п материну све да иде...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Не е проколната земјата , патната инфраструктура и културата на возачите во сообраќајот не носи на вакво дереџе. Толку фреквентен сообраќај по ридски патчиња не иде.

.
Патната инфраструктура била срање?
Епа чекај бе, не може све одеднаш и грујо е човек.
Сите сме согласни дека патната инфраструктура е срање, ама па прво нека се напраат тие ствари што се хитни, како споменици, барокни фасади од стиропор, палми и карусели, тркала и бродови ресторани у сред Вардар. После полека и на патиштата ќе дое ред.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Проблемот е што во Македонија живее ѓубре, особено во Скопје. Значи на групана Ѕид на сообраќаен срам човек кој живеел во Лондон се жали од бучава на мотори и се сомнева дека имаат бушени ауспуси, и ова се репликите на неговиот коментар:

Абе пост нема да не се испофалите... да ви е*ам комплексите !!!
Овој у Лондон живеел 8 години, друг не знам шо кола возел, трет од гастербајтерска фамилија бил па не знам што...
Петти загадено му е во Скопје не може да дише, во Норвешка не било така.
Сегде чини тука не чини
Абе мрш таму !!!!
Пола Лондон шеици возат ферариа и ламбоси, у аеродром мотори му брчеле...
Pa sto nenapravat staza da nebrcat u london kolku stazi ima zasto se kupeni tie motori i koli fabrika go napraila toj auspuh da brci taka zaso nikoj od fas pametnite nepisal dosea za staza na site vi smeta a site sakate davozite po eden takov so brmci

Dupnat auspuh, na asvtorot na ovoj post glavata mu e dupnata ili nekoj motorrdjia go ima zaebano pa se tuka leci kompleksi...

Drugar najdobro odi si vo london ovdeka e balkan nee london ako ne brci nee motor takov nie mentalitetot toa e i pomirise so sudbinata i biraj ili mk ili london nesum ni jas motordjija i mene mi smetaat a koj kaj nas ke kazni kako prvo policaec vozi takov motor i koj kego ke go kazni nema takov e baĺkanot

ODI SI PAK VO LONDON SO CEKAS??

Оди си во Лондон одма. Чим уште седиш тука пола од дојденците од Лондон се удрени опинци. Исто како што се нели пола моторџии опинци.
Очигледно во Лондон многу ти е тивко, тука мене малку ме чуди тоа што ти е голема разликата од Лондон.
Друга работа пошто моторџиите се опинци нели: -Како успеа да видиш дека немаат женска на мотор ?Нели возат брзо .
Демек пола од Моторџииве Опинци а другата половина како што викаш тешки опинци знаат дека тоа "бушени ауспуси" е селска финта. Си одиш во продавница си даваш 700€ и имаш "бушен акрапович".
Ахх бе пријателе пола од такви како тебе им застанало времето.

Ххахахахахахаха тежок случај си пријателче СТАЗА СКОПЈЕ тоа е тоа!!!

ne znajte sho e kjefff be

abe site za vas se seljaci :) samo vie ne ste..

Ова е тој фиромјански менталитет за кој цело време зборам. Ваква руља е само за у гасна комора, ни судење, ни ништо.
И тој најде каде да се пожали на бучавата од моторите. :D Групата врие од пациенти кои коментираат на секоја објава и не знам како се` уште сте во неа.
 
S

silmarillion

Гостин
Смееме да коментираме кој е крив на темава од аспект на држава или не? Да не пијам казнени за глупости па да преполагам за форумџија : ))
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Проблемот е што во Македонија живее ѓубре, особено во Скопје. Значи на групана Ѕид на сообраќаен срам човек кој живеел во Лондон се жали од бучава на мотори и се сомнева дека имаат бушени ауспуси, и ова се репликите на неговиот коментар:

Абе пост нема да не се испофалите... да ви е*ам комплексите !!!
Овој у Лондон живеел 8 години, друг не знам шо кола возел, трет од гастербајтерска фамилија бил па не знам што...
Петти загадено му е во Скопје не може да дише, во Норвешка не било така.
Сегде чини тука не чини
Абе мрш таму !!!!
Пола Лондон шеици возат ферариа и ламбоси, у аеродром мотори му брчеле...
Pa sto nenapravat staza da nebrcat u london kolku stazi ima zasto se kupeni tie motori i koli fabrika go napraila toj auspuh da brci taka zaso nikoj od fas pametnite nepisal dosea za staza na site vi smeta a site sakate davozite po eden takov so brmci

Dupnat auspuh, na asvtorot na ovoj post glavata mu e dupnata ili nekoj motorrdjia go ima zaebano pa se tuka leci kompleksi...

Drugar najdobro odi si vo london ovdeka e balkan nee london ako ne brci nee motor takov nie mentalitetot toa e i pomirise so sudbinata i biraj ili mk ili london nesum ni jas motordjija i mene mi smetaat a koj kaj nas ke kazni kako prvo policaec vozi takov motor i koj kego ke go kazni nema takov e baĺkanot

ODI SI PAK VO LONDON SO CEKAS??

Оди си во Лондон одма. Чим уште седиш тука пола од дојденците од Лондон се удрени опинци. Исто како што се нели пола моторџии опинци.
Очигледно во Лондон многу ти е тивко, тука мене малку ме чуди тоа што ти е голема разликата од Лондон.
Друга работа пошто моторџиите се опинци нели: -Како успеа да видиш дека немаат женска на мотор ?Нели возат брзо .
Демек пола од Моторџииве Опинци а другата половина како што викаш тешки опинци знаат дека тоа "бушени ауспуси" е селска финта. Си одиш во продавница си даваш 700€ и имаш "бушен акрапович".
Ахх бе пријателе пола од такви како тебе им застанало времето.

Ххахахахахахаха тежок случај си пријателче СТАЗА СКОПЈЕ тоа е тоа!!!

ne znajte sho e kjefff be

abe site za vas se seljaci :) samo vie ne ste..

Ова е тој фиромјански менталитет за кој цело време зборам. Ваква руља е само за у гасна комора, ни судење, ни ништо.
Искомплексиран народ полн со омраза. Сиромаштијата, ниското ниво на култура и огорченоста си го прави своето.

Плус во таа група какви и колку болесници има, страшно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom