Ветеринарно катче

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Добро заврши нашата операција на крипторхид, само ме загрижува што ко му се собраа течноссти под градите некаде, ветеринарката рече дека не е страшно и дека ќе се разнесат, некој искуство?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Добро заврши нашата операција на крипторхид, само ме загрижува што ко му се собраа течноссти под градите некаде, ветеринарката рече дека не е страшно и дека ќе се разнесат, некој искуство?
Иако никој не ме регистрира овде чувствувам потреба да си кажам пред се ако некој друг дојде до оваа ситуација да кажам дека ги снема течностите. Поздрав.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Иако никој не ме регистрира овде чувствувам потреба да си кажам пред се ако некој друг дојде до оваа ситуација да кажам дека ги снема течностите. Поздрав.
А што треба да регистрираме?Ветеринарката ти кажала дека е нешто нормално. Мислиш дека ние на форум можеме повеќе да ти кажеме? Никој од нас не го видел кутрето. Мило ми е што се поминало во најдобар ред, внимателни во првите денови и доколку има конци внимавајте да не ги гриза. Поготово кога ќе почне да зараснува раната, знае да чеша и тука настануваат проблеми.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Колку кошта тој тест шо е за доказ дека е вакцинирано кучето против беснило, тоа што е потребно за патување. Јас овде прашував ми рекоа 7000, но ги праќаат во Скопје на анализа. Дали некој знае колку е директно во Скопје.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Колку кошта тој тест шо е за доказ дека е вакцинирано кучето против беснило, тоа што е потребно за патување. Јас овде прашував ми рекоа 7000, но ги праќаат во Скопје на анализа. Дали некој знае колку е директно во Скопје.
Незнам точна цена ама не беше многу поефтино од ова. Прашај на факултетот за ветерина или во адриалаб (мислам дека и овие го правеа титар тестот)
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kuceto mi e zaboleno od Paraviroza, pred 3 dena mi kazaa deka ima gnojna angina i go lecevme od toa, no ovie 2 dena eve vekje kaka krv, i sega go lecime od paravirozata.. Pa ako znae nekoj da mi kazi dali mozi kuceto da se izlekuva so navremena terapija ili?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Kuceto mi e zaboleno od Paraviroza, pred 3 dena mi kazaa deka ima gnojna angina i go lecevme od toa, no ovie 2 dena eve vekje kaka krv, i sega go lecime od paravirozata.. Pa ako znae nekoj da mi kazi dali mozi kuceto da se izlekuva so navremena terapija ili?
Може! Туку заболе пошто не е вакцинирано, или после вакцинација? Ама те молам, искрено одговори ми.
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Сакам да прашам, имам кане корсо уште 2 недели ќе има 9 месеци, од ко го зедов кучето го носам во Пет Ленд(Прилеп). Е сега, му ги сечевме ушињата и опавчето на 5-6 месеци не паметам точно, но ушите сеуште ги нема кренато, докторот ми рече дека ќе ги кренело,неможе нешто да направам за да му се кренат побрзо?
 
Член од
11 мај 2013
Мислења
576
Поени од реакции
731
Мала помош ако може. Имам куче,малтешка пудлица,старо 4ипол години. Денеска цел ден „кашла“,како да се дави и гуши,и од време на време повраќа чудна течност,како лигава како не знам..Не е она обично..како што претходно се случило да поврати. Да е затруено не верувам,зашто овие 2 дена не е излезено надвор.Живеам во стан,комшиите се во ред,не дека би напраиле нешто такво. Некој ако има искуство да ми каже што како би можело да биде? Ако продолжи вака до утре,ќе го носам на ветеринар..сега чисто онака сакам да знам дали е нешто опасно.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
1
здраво,уште сум на одмор со кучево и сега ми поврати четири пати.Фала му на господ нема пена ,последниот пат поврати зелено.Вртев на Диме и не крева и многу ми е страв искрено незнам што да правам.и дадов јаглен и после него поврати три пати.Одбива храна и вода.Што да правам ве молам ИТНО Е !!!!!!!!!!!!!!
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
здраво,уште сум на одмор со кучево и сега ми поврати четири пати.Фала му на господ нема пена ,последниот пат поврати зелено.Вртев на Диме и не крева и многу ми е страв искрено незнам што да правам.и дадов јаглен и после него поврати три пати.Одбива храна и вода.Што да правам ве молам ИТНО Е !!!!!!!!!!!!!!
Барај ветеринар.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
здраво,уште сум на одмор со кучево и сега ми поврати четири пати.Фала му на господ нема пена ,последниот пат поврати зелено.Вртев на Диме и не крева и многу ми е страв искрено незнам што да правам.и дадов јаглен и после него поврати три пати.Одбива храна и вода.Што да правам ве молам ИТНО Е !!!!!!!!!!!!!!
Комплетно нормално е да повраќа ако сте на море и кучето пливало. Мора да ја исфрли солта од себе. Ако пливало, нема место за паника. Ќе си повраќа секој ден ако секој ден плива.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
36
Поени од реакции
1
нема ветеринар се убив од барање.повраќаше жолто и зелено.Оној па глупакон Диме 4пати му вртев не крева.Дај боже ништо да не и е.Можно ли е да е сунчаница?Или па стомачен вирус?... :(
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
нема ветеринар се убив од барање.повраќаше жолто и зелено.Оној па глупакон Диме 4пати му вртев не крева.Дај боже ништо да не и е.Можно ли е да е сунчаница?Или па стомачен вирус?... :(
Дај му медицински јаглен (црни апчиња ),ако е проблем со стомакот ќе се среди.

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom