Внимание стартува и 2 пајак служба

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Како сељакот во Битола со Ферарито, на сред улица го остава на пешачки, 100 пати го опоменаа и не му иди умот....да сум јас коцка ке го напраам...сељаци, си мисли ако има некоја кола и кузнај што е ....
па тоа не е кола тоа е ферари :D и нели сите мора да го видат и да прашаат на кого е ау уа муабети после и така фаца си после у градо
жал ми е за југцето иначе би му влегол на некој така паркиран без окце да ми трепне кејфски
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
па тоа не е кола тоа е ферари :D и нели сите мора да го видат и да прашаат на кого е ау уа муабети после и така фаца си после у градо
жал ми е за југцето иначе би му влегол на некој така паркиран без окце да ми трепне кејфски
Незнам дали знаеш ама ова е стварно.... Овај паркира и се наоѓа на местото џандар кај Епинал хотелот на сред улица го остава, и иди џандарот му вика премести го или ке го крени пајак и овај му вика "Ама како така ова е Ферари" о.О мислам да бев ко џандарот не се мислев ни шамар да му акнам....50 години има се понаша ко 20 да има....
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
ova ke bide trka, kako privatnite i drzavnite avtobusi, mislam deka ke ima i tepacka koj prv stignal do voziloto za da go zeme, muhahahah
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Функционира ли пајак службата/бите колку ги има и навечер.. и дали и навечер се наплаќа зонското паркирање или не ?:cautious:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Функционира ли пајак службата/бите колку ги има и навечер.. и дали и навечер се наплаќа зонското паркирање или не ?:cautious:
Некаде се до 21:00 а некаде до 23:00.До 06:00 си слободен.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Уште ова фалеше....да се мавне по народот....ме интересира само кога некое БМВ,Мерцедес,Ауди ќе биде дигнато од строг центар (зборам и за кај полициска станица Беко зашто и таму паркираат) и кога на такив сељачишта ќе им дигнат кола....ова е више претеризам......
А плус заебаа со зонското...сега откако ги воведоа новиве таблички и баш пред некоја недела паркирав у Аеродром и да пишам порака и не ми ја признава новата регистрација.... не се нормални:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Дојди Прилеп и паркирај кај сакаш да те видам. Или ќе платиш паткинг или ако те начека пајакот замина колата сточно пазариште/терминал па покрај 100 денари за такси дотаму ќе те кошта и 50 Е да си платиш...

Друже,не само во Прилеп.Возам низ цела МК,има пајак служба во цела западна МК и во поголемите градови.Ама гледам како се паркира низ улиците,каков хаос се прави и каква селекција се прави кој да се крева а кој не.Ми требаат 30 мин да излезам од еден град од безвеза гужви.
Во Гостивар бев паркиран меѓу 5 коли,јас во средината и пајакот се мести да ми ја крене колата затоа што е на скопски таблици а другите беа мешани,ГВ,ОХ, швицарски,Словенски .му викам зашто мене од средина,што не почнеш од првата кола?Вика глеј си работа не збори многу.
Морав да звонам на другар од ГВ за да му јават на идиотот да не ме чепка.
Во другите градови скоро сите се знаат и знаат кои чиви коли се.
Овде освен десетина коли другото се се крева и носи под железничка,па после ако имаш познат ке те пуштат,ако не,ке си истресеш 2500 плус казна 45 евра во најмала рака.
Сега новост е дека креваат коли и по населбите.Аеродром ај по булевар ама почнаа и по паркинзите да креваат ако е паркирана на тротоар или тревник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom