Водителката Миа Костова влегува во македонската "Плејбој" историја!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
И јас се прашувам
Колку сме само назад,
шо немаме почесто голи цицки на Македонки по списанија,
транвестити кои шетаат по улуца,
педери за раче како уживаат во благодетите на животот,
педофили кои уживаат во прегратките на нашите ќерки (иако кај да е тука можеби ги стасуваме светските норми)

Штета навистина шо некако одсекогаш сме назад од светските норми и статистики




*irony
Не се праи улав и не споредувај голотија/еротика со педери, педофили и трансвестити.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не се праи улав и не споредувај голотија/еротика со педери, педофили и трансвестити.
Не му замерувај,он цврсто се држи за традицијата и корените,можеби додека пишува на Кајгана седи на чардак и жена му кафе го служи од нога...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
За арно нека е.. :))
Имаше една фото сесија за ексклузив,но немаше голотија :)) а и одговарала на неколку прашања..:))
клик

Дали некогаш би се сликала гола?
- За многу пари веројатно Да.

видиш,си стои на зборот..:))
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Кој црн потег?
Што викаш ќерка да ти беше, сеедно ќе ти беше?
Ќерка ми има право што сака да прави со своето тело (нормално, ако е полнолетна)
А што толку традиционалниве еснафи се изнапопишале на темава, комплекс некој да не имате случајно?

Плејбој не е списание за секого, и се гледа дека сеуште не е списание за во Македонија, прво пола од населението се тешки простаци умаскирани како чувари на традицијата, а другата половина не сфаќа какво всушност списание е Плејбој. (свака част изузетцима)
 

Thomas A. Anderson

Cheng-tao Ke
Член од
1 декември 2010
Мислења
187
Поени од реакции
50
Ќерка ми има право што сака да прави со своето тело (нормално, ако е полнолетна)
А што толку традиционалниве еснафи се изнапопишале на темава, комплекс некој да не имате случајно?

Плејбој не е списание за секого, и се гледа дека сеуште не е списание за во Македонија, прво пола од населението се тешки простаци умаскирани како чувари на традицијата, а другата половина не сфаќа какво всушност списание е Плејбој. (свака част изузетцима)
A додека не стане полнолетна ти ќе и кажуеш нели ?
Не е проблем у традиција или незнам што.
Проблем е што е за пари.
Ти изузетак си ?
За мене лично тој што ке стави пари на прво место не вреди 5 пари.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646



дали некој ги препознава ова тарабиве и сликите од лисја доле паднати? Ако не с елажам ова фотосоесија е сликана во хавана :pos2: ебати дебилите немаат ни студио :pos2:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Е дааааа бе немам видено цицки,па на оваа ќе се палам.Па уште ми глуми некое менаџериште пред Хард Рок.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Абе све ок и тоа...
Ама изразите на лицата им се...како да не виделе qwr еден век...век и пол...:pos2:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Абе све ок и тоа...
Ама изразите на лицата им се...како да не виделе qwr еден век...век и пол...:pos2:
На садо мазо ми личат со погледиве,уште по некој камшик у раце...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
дали некој ги препознава ова тарабиве и сликите од лисја доле паднати? Ако не с елажам ова фотосоесија е сликана во хавана :pos2: ебати дебилите немаат ни студио :pos2:
Се гледа дека Плејбој не е списание за тебе. И се потврдува тезата на мојот даскал по фотографија дека во Македонија фотографијата е на ептен ниско ниво.

Еве еден линк, не знам колку ќе ти служи, ама јас да го кажам она што е вистина. http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_portrait

Мене лично ми е здосадено од фотки во студио со сиво/бело платно во позадина. Премногу стерилни ми се таквите фотографии.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Се гледа дека Плејбој не е списание за тебе. И се потврдува тезата на мојот даскал по фотографија дека во Македонија фотографијата е на ептен ниско ниво.

Еве еден линк, не знам колку ќе ти служи, ама јас да го кажам она што е вистина. http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_portrait

Мене лично ми е здосадено од фотки во студио со сиво/бело платно во позадина. Премногу стерилни ми се таквите фотографии.

Ништо ти не разбираш иако учиш фотографија. Ок не морале во студио да сликаат али па хавана е задње место каде би требало да се прави екоја фотосесија. Нашиве се ептен мизерни во све, народот во мкд не го бива затоа на секое поле е последен па така и во ова што се нарекува плејбој.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ништо ти не разбираш иако учиш фотографија. Ок не морале во студио да сликаат али па хавана е задње место каде би требало да се прави екоја фотосесија. Нашиве се ептен мизерни во све, народот во мкд не го бива затоа на секое поле е последен па така и во ова што се нарекува плејбој.
Не те пуштаат на врата во Хавана?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
У секој случај популарноста нагло и се зголеми, тоа факт. Пред ова малку луѓе ја знаеја кога водеше Статус со Миа. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom