Влез во клуб

Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Значи сакам да прашам како е можно да се појде на проби 10тина дена во некој кошаркарски клуб освен тие да те повикаат, дали можи да се пријавиш некаде или нешто, значи не зборуваме за првиот тим, туку младинци У-16 тоа ти е 97ма 98ма година... И потоа ако им се бендисаш правите договор и така натаму...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Идеш таму и кажуваш сакам да тренирам кај вас, си плаќаш чланарина и завршена работа, каков договор какви бакрачи :).
Едино ако немаат место или па си ептен тапа за да те одбијат, поинаку не верувам.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Јас па мислев темава е за некој проблем поврзан со влез у некое диско. (n)
Исто. Одма се залетав за да се издушам на темава :)

Што се однесува до темата, можеш да отидеш во било кој клуб што има младинска школа и да се пријавиш да тренираш кај нив.
 
B

Blade Torch

Гостин
Те гледам нешто си у фазон "ако те бива правиш договор" . Easy boy! Заеби американските филмови што ги гледаш , кога викаат "Show me what you know" и ти зимаш топката даваш 3 од 3 тројки и куцаш 5 пати од кои 2 пати со 360 степена , па тренерите климаат со глава и викаат "This guy can play basketball man" .

Oдиш било каде , кажуваш возраст , те ставаат во одредена група , плаќаш месечна членарина и тренираш .
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Не заебавајте? А јас па сум толку глуп и незнаев дека може да си платиш членарина и да тренираш... И не се никакви филмови, знам деца на моја возраст што играат и зимаат плата по 200та евра...
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Не заебавајте?А јас па сум толку глуп и незнаев дека може да си платиш членарина и да тренираш... И не се никакви филмови, знам деца на моја возраст што играат и зимаат плата по 200та евра...
во кој клуб земаат на твоја возраст во македонија пари,дај не гледај многу филмови..со такво мислење нема ни џабе да те земат
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Не заебавајте? А јас па сум толку глуп и незнаев дека може да си платиш членарина и да тренираш... И не се никакви филмови, знам деца на моја возраст што играат и зимаат плата по 200та евра...
И што сеа ке се курчат оти зимаат по 200 евра? Па ти сакаш пари бе другар не да уживаш у спортот :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Не заебавајте? А јас па сум толку глуп и незнаев дека може да си платиш членарина и да тренираш... И не се никакви филмови, знам деца на моја возраст што играат и зимаат плата по 200та евра...
Друже во 99% од клубовите е како што ти викаат. Школите постојат за да се земаат пари, ги боли нив дали знаеш ти да играш баскет или не. Ако знаеш да играш уште поубаво, може ќе се фалат дека тренирале како мал ако успееш некој ден во иднината :)
Се знае дека секогаш постојат одвај 2-3 школи кои може поседуваат квалитет и реално се исплати да дадеш некој денар. Мало морген дека плаќале некого на таа возраст (У-16)...
Во моментов претпоставувам на Вардар школата ти е убедливо најдобар избор (особено откако се споија со Апаве/Партизан), мада и во МЗТ бајаги вложувале како што разбрав...
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Не заебавајте? А јас па сум толку глуп и незнаев дека може да си платиш членарина и да тренираш... И не се никакви филмови, знам деца на моја возраст што играат и зимаат плата по 200та евра...
Каде даваат 200 евра и мене ме интересира, и штом знаеш деца што зимат по 200 евра што нив не си ги прашаш туку тука по форуми прашуваш, јас што ги знам овие клуба сите се направени така да ти даваш пари а не зимаш.
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Друже во 99% од клубовите е како што ти викаат. Школите постојат за да се земаат пари, ги боли нив дали знаеш ти да играш баскет или не. Ако знаеш да играш уште поубаво, може ќе се фалат дека тренирале како мал ако успееш некој ден во иднината :)
Се знае дека секогаш постојат одвај 2-3 школи кои може поседуваат квалитет и реално се исплати да дадеш некој денар. Мало морген дека плаќале некого на таа возраст (У-16)...
Во моментов претпоставувам на Вардар школата ти е убедливо најдобар избор (особено откако се споија со Апаве/Партизан), мада и во МЗТ бајаги вложувале како што разбрав...

Се глеа дека не се разбирате, па поарно не му одмагајте на детето...

И јас познавам деца али фудбалери што земаат плата...
За кошарка незнам али за фудбал ќе ви кажам затоа што имам зборувано со децава...
Значи другарчево сега ќе биде 2ра година во брицо во академијата за фудбал, направи 4 годишен договор со 7200 денари плата со тоа што тој кога ќе го заврши договорот ќе има 18 години и е обврзан да игра уште 1на година за нив за без пари затоа што тие 4 години тој имал спортско усовршување+плата и незнам ти што... Е сеа зошто да не му се исплаќа тоа на клубовите бе кога гледаат дека детето има талент, за тие 4 години тие ќе му платат околу 5500 евра вкупно, а да го земеме за пример штоперот на Металург зема 3000 евра месечно, значи им се исплаќа... а како можи да те земат, тренирај си и ако имаш талент ќе те земат валјда некаде :P
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.954
Поени од реакции
5.515
Па ова што си го напишал за другар ти е воопшто неисплатливо за него. Каков е тој договор, последната сезона да ја игра без пари, прво не ми е логично, ама кога ќе размислам, голем дел од фудбалерите немаат или не користат мозок, па ништо чудно.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
A da prasam za rekreativno 94 sum taka da star sum ochigledno ali ne mi se sedi doma a iam golema zelba i ljubov sprema kosharkata ima nekoj klub blisku karposh 3 ne mnogu skap so dobri treninzi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom