Ваши кражби :)

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Кога била вашата последна кражба..??
Последната моја беше летоска.. Во еден двор начекав крупни зрели голи праски и си скинав две :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ебати темата...ги тераш луѓево да се исповедаат и да признаат дека се крадци
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Нека си се олеснат :)
 
Х

Ханзо

Гостин
Се смета ако собереш сливи што висат од гранка што стигнала до пола улица??? :) Само тоа сум дрпнал во живот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.337
Поени од реакции
46.445
Летоска 3 Сникерс сладоледа (ја немаше таа продавачката морав едноставно sd) два изедов еден дадов
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
прееска на другар му го дрпнав од пред очи без да ме види упаљачот со dhe gevara, ама му го враќам утре гревота е
 
Х

Ханзо

Гостин
Ау заборавив, еднаш собрав Airport Tycoon CD од еден другар во командос стил, ама му го вратив следниот ден. :pos: Марко ме потсети...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
На прв поглед глупаво делува темата, ама кога ќе размислиш... може да испадне нешто интересно. Малце да смениме од вообичаените теми. Ајде да и дадеме шанса.


јас?
Епа како копиљаци се собиравме на големиот одмор и одевме во едно продавниче во школскиот двор и секој ден крадевме по една дволитарска Кока Кола и од истата продавница купувавме пластични чаши и ја делевме. Кои тактики сме ги спремале, ексик. :)



п.с.
И CD-а со филмови ''позајмувам''. Ама поретко. Шо да им праавам кога ми ги каснат филмовите по месец дена. :pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
украдов патлиџан од продавница у трето. го фрлив после тоа.
друго ништо.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Дај да се преименува во кражби од детството,бидејќки ми изгледа дека во тоа ќе се претвори...иначе често сме дрпале цреши од комшии и јаболки:)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
у петто негде со еден другар обравме едно 2-3 чипса од една ептен слепа продавачица....:)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Леее...порано до осмо бевме клептомани бе.Нон-стоп се крадеше по продавници.И тоа со изработени стратегии.
Значи,еден иде пред трафика,и као гледа шо да си купи,и прашуе за цени на сакази,а зад него стојат минимум тројца и грабаат се шо е надвор.Абе не е битно шо,списанија,весници,Банџи,бомбони...и после одиме кај заболекарот кај Блаже Конески и делиме се шо има
А за цреши,праски и такви работи,не се ни мачевме да бегаме бе.Само онака си влегуеме у двор со кесе,си береме фино-лепо,си седнуеме,си јадеме и си одиме.Ако излезе некој,си се понашаме културно,ко да е наш дворот..Воа се дешааше скоро секој ден,и едно време стана опасно.
На крај,проваливме у школото...отидоа едно двд,касетофон,а ја си земав лампиони:)...и не фатија,и не знам каква divine енергија не спаси да не не избркаат од школо и не знам мене шо ме спаси да не ме избркаат од дома....оттогаш неам ништо украдено,а не ни планирам никогаш у животов повеке да украдам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Хм, не се сеќавам баш шо сум украл последно. А и не сум бил некој лопов. Еднаш крадев лимон од слаткара, ама ме фатија, башка и пијан бев. Се сеќавам отприлика како беше: си влегувам јас и право си зимам лимонот од таму една крошничка, и таа таму овцата ми вика `Дечко, шо работеш ти?`, и следи одговор: `Нишо!`, враќање на лимонот назад и дим да ме нема.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Стоби флипс од продавничката кај школото:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom