Вештерките од Иствик

V

Viktoranius

Гостин
За кој филм зборуваш просветителу? За Blairwitch Pj или за Witches From Eastweek. Ниту едниот ниту другиот филм имаат врска со Ипсвич (Ipswich) во Англија или било кој друг Ипсвич на светов (прашањето во воведниот пост се однесува за некакви вештерки од Ипсвич).

И овој град "во старо време" воопшто не "е билпознат како најмистериозен град во целиот свет". Не бил ништо помистериозен од Кратово или Куманово. Каков бре град на илузии, какви бакрачи?

Иако самоуверено тврдев дека нема таков град во САД (никој не ни тврдеше дека има), сепак најдов едно гратче од 12к жители во САД (што го носи тоа име). И погоди што?
Нема ништо мистериозно, ни вештерско ниту за него.

Вистината е сепак многу попрозаична: Помешани се лончињата во уводниот пост.

По промената на насловот на темава:
Кај си слушнал за вештерки од Иствик (надвор од филмот)? Кај си слушнал за Иствик?
Земи прочити малце повеќе книги и ке ти текне за кој град зборувам.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Според мене ова со вештеркиве стварно нема логика.Верувам дека во минатото имало ненормални луге и сериски убијци како пример Мајкл Маерс и ред други ама нема жива сила на светов што ке ми докаже дека вештерки постоеле и правеле магии како на филмовите кои ги гледаме.Вештерка за мене е = на апсурд
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
ovaa godina ucev vo Amerikasnka istorija vo Amerika za toa... i da ti kazam toa ti e od cisto prosto neznaenje! Vo kakvi gluposti veruvale lugeto vo toa vreme pod vlijanie na crkvata toa e cudo. I taka da ako nekoj videl nesto glupavo nekoj ima crna macka na primer doma i ke kaze na vlastite deka e vester i deka mu pravi magii taa licnost ke zavrsi na besilka ili zapalen, t.e. mnogu nevini luge umrele na toj nacin vo Amerika vo pocetocite na formiranjeto na angliskata crkva tuka. Pozdrav
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
E Оги Оги..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom