Вили, самовили...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.785
Поени од реакции
39.051
Што е разлика меѓу вила и самовила?
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Postojat tie raboti ama ne sekoj e svesen dovolno za da gi razbere. Potrebno e treniranje meditacija i otvaranje na nekoi vidici za da se zbori za tie sustestva sto narodno gi vikaat vili.
Interesno e deka so takvi astralni bitija samanite vo Amazon komuniciraat celo vreme posle rituali so ajahuaska. Gradskiot covek se ima otugjeno od svojata priroda koja ne e samo materijalna.
И како ајахуаскава им отвара видици. Нешто посебна е таа за прогледување?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.347
Поени од реакции
79.174
Значи, прашањето ти е - дали може ајахуаска да ги отвори чакрите според дефиниција на чакрите и нивна употреба која ја има во јапанскиот цртан филм?

Не верувам дека ајахуаска може да отвара чакри, ни во некоја поприземна и зрела смисла на тој термин.
На страна што има други теми специјализирани за чакри и ајахуаска.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Значи, прашањето ти е - дали може ајахуаска да ги отвори чакрите според дефиниција на чакрите и нивна употреба која ја има во јапанскиот цртан филм?
Добро не баш така како во анимето, но ајде да не претерувам сега и јас. Да бидам посериозен.
Како што имам слушано, вртење со раширени раце во насока на стрелките на часовникот. Наводно се отвараат така чакрите и впива енергија телото

На страна што има други теми специјализирани за чакри и ајахуаска.
И тоа што викаш, да не бидам офф топик.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.347
Поени од реакции
79.174
Добро не баш така како во анимето, но ајде да не претерувам сега и јас. Да бидам посериозен.
Како што имам слушано, вртење со раширени раце во насока на стрелките на часовникот. Наводно се отвараат така чакрите и впива енергија телото
.
Која енергија? И што ти значи отварање на чакри?
Не впиваш никаква енергија со било какво вртење.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Која енергија
- Животната енергија/сила што кинезите ја викаат ‘’чи’’
И што ти значи отварање на чакри?
Кога чакрите (енргетски полиња) се затворени телото не впива доволно енергија. Тука доаѓа до некој дизбаланс. Затоа требало да се отвараат, за да се впива доволно енергија. Отварање чакри-отварање на тие енергетски полиња. Наводно еден начин за тоа е вежбата што ја спомнав.
Не впиваш никаква енергија со било какво вртење.
Може и да ти се заврти паметот, така да.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.785
Поени од реакции
39.051
Има некој видено некоја вила?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.347
Поени од реакции
79.174
Има некој видено некоја вила?
има
ја знам двајца (независно еден од друг)
Скроз нормални луѓе, кои никој не би рекол дека ќе раскажат такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom