Ветеринарно катче

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Мачката моја само што исповрати се што јадела и после тоа снопче црви. Огроооомни црви склопчени како октопод. Како врзани да беа или нешто слично и пипци да имаа. Помош??
 
L

Lu

Гостин
Мачката моја само што исповрати се што јадела и после тоа снопче црви. Огроооомни црви склопчени како октопод. Како врзани да беа или нешто слично и пипци да имаа. Помош??
Веројатно не и имаш дадено апче против глисти ?

Оди во пет шоп или уште подобро во ветеринарна станица и купи апче против внатрешни паразити (глисти).
1 апче се дозира на 10 килограми телесна тежина, а ако твојата мачка е возрасна и има 4-5 кила ќе треба да и дадеш половина од апчето.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Веројатно не и имаш дадено апче против глисти ?

Оди во пет шоп или уште подобро во ветеринарна станица и купи апче против внатрешни паразити (глисти).
1 апче се дозира на 10 килограми телесна тежина, а ако твојата мачка е возрасна и има 4-5 кила ќе треба да и дадеш половина од апчето.
Нека не оди подобро во пет шоп,лошо искуство имам.За апчиња,ветеринарна амбуланта/станица
 
L

Lu

Гостин
Нека не оди подобро во пет шоп,лошо искуство имам.За апчиња,ветеринарна амбуланта/станица
Јас па баш имам спротивно искуство.
Во ветеринарна станица е многу подобро да се купуваат вакви препарати отколку во пет шоповите.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Јас па баш имам спротивно искуство.
Во ветеринарна станица е многу подобро да се купуваат вакви препарати отколку во пет шоповите.
Па и тоа ми беше зборот,имам лошо искуство со апчиња купени од пет шоп.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Кучево мое сеуште нема добиено. :(
Доби еднаш во април и толку. Требаше да добие пак во октомври. Да ја носам на ветеринар?
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Мачката моја само што исповрати се што јадела и после тоа снопче црви. Огроооомни црви склопчени како октопод. Како врзани да беа или нешто слично и пипци да имаа. Помош??
Апчето дај и го насабајле на празен стомак и после 1-2 саата дај и да јаде :)
 
L

Lu

Гостин
Точно,ама јас си мислам дека нема да биде на одмет и да се консултира со ветеринар :)
Да да, серазбира дека нема да биде на одмет да се консултира со ветеринар, јас и реков да не се секира бидејќи често се случува да им касни на кучињата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Да не знае некој ветеринарна станица што работи навечер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom