Вашите негативни особини?

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
многу често ги премолчувам некои работи што не би требало....:tapp:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa prvo sto mi teknuva vo momenov e toa sto ne mozam da odbijam nekogo koga ke me zamoli za nesto.Primer za nekoja usluga da napavam i mene i da mi e tesko jas toa ke go storam a sepak ke se ubijam od nervoza zatoa sto nemam hrabrost ednostavno da odbijam.Vtoro mislam deka prebrzo donesuvam zaklucoci vo odredeni situacii kade sto nema mesto za panika ili negativnosti, ama jas sepak se gledam naopacki.Nervozna sum,brzopleta pa zatoa pravam greski i kazuvam se za sebe kako otvorena kniga,katastrofa ama sto da pravam koga ne se menja krivo drvo.:pipi:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Некогаш знам да се смеам без причина како глупак!!
 
M

marko 1996

Гостин
Многу сум избувлув некоаш некој коа ке ме наку*чи ( често се дешава у школо ) ги терам у 3 пм.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Премногу сум избувлива, се нервирам за ситници, се ставам при срце, емоционална, некогаш дури и премногу искрена и можам да повредам некого, брза сум во се и некогаш кажувам работи во лутина што не ги мислам ..
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Премногу сум искрен.
Да, тоа е лоша особина. Кога треба нешто да се преќути за доброто на сите, јас неможам.
And thats bad, mkay.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Па негативност ми е тоа шо може да се изнервирам за некоја ситница и да стане "голема"
 
M

M del Mar

Гостин
Ваљда тоа што доста често сум иронична и саркастична спрема некои....
Многу негативни особини ги променив во последниов период али горенаведените не можат да исчезнат :wink:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Посесивност , тврдоглавост . Имањето на карактер.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Премолчувам работи...збирам....и коо прснам кажам и шо треба и шо не треба!И после ми е мака нормално ....
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Премногу сум инаетлива, и си признавам. Ама да не бев, немаше да биде интересно.
Друго, што многу ме нервира и треба да го сменам, е тоа што секогаш гледам да направам на другите да им направам да им биде убаво и себеси се ставам на последно место.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Многу сум гласен. :)
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
Размислувам (пре)многу песимистички, се` почесто се инаетам, и многу си ја мразам таа гадна навика/особина(whatever) да им угодувам на сите а уствари на крајот јас останувам незадоволна. Ама што е, тоа е таква сум неможам да се сменам..
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
1.Тврдоглавост како магаре на камени мост
2.Премногу нагласена осетливост и емоционалност
3.Песимист(не во голема мера ама далеку од реалист и оптимист)
4.Избувлива(посебно во караници-5 метра:pipi:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom