Вицеви без наслов 2 дел

M

MacedoniaGirl

Гостин
Устата ти е толку голема, што можеш да пееш две песни одеднаш. :pos:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Син на опасен мафијаш пишува писмо до Дедо Мраз.
Драги Дедо Мраз , јас бидејки бев добро дете оваа година сакам...
го кине и почнува да пишува од ново.
Драги Дедо Мраз , јас бидејки бев најдоброто и најпослушното дете оваа година сакам...
повторно го кине и пишува ново повторно.
Драг Дедо Мраз , ако сакаш повторно да си ги видиш елените ќе ми донесеш се што ќе посакам или... http://forum.kajgana.com/showthread.php?9515-%D0%92%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2-2-%D0%B4%D0%B5%D0%BB/page78#ixzz19gqzBUww
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Што е свиња?

Тоа е прасе кое успеало во животот.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.715
Се качува спајдрмен на зградата од македонската телевизија, гледа наоколу и си вика...а сега каде!?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Оди калугерка на доктор и му се жали на докторот
-аман докторе помагајте незнам што ми е се убивам од повракање,ми се врти .....
ја прегледва докторот и и вика
-вие сте бремена се друго е во ред со вас
-ама како можи да сум бремена па јас калугерка сум
-е тоа незнам ке ве пуштам на гиниколог па тој нека кажи
оди калугерката на гиниколог и стварно бремена
се врака во манастирот и кара пцуе се живо и диво и ја гледа некоја друга калугерка и ја прашва
-абе шо ти е шо толку караш шо е работата
и оваа калугерката вика
-абе да даде господ да му се исуши на тој што го истураше на свеките
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Стига честитка на некое дете:
-Дедо мраз не постои, родителите ти ги купуваат поклоните!
Поздрав од Жулиан Асанж – ВикиЛикс.

Го разбравте?

_____________________________________________
Цветко учи да вози кола и инструкторот го проверува дали пази при менување на брзините:
- Цветко, со која одиш сега?
- Ах, што имам една медицинска сестра… не верувам дека ја знаеш!
 
P

PewDiePie

Гостин
Професор прашува студент по медицина:
- Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
- Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
- Аха. А јас имам ли голем стомак?
- Да.
- Имам пеги по лицето?
- Да.
- Е, па, кога ќе чуеш дека сум се породил, дојди да ти напишам шестка

http://forum.kajgana.com/showthread.php?9515-%D0%92%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2-2-%D0%B4%D0%B5%D0%BB/page284#ixzz1A9aSiUBb
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Влегува еден бизнисмен во банка во Њујорк и го бара службеникот одговорен за кредити. Му објаснува дека ќе оди на деловен пат во Европа две недели, и дека сака да земе кредит од $5.000 долари. Службеникот му одговора дека за да ги подигне парите ќе треба да остави некаков вид на гаранција. Бизнисменот без да се двоуми ни минута, ги вади клучевите од своето ново црвено Ферари, кое што патем е паркирано на паркингот пред банката. Луѓето го проверуваат возилото, и банката се сложува да го издаде кредитот со оваа гаранција. Откако заминал бизнисменот со парите, шефот на банката и вработените добро се насмеале, зошто бизнисменот го искористил своето ферари вредно $500.000 долари како гаранција за кредит од $5.000 долари. Откако биле средени сите документи, вработените од банката го ставиле возилото во подземната гаража на банката. Две недели подоцна, доаѓа бизнисменот, го враќа кредитот, и плус плаќа камата од $15.41 долари. Службеникот му се обратил на бизнисменот "Господине, многу сме среќни што соработувавме со вас, меѓутоа малку сме збунети. Додека бевте отсутни, Ве проверивме, и дознавме дека сте мултимилијардер. Не ни е јасно, зошто ви беше потребен кредит од $5.000 долари?" Бизнисменот слатко се насмевнал и одговорил: "А каде на друго место во Њујорк ќе најдам паркинг за моето ферари вредно половина милион долари, за две недели и тоа за само $15.41 долари?!" :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Маж и жена гледаат „Кој сака да биде милионер“. После тоа одат во кревет и мажот ја прашува жената:
- Срце, дали си расположена за секс?
- Не, злато, изморена сум.
- Дали тоа е вашиот конечен одговор?!
- Да.
- Тогаш би сакал да повикам пријател!
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Студент иде до кај Професор и го моли за 6.

С : Професоре дај пиши ми 6 да ја земам годинава, да не ме бутнат за еден испит.
П : Ако изброеш колку сијалички има овде во собава.
С : (Брои) еден два три четири пет шест (и му вика) шест Професоре.
П : (Професорот изваѓа една сијаличка од џеб и му вика) е неточно изброи и оваа во џебов што ја имам вкпуно се седум.

Два дена подоцно...

Студентот пофторно го наоѓа Професорот и го моли...

С : Професоре дај молимте пишими 6 уште твојот испит да го земам и ја минам оваа година.
П : Е ај повтороно изброи колку сијалички има во собава.
С : (Брои) еден два три четири пет шест (И му вика) седум Професоре.
П : Е кај најде сега седум јас немам сијаличка у џеб овој пат.
С : (Изваѓа сијаличка од неговиот џеб и му вика) Сега јас имам.

Офф топик: Не е виц. Чиста вистина е ова.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.715
Стига честитка на некое дете:
-Дедо мраз не постои, родителите ти ги купуваат поклоните!
Поздрав од Жулиан Асанж – ВикиЛикс.

Го разбравте?
Да...Асанж е дедо мраз, уствари...:raz:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Директор на фирма ја вика секретарката и и’ вели:
„Ајде, спреми се, одиме една недела на службен пат во странство...“
Секретарката, по враќањето дома, го информира мажот: „Мили, морам со шефот на пат една недела, ќе мораш самиот да се грижиш...

Мажот ја информира швалерката: „Жена ми ќе биде на пат цела недела, ќе бидеме заедно тоа време...“

Швалерката го информира својот ученик кому дава часови по математика: „Ќе бидам мошне зафатена, имам многу работа и ќе паузираме една недела...“
Ученикот целиот среќен го информира својот дедо: „Дедо, дедо, ќе бидам слободен цела недела и немам часови, оти наставничката ми е зафатена; ајде да одиме по риба...“
Но испаѓа дека дедото е директорот на фирмата. Тој повторно ја вика секретарката: „Планот е променет, внук ми ме моли со него да ја поминам неделава...“
Секретарката го вика својот маж: „Мили, мојот шеф е зафатен, службениот пат е откажан...“
Мажот ја вика швалерката: „Нема да можеме неделава, жена ми го откажа патот...“
Швалерката го повикува ученикот: „Продолжуваме со часовите по стариот распоред!“
Ученикот го вика својот дедо: „Дедо, наставничката продолжува со наставата, не можам да ти правам друштво...“
Дедото пак ја вика секретарката: „Не се секирај, сепак ќе патуваме неделава. Спремај работите...“

--- надополнето ---

Да...Асанж е дедо мраз, уствари...:raz:
ВикиЛикс е всушност весник кој објавува недостапни материјали од анонимни извори. Џулиан Асанж е новинарот кој работи во ВикиЛикс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom