Вистината за ЕУ која се премолчува

Член од
12 март 2009
Мислења
19.818
Поени од реакции
15.746
Член од
24 април 2008
Мислења
10.525
Поени од реакции
11.596
https://novatv.mk/greta-tunberg-megu-privedenite-aktivisti-na-protestot-vo-germanskoto-selo-lutserat/?fbclid=IwAR1O8Vk1IGiHH3kBDDBPKx2BCXoCsOFbj5VHKWU6E5I_FHVBxAn6sRtxKAc

бај тхе веј, Грета веќе не е девојче туку возрасна, 20г, нема други занимации :confused:
Како тоа нема други занимации ?

Психијатрискиот случај со дијагноза уште од средношколска возраст си ја има најдено најсоодветната професија за себеси - продавање магла.

Да и` понудат работа во производство на електрични "еколошки пријателски" возила во Волво или Сканија, ќе треба прво да научи што е тоа штрафцигер.

Вака си е легната на брашното уште од средношколска возраст како бубрег во лој, нема зошто да си бара вистинска работа со која би заработувала вистинска плата.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.339
Поени од реакции
4.707
Вистината за ЕУ не се премолчува, сите знаеме дека Европа е стара курва,
и седнува со раширени нозе над нашите глави.
Нас не ни преостанува ништо друго освен да лижеме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.818
Поени од реакции
15.746


па и кај нас, свиркачот Богоев на времето доби Кривична за Клевета , поради Сведочење во УСА суд во Вашингтон ДЦ, а пред мислам 4 години, свиркачот Палчо доби Кривична поради Објава на ФБ на НАРЕДБА за НЕЗАКОНСКО прислушкување, во ЕКОТ на судските процеси против небањатите за Незаконско прислушкување...
ама ова Незаконско Прислушкување Било Позитивно :cool: , тоа било Против Бојкотирачите на Референдумот ...
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.661
Поени од реакции
3.782


па и кај нас, свиркачот Богоев на времето доби Кривична за Клевета , поради Сведочење во УСА суд во Вашингтон ДЦ, а пред мислам 4 години, свиркачот Палчо доби Кривична поради Објава на ФБ на НАРЕДБА за НЕЗАКОНСКО прислушкување, во ЕКОТ на судските процеси против небањатите за Незаконско прислушкување...
ама ова Незаконско Прислушкување Било Позитивно :cool: , тоа било Против Бојкотирачите на Референдумот ...
Ниш‘о тогаш...:(...мораме да ја вратиме тетката од Џевџелија...за да може секое беззаконие во „севернава„ да стане законско...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.818
Поени од реакции
15.746
https://www.dnevno.hr/vijesti/ako-se-ne-nade-krivac-strijeljat-ce-se-12-muskaraca-na-rivi-revoltirani-otocani-zaratili-s-vlasnikom-hotela-svabo-je-raspisao-tjeralicu-ovo-je-zastrasujuce-2099163/?fbclid=IwAR0pkG6AvP4Mco6FFWiyqpSGpVL8_oC7n6cGbznWsiTgjqNdv7UkoTNME6Q
влегоа во ЕУ, сега слободно ЕУ цитизен си купуваат се живо ама и УЗУРПИРАЛ Швабо Јавна површина и изигрува власт, како кога Вермахт ја Окупира СХС и ставаше ПОТЕРНИЦИ
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.667
temata e za EU, a norveska ne e EU drzava. na strana toa sto spomnatite primeri se za ljuge koi od edna non EU drzava se preselile vo druga non EU drzava :D
pa toa e bitniot moment, ja preskoknuvaat eu... dzabe taa zbirstina na drzavi koga najbogatite od ne eu drzavi pak begaat vo me eu drzavi... :icon_mrgr:
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
pa toa e bitniot moment, ja preskoknuvaat eu... dzabe taa zbirstina na drzavi koga najbogatite od ne eu drzavi pak begaat vo me eu drzavi... :icon_mrgr:
zborot mi e deka nema vrska so temata. vo sekoj region od svetot normalno e biznismeni od drzava so visok danok da bega vo drzava so nizok danok. ima i mnogu koi se prefrlaat vo EU drzavi, ama svajcarija e posebna prikazna za bogatasi deka danokot mozes da go dogovaras + e drzava so mnogu visok zivoten standard.

norveska na druga strana ima mnogu visok danok, no realno mnogu gi zabole sto nekoi bogatasi ja napustile drzavata bidejki imaat ogromni prihodi so dobra perspektiva i so toa sekako dovolno pari da si teraat so nivniot sistem. kaj niv problem e samo klimata, jas pre zaradi toa bi izbegal nego zaradi visok procent na danok :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom