Ви треба драјвер? Побарајте тука.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
јас го симнав и го отпакував но нема setup, за да го инсталирам, како треба да се инсталира???
Друже, ќе ги изрежаш драјверите на CD и после тоа имаш еден wizzard, ќе го пуштиш него да скенира од CD-то и самиот ќе си ги најде и инсталира потребнитре драјвери. Еве за кој wizard мислам...
 

Attachments

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Driver za Samsung E590..

se ceka PP ili ovde
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
веќе не работи торентот помош

Деновиве си чачкав низ интернет, и најдов една интересна ствар... Universal xp driver pack cd ... Тоа претставува цд - збирка со повеќе од 25000 драјвери за компјутерските компоненти.
Го симнав цд-то, ( Иако е поголемо од класично цд ) , и на сите компјутери каде што го испробав беше топ !
Значи, кога немате некој драјвер за компјутерот, а ви е мака да чачкате по интернети и слично, или ви е здосадено од менување на цедиња ( едно за графичка, друго за звучна, итн... ) само го ставате ова цд, и преку device manager на уредот кој windows не го препознава му правите апдејт на драјверот, и самиот компјутер ќе си го земи соодветниот драјвер од цд-то со драјвери....

Многу корисна работа, вреди да се проба....
Download Torrent Тука
мене ми треба аудио драјвер дали може да се најде тука ?
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mi treba driveri za MS WEB.CAM 1003, za service pack 3.
fala odnapred
:smir:



 
Член од
22 март 2009
Мислења
152
Поени од реакции
0
Drajver za Audio Card Realtek AC'97
 
Член од
11 јуни 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
drajver za neo nsw-1002

vidim da ovde neki imaju problema sto se tice web kamere neo nsw-1002
drajver za ovu kameru necete naci nigde zato sto za ovu kameru treba instalirati drajver za model ZSMC PC CAMERA (ZS0211)

Za one koji se odluce za kupovinu ove veb kamere iako nema mikrofon DISK sa drajverom se nalazi izmedju dva kartonska panela na kojima je reklama iza veb kamerice.

a za one koji su vec bacili pakovanje INTERNET i potrazite drajvere za ZSMC PC CAMERA (ZS0211)

pozzz. toliko od mene:pos2:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
72
Поени од реакции
3
Mi treba driver za D-link DWL-G122 verzion c za Vista
pomoss?
 
Член од
2 март 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Ај помош и за мене се изнамачив на нет не можам да најдам драјвери за звук
ecs k7s5a.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom