Велес

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.529
Поени од реакции
5.719
Мислам дека самата организација беше добра што секако е за пофалба. Не знам дали друга манифестација во градот била така успешно организирана. Со многу луѓе со кои разговарав го делат истото мислење.

А чии пити беа најубави :), по мое субјективно мислење, вака :
Нена Комерц, не ме бендисаа, слабо вкус на пастрма, ми се погодија и ладни, тенки....
Баже пити, солидни
Велклас ( или како и да беше името ) најдобри !
Зборам за штандовите , по рестораните не стигнав да ги пробам, ке останат за некое друго идење ....
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
На Велклас стварно беа добри, а ги пробав уште на Деспина и Снупи и не ме бендисаа баш. Се на се одлична забава од година во година се поорганизирано и помасовно е. Прв пат волку народ у градов да видам. На ВМРО митинзите волку посетеност немале :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Минатата година дека на поминување ја фативме Питијадата и седнавме во Хајдук и навистина за мој вкус беа погодени. Ај и оваа година викаме со друштвово да отидеме порано да го шетнеме и Велес и после ќе си отседнеме во Хајдук на мезе па на добра пита.
Се погоди и времето за шетање преку ден ги измеривме сите уличиња низ Велес претходно во чест на денот 11 октомври бевме и до Костурницата потоа поминавме низ центарот, женскиов дел од екипава одма по бутиците, машкиот дел по згодните Велешанки :D, ми се допадна делот кај што е театарот сте го скоцкале убаво како и делот кај што беше Снупи заличува на убав и урбан дел шетнавме што шетнавме, паркот исто ми се допадна и така гладни одиме во Хајдук.
Ние од како седнавме после нас остана само уште една маса, но затоа мезето си го чекавме 20 минути, а питата? питата точно 50 мин. за на крај да ни донесат притоплена пита без пастрма, штета. Притоа пола од приборот не доволно измиен, пиво ми донесоа во лименка, а имаше стаклени шишиња. Се чудев бидејќи лани не беше така, не знам што им станало ама се разочарав, а омилена ми е велешката, но памет за друг пат.
На крај викаме ај пак до центар на кафе и да бегаме за Скопје, таму бевме седнати во Прего се изнечаквме иако само 3 маси имаше зафатени, сепак за следен пат кога ќе го посетам Велес ќе биде кога ќе нема Питијада и дефинитвно ќе биде во некои други кафани, Хајдук засекогаш ја отпишувам.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
На Велклас стварно беа добри, а ги пробав уште на Деспина и Снупи и не ме бендисаа баш. Се на се одлична забава од година во година се поорганизирано и помасовно е. Прв пат волку народ у градов да видам. На ВМРО митинзите волку посетеност немале :D
Може ќе им текне за следниот митинг, на секој присутен по една пита и 20.000 души у старт имаат :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Првата вечер јадев во Розе сала,питите прва лига,втората во Корнер,не беа нешто посебно,и третата пак во Розе..Најубави пити според мене имаше у Розе сала..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Минатата година дека на поминување ја фативме Питијадата и седнавме во Хајдук и навистина за мој вкус беа погодени. Ај и оваа година викаме со друштвово да отидеме порано да го шетнеме и Велес и после ќе си отседнеме во Хајдук на мезе па на добра пита.
Се погоди и времето за шетање преку ден ги измеривме сите уличиња низ Велес претходно во чест на денот 11 октомври бевме и до Костурницата потоа поминавме низ центарот, женскиов дел од екипава одма по бутиците, машкиот дел по згодните Велешанки :D, ми се допадна делот кај што е театарот сте го скоцкале убаво како и делот кај што беше Снупи заличува на убав и урбан дел шетнавме што шетнавме, паркот исто ми се допадна и така гладни одиме во Хајдук.
Ние од како седнавме после нас остана само уште една маса, но затоа мезето си го чекавме 20 минути, а питата? питата точно 50 мин. за на крај да ни донесат притоплена пита без пастрма, штета. Притоа пола од приборот не доволно измиен, пиво ми донесоа во лименка, а имаше стаклени шишиња. Се чудев бидејќи лани не беше така, не знам што им станало ама се разочарав, а омилена ми е велешката, но памет за друг пат.
На крај викаме ај пак до центар на кафе и да бегаме за Скопје, таму бевме седнати во Прего се изнечаквме иако само 3 маси имаше зафатени, сепак за следен пат кога ќе го посетам Велес ќе биде кога ќе нема Питијада и дефинитвно ќе биде во некои други кафани, Хајдук засекогаш ја отпишувам.
Добра кафана е на автобуска ти да не си бил на штандовите за питијада? тогаш се е во брзање и затоа било така :D баш и затоа пишав ако ти се јаде добра пита оди си во ресторан и подобро да не е питијада тогаш се е на брзање иако и тогаш има добри пити..за мезиња и се се екстра за пита никогаш немам јас јадено таму. За кафичов ме зачуди обично одма услужуваат келнериве.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Добра кафана е на автобуска ти да не си бил на штандовите за питијада? тогаш се е во брзање и затоа било така :D баш и затоа пишав ако ти се јаде добра пита оди си во ресторан и подобро да не е питијада тогаш се е на брзање иако и тогаш има добри пити..за мезиња и се се екстра за пита никогаш немам јас јадено таму. За кафичов ме зачуди обично одма услужуваат келнериве.
Кај автобуската што им е кафаната си бев и мене ми кажаа дека е најдобро по кафаните да си седнеш затоа и директно таму отидов.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Кај автобуската што им е кафаната си бев и мене ми кажаа дека е најдобро по кафаните да си седнеш затоа и директно таму отидов.
Па беа едни од подобрите е сега за пити немам појма дали се добри :D
 
C

cige

Гостин
На крај викаме ај пак до центар на кафе и да бегаме за Скопје, таму бевме седнати во Прего се изнечаквме иако само 3 маси имаше зафатени, сепак за следен пат кога ќе го посетам Велес ќе биде кога ќе нема Питијада и дефинитвно ќе биде во некои други кафани, Хајдук засекогаш ја отпишувам.
Питијадата не беше во Центар, а и исто така и Прего не е во Центар. Питијадата беше на истата улица каде што се наоѓа Прего, на 7-800 метри од Центар, така да ако сте оделе од штандовите до кафе Прего сте поминале само 10-15 чекори, а ти тоа го опиша како да се поминале до друг дел на градот. Да не не сте биле во Велес?
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
"Лице за прием и упатување на странки".......Видете која пропалица работи на ова место во агенцијата за вработување и ќе ви стане јасно како ден каде тргнала со преродбенициве нашата чудесна земја Македонија....Се кладам дека дотичниот од 31 буква во азбуката не знае 17, а важно зема административна плата...Какви државни службеници таква држава......
 
Последно уредено:

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Еве еден убав настан денес што се случи во Велес

Колку глупаво изгледа во црква снимаат со телефони. Срамота! А можеш да објасниш што е ова што се случувало???
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.632
Поени од реакции
14.428
Дечки, како се викаше една мала кафанка т.е биртија на ова место? Мислам дека сега е затворена... Ептен беше биртија, се улаваше како мало долго дворче и беше ептен мала

https://www.google.mk/maps/@41.7177753,21.7801261,201m/data=!3m1!1e3?hl=en
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.632
Поени од реакции
14.428
АС,сега по ново е Деспина
Еј браво тоа е, ама некако сум сигурен дека не се викаше ни АС тогаш... Беше некое чудно име со повеќе букви, тоа е некаде пред 2-3 години кога сум бил. Имаше еден волчјак пред вратата огромен, а внатре се моташе една џукела меѓу масите :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom