Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Прва добра прилика откако ќе почне да ти се дига и сфатиш зошто ти служи братот.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Mislam deka nema nekoja odredena granica,vo denesno vreme mnogu se preteruva 14 godini:uvo: ....Uste ne sum spremna za vistinska ljubov,ustvari moze sum:pipi: ama ne sum ja sretnala za da spodelam se so nea,koga covek e do usi zaljuben i koga mu e ubavo so partnerot nema zosto da ne se odluci i na ovoj cin,toa e prirodna pojava i so toa se dokazuvaat mnogu raboti!!!I ne trebaat pripremi zosto koga ke dojde momentot ke znaat i dvajcata deka toa e toa...
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Jas mislam deka 15 godini se sasvim inaf. (za masko)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Оној момент кога ќе рашири нозе од ќеиф, а не поради ТВ, филм, друштво или слична глупост.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Оној момент кога ќе рашири нозе од ќеиф, а не поради ТВ, филм, друштво или слична глупост.
Да ама како би знаела дека тој ќејф е голем и дека вреди да шири нозе за него? Пак мора некој од друштво да и каже или да види на ТВ или филм. Хехе.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Нема просек на години затоа што некој созрева(оформува)покасно некој порано.Али младите денес мислам дека претеруваат.Мада кога ќе погледнеме во минатото родителите своите деца ги мажеле и на 13 и 14 години.Кога и да го прават тоа треба прво многу да размислат и да се консултираат за последиците.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
da ama vo toa vreme vladeele drugi pravila. trebale bre luge za rabota. cela taa zemja moral nekoj da ja izraboti. A sega ona na 14 god i nema nekoe izdrzano opravduvanje.premnogu se izmelezeni etickite pravila i standardi taka da i ne vredi da se razgovara na vaa tema (ne me svakajte bukvalno)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
da ama vo toa vreme vladeele drugi pravila. trebale bre luge za rabota. cela taa zemja moral nekoj da ja izraboti. A sega ona na 14 god i nema nekoe izdrzano opravduvanje.premnogu se izmelezeni etickite pravila i standardi taka da i ne vredi da se razgovara na vaa tema (ne me svakajte bukvalno)[/quote

Право да ти кажам и нема.Инаку и сега младите работат ама на друг начин и друга насока:helou:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Abe bez razlika godinite. Ko ke ti dae nekoja ZEMAJ hahaha :D:D:D
 

200

Член од
14 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
mislam deka dete ili devojce na 14 godisna vozrast nee sposobno za seks zatoa sto uste nee ni razvieno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom