Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Raperce напиша:
Amerikancite vo Nevada imaat edna baza za istrazuvanje na vonzemjani and stuff (se vika AREA51 ne znam dali e vistina) i sea vie kazete mi zasto Amerikancite ubivaat sekoj covek koj ke dojde do 30 kilometri od ovaa baza tamu nesto krijat ama sto???:icon_conf

znam znam za toa, toa im e nekoj tajna baza, i primerocite na telata na vonzemjanite od incindentot vo novo meksiko se tamu, suste ne se znaj zosto krijat se tamu
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
BlAcK_MamBa напиша:
паника, пфффф.... како не.
и полоши работи од вонземјани се дешаваат на планетава за да кријат.
демек ке не заштитат .
ако ни се насскаат вонземнјаните, ни наса ни уса, никој не ке мозе да ги спреци, туку ајде, да се праиме сосила глупи.
абе така кога идиоти избираме за претседатели.
pa sekoja cest na ova sto go kaza...100% za se so kaza...vonzemjani ima, nie nalisa se pravime glupi...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
sekako deka ima sramota e vo tolkav univerzum da sme samo nie :) i edvaj go cekam toj moment koga ke ostvarime kontakt so niv.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Го гледал некој од вас "Тaken" на Стивен Спилберг во 10-те продолженија?
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
Го гледал некој од вас "Тaken" на Стивен Спилберг во 10-те продолженија?
Јас го имам гледано... добра серија беше и кажува многу за оваа тема...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
BlAcK_MamBa напиша:
Imase na kajgana mislam pred nekoja godina video so nlo vo blagoevgrad, bugarija i dosta bese cisto i ubavo

i se gledase dosta dobro se, samo malku glupo bese. toa cinijata vrtese vrtese i sprasti potoa naednas
Abe ke se najdi nekoj ko FliX ili nekoj dr. i kompjuterski lesno ke go naprajt. heeeeee
 
Член од
10 април 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ma mislam deka snimkava e totalno lazna ama veruvam deka ne sme samo nie u univerziumov....ama snimkava e... :/
 

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
Mozda postojat a mozda i ne, nikoj ne znae dodeka ne gi vidis ne moze da se tvrdis deka gi ima, ali sigurno ne sme sami vo univerzumov toa ne veruvam deka ke ni se razjasni barem ne na ovie generacii sto se i sto sleduvaat zasto moe mislenje e deka treba barem uste edno 1000 godini za da se stigne i podaleku od mesecinata(sto bas i ne e dokazano deka stignale,razgledajte ja temata za toa http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=7559), ili pa moze da cekame vonzemjanite da ni dojdat na gosti pred da dojde do samo unistuvanje na zemjata posto kako sto trgnalo, ne mi izgleda deka ide na dobro, mnogu se stavam u mislenje sto ke se desi ponatamu ako trgnalo vaka i njagolema misla mi e kolku e beskonecna vselenata...ehh da mi bese VOJAGER pri ruka :) .
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Димитар напиша:
Eве го линкот.... http://www.indiadaily.com/editorial/01-06a-05.asp
:zlo:
Инаку... интересно ова со Индија...

...ама страшно стара вест...2005та бе!

a инаку...*sigh* мислам дека мање више, светот е спремен да го прифати присуството на вонземјаните на нашата планета. Единствен проблем би биле фундаметалистичките групи и постарата генерација кои сеуте имаат затворени гледишта на стварите.

<cough>201220122012</cough>

Патем, би требало да се поништи сликата за вонземјаните кои нам ни е наметната од холивуд. мали зелени суштества кои се стремаат кон галактича доминација, или некои просветлени три метрови фрикишта кои сакаат да ги споделат космичките тајни со нас....уууу...аааа...magicaaal....
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Читав дека до 2015 ќе сме стапеле во контакт со нив
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Димитар напиша:
А весникот во кој читаше беше од... 2016?
Ne be... hehe Abe Spic ili Vreme bese. Imalo nekoj satelit so go pustile i deme do 2015 ke stignel do nekoe mesto so ^^ziv svet^^
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
повекето луге зборот нло го свакаат како возило не вонземјаните нло може да биде секако неидентификуван летечки објект пример кај нас у маало имаше еден човек што е скренат по змаеви тој ги обвиткува со светилки и ги пушта многу луге утредента се јавуваа по емисии да казжат за ова п.с :pop:бог да не чува од лоши вонземјани
 

Kajgana Shop

На врв Bottom