Веб дизајн, ваши страни

P

Princ

Гостин
Ај малку и од аспект на "порачател", ако смеам :)
Значи целта ни беше да добиеме убав дизајн на око, но најголема тежина дадовме на функционалноста. Побаравме од дизајнерот (во случајов dex) да ни направи сајт кој што би бил лесен за навигација на посетителите бидејќи знаеме дека без разлика што продаваш, ако продавницата ти е лавиринт, нема да имаш купувачи. Не дека луѓето не сакаат, туку дека не можат едноставно да го купат производот. Јас сум малку "проблематичен" у стилу ептен пребирлив и со специфичен вкус, па можеби декс имаше проблеми да ми го даде тоа што го барам од него, ама сепак премногу задоволен сум со крајниот исход.
Кодиран е во многу секции (што го прави лесен за надградби и модификации на одреден дел од сајтот), со 3 јазици во поединечни јазични фајлови и има баш некои финтици што ги немам видено на македонски сајтови порано (како на пример секцијата со задоволни клиенти или прашањата/одговорите во ЧПП :)
Малку (повеќе) е тешко се да биде совршено во тријазичен сајт, ама во нашиов случај навистина сме задоволни од крајниот резултат.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Ај малку и од аспект на "порачател", ако смеам :)
Значи целта ни беше да добиеме убав дизајн на око, но најголема тежина дадовме на функционалноста. Побаравме од дизајнерот (во случајов dex) да ни направи сајт кој што би бил лесен за навигација на посетителите бидејќи знаеме дека без разлика што продаваш, ако продавницата ти е лавиринт, нема да имаш купувачи. Не дека луѓето не сакаат, туку дека не можат едноставно да го купат производот. Јас сум малку "проблематичен" у стилу ептен пребирлив и со специфичен вкус, па можеби декс имаше проблеми да ми го даде тоа што го барам од него, ама сепак премногу задоволен сум со крајниот исход.
Кодиран е во многу секции (што го прави лесен за надградби и модификации на одреден дел од сајтот), со 3 јазици во поединечни јазични фајлови и има баш некои финтици што ги немам видено на македонски сајтови порано (како на пример секцијата со задоволни клиенти или прашањата/одговорите во ЧПП :)
Малку (повеќе) е тешко се да биде совршено во тријазичен сајт, ама во нашиов случај навистина сме задоволни од крајниот резултат.
Да, баш добар, едноставен за користење, има многу детали и се е убаво објаснето. Особено ме радува што има и опција за онлајн да се купи хостинг.

Еве уште два од моите последни проекти:
http://verticalbitola.com/ ова е комплетно мој дизајн со мој ЦМС вграден во него (сосем основни работи, додавање категории и банери).
http://sohss.org/ ова е истиот ЦМС само со сите негови убавини (мултијазичен - се додава од администрација, додавање содржини за сите јазици, анкета (флеш направен од мене), банер систем, тикер за новости итн итн. дизајнот не е мој.

ЦМС-от го работев некое време, се вградува во било кој дизајн (не е како јоомла и др. цмс-и, помал е, ама и полесно се вградува во дизајн). И нормално, не престанувам со развој, се што понатака ќе работам ќе вградувам во него како модул или можност. Тоа е моќта на помалите ЦМСи за разлика од поголемите, што се приспособуваат на било какви барања и дизајн. така и ми е замислен.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Ај малку и од аспект на "порачател", ако смеам :)
Значи целта ни беше да добиеме убав дизајн на око, но најголема тежина дадовме на функционалноста. Побаравме од дизајнерот (во случајов dex) да ни направи сајт кој што би бил лесен за навигација на посетителите бидејќи знаеме дека без разлика што продаваш, ако продавницата ти е лавиринт, нема да имаш купувачи. Не дека луѓето не сакаат, туку дека не можат едноставно да го купат производот. Јас сум малку "проблематичен" у стилу ептен пребирлив и со специфичен вкус, па можеби декс имаше проблеми да ми го даде тоа што го барам од него, ама сепак премногу задоволен сум со крајниот исход.
Кодиран е во многу секции (што го прави лесен за надградби и модификации на одреден дел од сајтот), со 3 јазици во поединечни јазични фајлови и има баш некои финтици што ги немам видено на македонски сајтови порано (како на пример секцијата со задоволни клиенти или прашањата/одговорите во ЧПП :)
Малку (повеќе) е тешко се да биде совршено во тријазичен сајт, ама во нашиов случај навистина сме задоволни од крајниот резултат.
Честитки Принц:) Супер дизајн,,,Декстеров опасен е:))
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
http://www.prohost.com.mk

Новиот веб интерфејс на ПроХост, уникатен дизајн, изработен во PHP со ајакс компоненти. Целиот дизајн е креиран со CSS стилови.
Има повеќе јазичност, изведено со јазични фајлови.

Можност за плаќање на услугите преку 2CheckOut и автоматско креирање на хостинг по извршување на наплата. Можност за креирање на пакет по мерка (овозможено преку WHMCS)
Супер е дизајнот, ми се допаѓа. Имам еден предлог, а тоа е да се интегрира истиот дизајн со WHMCS. Поздрав. :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ај малку и од аспект на "порачател", ако смеам :)
Значи целта ни беше да добиеме убав дизајн на око, но најголема тежина дадовме на функционалноста. Побаравме од дизајнерот (во случајов dex) да ни направи сајт кој што би бил лесен за навигација на посетителите бидејќи знаеме дека без разлика што продаваш, ако продавницата ти е лавиринт, нема да имаш купувачи. Не дека луѓето не сакаат, туку дека не можат едноставно да го купат производот. Јас сум малку "проблематичен" у стилу ептен пребирлив и со специфичен вкус, па можеби декс имаше проблеми да ми го даде тоа што го барам од него, ама сепак премногу задоволен сум со крајниот исход.
Кодиран е во многу секции (што го прави лесен за надградби и модификации на одреден дел од сајтот), со 3 јазици во поединечни јазични фајлови и има баш некои финтици што ги немам видено на македонски сајтови порано (како на пример секцијата со задоволни клиенти или прашањата/одговорите во ЧПП :)
Малку (повеќе) е тешко се да биде совршено во тријазичен сајт, ама во нашиов случај навистина сме задоволни од крајниот резултат.
Их колку фенси банер имаш дасибеш :)


Општо сајтот ко сајт е перверзии, веј д гоу Декс:pipi:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Их колку фенси банер имаш дасибеш :)


Општо сајтот ко сајт е перверзии, веј д гоу Декс:pipi:
Мамата сафариво го болдира менито и префрла нов ред...

тнх на пофалбите :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Мамата сафариво го болдира менито и префрла нов ред...

тнх на пофалбите :)
Е да тоа и на сам почеток го приметив(пред да се пушти сајтот)

Еве го

Ју кен фикс ит, ју хев д меџик стик :)
 
Член од
9 ноември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Lugje pomos. Mi treba za utre da imam opisano web strana za na fax,, imam uste edno 5/6 sati na raspolaganje...:S Davajte nekoi linkovi ili seminarski sto i da imate.....:nesvest:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нешто од скоро време

http://londonshoe.ca/
http://www.urbanfashioncanada.com/
Само не е додадена содржината.
Моментално работам на еден за коли па кога ке биде готов ке го истакнам.
како имаше гз да го постираш ова...londonshoe.ca ти е слабо украден од кајгана сајтот а...ццц....
а и вторава ми е позната од негде...биваше ли...
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
како имаше гз да го постираш ова...londonshoe.ca ти е слабо украден од кајгана сајтот а...ццц....
а и вторава ми е позната од негде...биваше ли...
баш за тоа постирав :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom