Вицеви без наслов 2 дел

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Прв училишен ден во едно американско училиште.
Учителката го претставува новиот ученик Текаро Сузуки од Јапонија.

Почнува часот и учителката испрашува: Сега ќе видиме колку ја познавате американската историја.

Кој рекол ‘Слобода или смрт’?”

Одеднаш настапува тишина и само Сузуки ја дига раката: ”Патрик Хенри во 1775 година во Филаделфија.”

”Многу добро Сузуки. А кој рекол ‘Државата е народот и како таква не смее никогаш да умре’.”

Сузуки станува: ”Абрахам Линколн, 1863 година, во Вашингтон”.

Наставничката строго ги погледнува учениците и им вели: ”Засрамете се. Сузуки е Јапонец, а ја познава американската историја подобро од вас.”

Тивок глас од крајот на училницата: ”Ебате се, посрани Јапонци.”
”Кој го рече тоа?” – вика учителката.

Сузуки дига рака и вели: ”Генерал МекАртур, 1942 година во Гвадалканал, и Ли Ајакока во 1982 на собранието на акционери на Крајслер, Детроит.”

Одделението е во тишина, само во позадина се слуша ”Пуши Кур!”
Сузуки: ”Бил Клинтон, на Моника Левински, Овален кабинет, 1997 година во Вашингтон.”

Друг ученик се дере: ”Сузуки е срање!”

Сузуки: ”Валентино Роси во Рио де Жанеиро на бразилското мото Гранд-при, 2002 година.”

Одделението паѓа во хистерија, учителката паѓа во несвест, а влегува во училницата директорот на училиштето: ”У пизду матер, досега не сум видел ваков хаос.”

Сузуки: ”Премиерот на Македонија, на Министерот за финансии, при претставувањето на државниот буџет, Скопје, 2003 година.”
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
Оди Рамче по улица кога го сретнува некој пријател и го прашува:
- Каде бе Рамче?
- Еве идам у град да си купам одело.
- Па, купи и за мене едно, ако не те фатат.

Си бил некој човек и влегол во автобус и тогаш му се припрдело и си прднал, кога се завртел видол еден црнец и му рекол: Еј ама сум те опрлил у пичку матер!

Си бил некој силен човек и отишол во странство да работи како пожарникар. Кога стигнал таму веднаш се фатил за работа. Една зграда горела и тој бидејќи бил силен останал да ги лови жртвите доле. Неговиот колега ги фрлал луѓето и тогаш фрлил еден црнец и тој го оставил да падне. Тогаш колегата го прашал:
- Зошто го остави?
А он одговорил:
- Па нели ти рекоф изгорените да не ги фрлаш.

Биле Џемо и Трпе на риболов, и фатиле златна рипка:
- Пуштете ме ве молам, ќе ви исполнам на двајцата по една желба.
- Џемо: Е па, добро тогаш, ај на земјава само жени да има.
- Трпе: Алал да ти Џемо, ај ти сега педер да станеш!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Тројца статистичари отишле на лов.Виделе патка,пукнал првиот-метар над патката.Пукнал вториот-метар под патката.Третиот викнал-Браво,ја погодивме!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
наставникот му вели на Столе: „кажи ми три докази дека земјата е топчеста!“
-“прво, пишува во учебникот, второ вие кажавте и како трето татко ми ми го кажа истото!“
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
-Koga velam deka sum bila ubava - toa e minato vreme, a koga ke kazam deka sum ubava, toa e , Ivane?
- Toa e sega, ucitelke.


Ucitelot po veronauka go prasuva Ivan:
Ivane, dali pred rucek se molis?
- Ne, ucitelu...mojata majka odilcno gotvi.


Pijani ste, ocite vi se crveni, predupreduva policaec eden vozac.A toj: Ako se vregame... vasite usi se kako padobranci.
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Едно дете заебава еден џандар:

Еј дечко, го знаеш Коле?
- Кој коле?
Овој доле!

Џандаров се изнервирал. Следниот ден пак истото?

Еј дечко го знаеш Коле?
- Кој Коле?
Овој доле.

Џандаров уште поеќе се изнервирал. Следниот ден пак истото му се случило и не можел да трпи веќе. Отишол кај шефот и му вика:

Шефе иам проблем. Ме дупи едно дете нонстоп ми вика еј го знаеш Коле? Ја му викам кој Коле а он ми вика овој доле.
- Епа сеа вака ќе направиш. Ќе му речеш ја знаеш Лидија? Он Ќе те праша која Лидија ти ќе му кажеш качи се на к*р па видија.

Иде Џандаров следниот ден и го гледа детето и му вика:

Абе дете... ја знаеш ти Лидија?
- Сестра му на Коле?
Кој Коле?
- Овој доле.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Biznis

Tatkoto: Sakam da se ozenis so devojka po moj izbor.
Sinot: Ne, sam ke si ja izberam devojkata na svojot zivot.
Tatkoto: Ama taa devojka e kerka na Bil Gejts.
Sinot: Opa, vo toj slucaj OK
Potoa tatkoto odi kaj Bil Gejts
Tatkoto: Imam idealen maz za vasata kerka
Bil Gejts: No mojata kerka e premlada za mazenje
Tatkoto:Ama toj mlad maz e potpretsedatel na Svetskata banka.
Bil Gejts: Opa, vo toj slucaj... OK
Na krajot tatkoto odi vo poseta na pretsedatelot na Svetskata banka
Tatkoto: imam eden mlad maz koj bi vi go preporacal za potpretsedatel.
Pretsedatelot: Ama jas veke imam poveke potpretsedateli otkolku sto mi trebaat.
Tatkoto: Ama toj mlad covek e ozenet za kerkata na Bil Gejts.
Pretsedatelot: Opa, vo toj slucaj ok
Ete taka se pravi biznis!



-Dragi plakarot se raspaga, ke go popravis?
-Stooo?! Jas ne sum stolar.Utredenta
-Dragi, vo banjata se tece, mozes li nesto da nap...
-Sto ti paga na pamet, ti licam na vodoinstalater?Po dva dena
-Milicok, stolnata lamba pregore ,pa mislev...
-Ti ne si so site, mislis deka jas sum elektricar, se lazes... Po nekolku dena.
-Dragi, se e popraveno i banjata i plakarot i lambata... na nasiot mlad komsija mu trebaa samo dva casa i sege se e cakum pakum.Za vozvrat rece ili da mu napravam torta ili da spijam so nego.
- Hm, bas me interesira kakva torta mu napravi?
Torta da mu napravam? Ti ne si so site..pa jas ne sum slatkar
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
Си бил одамна еден пијаница и многу му се пиело ама немал што.И сеа како да се снајде отишол во некоја кафана и чај со рум бил 15 денари.Му рекол на келнерот:
Ај еден чај со рум, без чај !

Двајца полицајце отишле да си купат кифли.Едниот чекал во колата другиот другиот отишол во фурната.Тој што бил во фурната му рекол:
ако погодиш колку кифли имам во кесата ке ти ги дадам и двете.

Си бил еден човек по име Туркај.Имал 14 години.Татко му го праќал до продавница.Му дал 500 ден за да купи леб, млеко и шекер.Кога отишол продавачката му рекла дај ми ги парите ке се соллечам.Туркај и ги дал парите и продавачката се соблекла.Кога дошол дома кажал дека ги изгубил.Татко му му дал 1000 денари и му рекол внимателно!!!
Откако тргнал Туркај татко му тргнал по него.Туркај влегол во продавница и продавачката кога ги видела парите што ги држел во рака му рекла :
Дај ми ги парите ке ти дадам.
Туркај се сложил.
Откако го немало 10 минути надвор татко му почнал да вика :
ТУРКАЈЈЈЈЈ!ТУРКАЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ!
Синот со одговор:
ТУРКАМММММММММ!!!!!!! :D
 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Zaminala edna zena od london vo afrika da proseta, i nasla ubav maz i se zalubila i go odnesla kaj tatko mu da mu go pokazi arno ama tatko mu za da mu ja daj mu rekol treba da ispolni tri uslovi.I mu vika prviot uslov e da odis da stanis milijarder,MAHAM MALI Work i zaminal rabotel rabotel i stanaal milijarder i ovaj mu vika bravo sega mu vika vtoriot uslov e zapoznajs mnogu luge i da te postovat MAHAT MALI Meet zaminal se zapoznaval pocnale mnogu luge da go postovat i se vraka i sega gleda tatko mu da go zaebi nekako i mu vika tretiot uslov e kurot da ti e dolg 1m MAHAT MALI Cut. haha nisto
 
Член од
18 април 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
СОПИРА ЦАЈКАН ПЛАВУША И И ВИКА:
-ЛИЧНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА ВЕ МОЛАМ
ПЛАВУШАТА ВИКА ШО Е ТОА
А ЦАЈКАНОТ:ПА НЕШТО НА ШТО КЕ МОЖЕ ДА ТЕ ВИДАМ
БАРА ПЛАВУШАТА НИЗ КОЛА СЕ И СЕШТО И СЕ ВИДЕЛА У РЕТРОВИЗОР И ГО ДАВА РЕТРОВИЗОРОТ НА ЦАЈКАНОТ
-ЦАЈКАОТ ГЛЕДА И ВИКА:УФ, ИЗВИНЕТЕ КОЛЕГА!

СИ БИЛ НЕКОЈ ПИЈАНИЦА. И ВРАЌАЈЌИ СЕ ВИДЕЛ НЕКОЈА КЛУПА И СИ ЛЕГНАЛ ДА ПОСПИЕ. ГО НАШОЛ НЕКОЈ ПЕДЕР ГО ИЗЕБАЛ И МУ ОСТАВИЛ 100 ДЕНАРИ. СЕ РАЗБУДИЛ ОВОЈ И ГЛЕА 100 ДЕНАРИ. ИДЕ У ПИВНИЦА И ВИКА:ТОЧИ ДВЕ ПИВА. ГИ ПИЕ И ПАК СИ ОДИ И ПАК СИ ЛЕГНУВА НА КЛУПА. ПАК ГО СНАШЛО ИСТО. И ПАК ИДЕ У ПИВНИЦА И ВИКА:ТОЧИ ДВЕ ПИВА. ГИ ПИЕ И ПАК ИСТО. ПАК ИДЕ У ПИВНИЦА И ВИКА:ДАЈ МИ ДВЕ ПИВА АМА У ЛИМЕНКА ПОШО ОД ТОЧЕНОВО МЕ БОЛИ ГАЗОТ!!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
си биле три деца. едното било глупо, другото ептен глупо, а третото студирало на ФОН. -))
вчера ми го кажа едно другарче шо студира таму -)))
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело. Зашто ти си единствениот белец во радиус од 200 км, кажи ми искраено, шо си праел со жена ми?' 'Не е тоа што мислиш' рекол доктор Џоунс. 'Понекогаш се случуваат природни феномени што науката не може да ги објасни. Ги гледаш козите ондека? Сите се бели само една е црна. Само Бог знае како се случило тоа.
'Добро, добро' рекол црнецот, тргајќи го Џоунс на страна.'Те разбирам докторе, нема на никого да кажам за детево, ама ти да не кажуваш никого за козата, важи??'
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Бегале партизаните од германците и се скриле кај една баба дома.Дошле германците кај бабата на врата.Отвара оваа и ја прашале:
-Бабоо,кај се партизаните?
-Не знам бе јас,кај ме најдовте мене.
-Бабоо,кажувај кај се партизаните,ќе ти ги исечеме нозете.
-Абе кај ме најдовте мене,јас стара,не гледам убаво,не слушам убаво,не знам кај се партизаните.
И ги исекле нозете на бабата и си отишле.После некое време излегле партизаните,ја гледаат бабата и запрепастени ја прашале:
-Бабо бе,што ти се случи?!
-Абе внуци,лажев за вас,да не ве најдат германците,да не ве убијат.
-Ееееее бабо,бабо,на лагата кратки и се нозете!

Бегале партизаните од германците и се скриле во некој бунар.Дошле германците до бунарот,застанале,почнале да прават муабет,а партизаните се договориле од бунарот да им прават ехо.Почнале германците:
Г:Абе,да не се во селото?
П:Во селотооооо,во селотооооооо......
Г:Абе,да не се во шумата?
П:Во шуматааааааа,во шуматаааааа.........
Г:Абе,да не се во бунаров?
П:Во шуматаааааа,во шуматаааааа.......
 
А

Адриано

Гостин
Se banjal nekoj crnec na Nudisticka plaza ispagja od voda mu se gleda pendrak 2 metra go prefrluva preku ramo i trga da si odi.Site pocnale da zjapaat vo nego a on samo vo poverenje mu rekol na spasitelot izvini vaka znam deka mi e smalen od vodata ama mora li site da me gledaat taka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom