Вашите пијани искуства :)

Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
GarDiaN напиша:
toa bese prviot pat a ja zborev za vtoriot pat toa so konakot :) :) :)

inace budala e Mac stigame do soborna i ni vika aj isprateteme uste sto metri ima a toj vo karpos 4 kaj simpo zivee :)
Го испративте? :poss:
 
D

Delux

Гостин
mozi da se kazi deka sum pijan sekoj vikend...sega ne bas sekoj vikend, ama koga se pie treba da si ja znaeme granicata,ako ja preminavme taa granica ne nosat doma prijatelite
 

DaSiDe

Born Crazy Lived Insaine
Член од
6 март 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Па да вака овој месец е плоден со литература така да се иамаат случено повеке читанки. Добрата ствар во овие читанки е шо се случуваат во хотелот така да аку ме носет дома ме носет едно десет метри до мојата соба. И граница сите ја знает границата ама никој не ја почитува зато после глукоза и слицни секерни инфузии ке се примет кои во странство вервите или не се многу скапи....
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Темата е за искуството за време на пијанство а не колку често или сл/. Јас имам многу пијани искуства, а сите зависат од околностите има моменти каде што сум агресивен али тие се ретки другите се закон... многу се зафркавам и се мозокот ми оди на муважа на секс и сл.
Повеке пати кога ке се испијанам доаѓа до затемнување - заборавам што се дешавало, ама тоа е кога ке сум направен стап!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaa minatata sreda si imav edno prekrasno iskustvo...barem delot na koj se sekjavam :) znaci jas i uste 3drugarki ispivme litro tekila za 1 saat,a forata ni wese da igrame bridz i posle sekoe delenje da maame po edna tura i na kraj najdobrata i najlosata da mavnat edna plus...neznam kako ja na kraj zavrshiv so 7 tekili,ali ebate chashata moja dosta golema wese i se srediv...znam deka epten se smeevme i sledno sto se sekjavam e deka se razbudiv utre denta u 10 i uste bev pijana...mi raskazuvaa deka sum idela nadvor i neznam tamu sto,ali ne secam se :) ostatok od seto ova wese mnogu jaka bolka vo kolkot i seushte e nereshena misterija kako doshlo do toa :)
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
За Св.НИкола, зимоска, ја пресековне лентата од бочвата. Имаше за клопање свински ребра. Се загреавне со по 2-3 ракичина, па манавне на винцето црвено. Бевне 12-13 души. Некои се напија по 2 чаши и си заминаја дома. Останавне 5-6 фајтери. Другиот ден што ќе видиме, бочвето преполовено, сме испиле над 20л вино.
Дома рикав ко вол, мислев дека ке умрам. Наредниот ден не ме болеше главата, лукот ме спасил.

Друга случка.
Од веселба в кафана, кај другар дома, вика, дипломирав, па ај и тој изваде ракија. Се освежив со едно кафе и со другарот во еден битолски локал. После низата ракија, ракија, ракија,...продолжив со смирнов, смирнов,...Порачав две б-52, другарот одби, двете ги манав на екс и исклучи батеријата. Се сеќавам само дека сум разговарал со обезбедувањето, бог знај шо. Ме однесе познаник со такси до дома. Овај другарот од ко сум почнал да го тепам на мајтап, фатил си заминал.
Наредните денови многу познати со комплименти. Сум кажвал мајтапи, сум бил весел, сум се смеел, сум гибал познати чупиња (пристојно), не сум скршил ништо, ни сум се степал, ни сум се скарал со никој. Тој што ме однесе дома го прашав, ами ако немаше инцидент, што сакаше обезбедувањето. Дошле да ме прашаат дали сум добро, оти бев честитка.
И кесето салам испразнето, сум частел се познато.
Абе, бегај, ко ќе ми текни, страв ме фаќа од вакви екстремности.


,,Пивото е за мочковците, ракијата за мажите, виното за јунаците’’
кој не верува, нека проба
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
2
комбето и сите на клиника:poss:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Ааааа лошо беше последниот пат... Правам многу глупости кога пијам... последниот пат се измував со све живо и диво... ама ајде....
 
D

Delux

Гостин
ponekogas i mi e cudno kako ne sum izel kotek...(ne plakam smetki)
ne deka nema da platam drugiot den ama taka mi idi vo momentot
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
ех, ме мрзи да ви пишувам за пијаните искуства на Батистута во Охрид :)))) може BabyGirl ако сака :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Гижо напиша:
ех, ме мрзи да ви пишувам за пијаните искуства на Батистута во Охрид :))))
Ех, не бев ниеднаш летва пијан овој пат :))))
Плус не е убаво да се раскажува за туѓи пијанства :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
у право си, не е убаво :) ај нема ремет :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom