Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
dali ako si bakterija mozes da vidis covek.Se razbira NE taka i nie nema uste dolgo da vidime napredna forma na vonzemjani barem se dodeka ne posakaat oni ?????????


eee paaaa mnogu luge na greska snimale i slika vonzemjani samo so toa go svatile po nekolku godini mozi i sega kaj so pisam vo forumot okolu mene da ima nekoj vonzamjani hehehehe:pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас мислам дека постои вонземен свет! Имам читано дека во НАСА во САД сеуште држеле еден жив вонземјанец според кој се снимени многу СФ филмови и според кој се правени вселенските летала и ликовите на вонземјаните. Тргнувам од тоа дека Универзумот е огромен, бесконечен и не верувам дека сме сами во него. Според мене ние(луѓето) сме една од позаостанатите цивилизации во тој поглед. Не можеме ни до Марс да одеме, а камоли подалеку од тоа.
Сепак ова е моја претпоставка, не очекувам сите да се согласат со неа, но според мене вонземјаните постојат и постојано не надгледуваат до каде сме стигнале со развојот и тие сами ќе оценат кога ќе е време да ни се претстават in live:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
dali ako si bakterija mozes da vidis covek.Se razbira NE taka i nie nema uste dolgo da vidime napredna forma na vonzemjani barem se dodeka ne posakaat oni ?????????
Како по ѓаволите знаеш дека не можат да не видат? Си бил некогаш бактерија? Осознавање на околината живите организми можат да ја постигнат на далеку повеќе начини од вид. Звук, осет, вибрации, и кој знае што се` не...

Chombe_United напиша:
Не можеме ни до Марс да одеме, а камоли подалеку од тоа.
И тоа што викаш, а ене го каде е. За оние што не знаат, рампата кај кисела вода, па на чаталот вртиш десно, ја поминуваш кисела вода, продолжуваш 20 минути, и ете го Марс. Ама кој бил? :pos:
Шега, Чомбе... ама па како мали не можеме ни улица да поминеме, кога ќе пораснеме возиме по булеварите... :wink:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Абе какви бактерии и не знам си што.Како прво и прво да ја допре планетава некоја бактерија треба да ја помине атмосферата, здрава и права вие знаете со која брзина влегува еден метеор пример????А кога влегува еден метеор во атомсферата буквално "се трие" со воздухот или СОГОРУВА.Така да нема шанси да преживее некоја бактерија кога ја преминува атмосферата на земјата.Мора да биде тело со поголема маса или АСТЕРОИД.Тогаш па и не очекувај да остане нешто од земјава.

Како и да е сепак мислам дека постојат вонземјани ама не како бактерии тоа е сигурно.

Само што кај луѓето од земјата да му спомнеш вонземјанин е уште табу тема.Готово ќе помисли дека земјата ќе биде уништена.Сепак сметам дека постојат вонземјани, па на крај крајава се случиле доста такви инциденти на земјата па сега мора барем еден од тие случки да биде реална.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сепак ова е моја претпоставка, не очекувам сите да се согласат со неа, но според мене вонземјаните постојат и постојано не надгледуваат до каде сме стигнале со развојот и тие сами ќе оценат кога ќе е време да ни се претстават in live:smir:
Нешто како во Стар трек во делот Контакт и моите очекувања се тие.

Абе какви бактерии и не знам си што.Како прво и прво да ја допре планетава некоја бактерија треба да ја помине атмосферата, здрава и права вие знаете со која брзина влегува еден метеор пример????А кога влегува еден метеор во атомсферата буквално "се трие" со воздухот или СОГОРУВА.Така да нема шанси да преживее некоја бактерија кога ја преминува атмосферата на земјата.Мора да биде тело со поголема маса или АСТЕРОИД.Тогаш па и не очекувај да остане нешто од земјава.Како и да е сепак мислам дека постојат вонземјани ама не како бактерии тоа е сигурно.Само што кај луѓето од земјата да му спомнеш вонземјанин е уште табу тема.Готово ќе помисли дека земјата ќе биде уништена.Сепак сметам дека постојат вонземјани, па на крај крајава се случиле доста такви инциденти на земјата па сега мора барем еден од тие случки да биде реална.
Dear Борг_Дрон еве мал пример - шатлот колумбија што експолдираше во атмосферата и се запали, изгоре на огромна висина со голема температура.. кога паѓаше паѓаше со огромна брзина како метеор при бактериолошкото испитување најдени се нов вид на бактерии многу отпорни - бактерии кои опстојуваат во вселената.
И за второто болдирано: Tи не си на Земјата ????
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
јас пак скептичен сум малце за вакви теми...ама пак ко ќе помислам колку е голем универумов и да сме ние единствени, сами во него, некако звучит многу апсурдно-една ѕвезда има во просек 5 планети кои орбитираат околу неа, во една галаксија има неколку милијадри ѕвезди, а во целиот универзум има неколку милијарди галаксии...:nesvest::uvo::uvo::nesvest:
а пак морат и некогаш да сме посетени, зошто не случајно ко ќе се спомнит вонземјанец одма не асоцират на некоја форма, која и ја среќаваме во сите филмови со такви содржини...(типични зелени суштества со мала глава, големи очи..бла бла:))
:pos2::pos2::vozbud::vozbud:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе во толку голема галаксија не верувам само ние да сме мора да има некој други и сеа ние овдека како шо муабети дали постојат други и тие исто така муабетат за тоа :>)
 

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
Абе во толку голема галаксија не верувам само ние да сме мора да има некој други и сеа ние овдека како шо муабети дали постојат други и тие исто така муабетат за тоа :>)
se soglasuvam so tebe ...mora uste nesto da postoi u ovoj tolko golem prostor!
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Abe ajde mislejte deka sme samo nie ... Na owoj svet ne moze da se spravime sami sebe (posebno so owie od Bliskiot istok) pa i nekoj drugi da ima ... :nesum:
:eek:ftopic:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
763
Поени од реакции
294
Живот надвор од земјата сигурно постои иако ние немаме докази за тоа.
Како прво во нашата Галаксија има околу 300 милијарди ѕвезди,а во вселената постојат милијарди на галаксиии па сега логички би било да има живот. Јас мислам дека се слични нас(мислам на општиот изглед : бипеди, сличен по големина мозок, слична градба на телото) бидејки овие услови на земјата се најдобрите за развивање на живи суштества.
 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Ја мислам дека постојат вонземјани и еве ке кажам пример. Се работи за една жена Бети Хил која во 1961 била киднапирана од страна на вонземјани и однесена на нивниот брод. но потоа била вратена и се случило нешо неочекувано. Под дејство на хипноза женава го нацртала цело тоа соѕвездие (од каде што доаѓале вонземјаните кои ја грабнале) кое денес ние го знаеме као Zeta 2 Reticuli односно тоа е бинарен ѕвезден систем. И сеа кои се шансите, Бети шо немала поима од астрономија а башка со технологијата шо ја имале во 1961 можеле само да сонуваат за откривање на подалечни соѕвездија и она нацртала прецизен цртеж на некое ново соѕвездие??? По неколку години од тоа Марџори Фиш направила пластични модели на ѕвездени системи и еден од нив комплетно се совпаѓал со тој шо го нацртала Бети неколку години пред тоа. Така тие го откриле тој ѕвезден систем.

Истиов систем го спомнува и Боб Лазар во 1988. Во својата приказна тој кажува дека додека работел во Ареа 51 (Ѕ-4) (што не е и баш докажано), му била донесена летечка чинија која од внатре имала многу мали седишта како за деца. Добил објаснување дека чинијата потекнува од четвртата по ред, планета од бинарниот ѕвезден систем
Zeta 2 Reticuli.
Цела оваа работа е малце крипи нели???
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
за единствени не сме ама мислам дека сме најглупата планета дпста богата со вода со се само со многу бавно се развиваме последниве 30 години поцнавме малце да се двизиме побрзо па да се надеваме за брзо време ќе достигиме интелегенција за да си ги објасниме некој прашања
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Eve klipceto e zakon ... I da ne se nlo, sepak interesno e mnogu klikaj !!!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom