Вашата најубава вечер...

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
02 Мај 2007 мојот роденден, го имав најубавиот роденден што може да се замисли, романтика како од филм, свеќи, вино, цвеќиња и сето тоа, убавини хихи...
Денес дознав дека сум положила статистика и ликовна семиотика, ќе биде убава вечер! :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Една романтична вечер на терасата во Аквариус во Охрид......се беше испикано внатре поради времето а ние сами на терасата придружени со убава музика и да не речам личен келнер :)......немавме гајле, будали беа тие што не излегоа да видат дека времето навистина убаво. Без разлика.....цела вечер не престанавме да зборуваме ахххх ама сме се опиле таа вечер :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Првата вечер според мене е секогаш најубава, и не е важ
но со кој си....пошто не се знаете.....

P.S. сакав да се изглупирам и да пишам “Мојата најубава вечер ми беше кога не ми лагираше на кантер“ :D:D :pos2:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
sea zimovo vo mavrovo...kamin so ogince,ja i on gusnati pod kebence si gleavme filmce...mmm prekrasna vecer....:back:
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Никоја вечер не ми била толку убава за да ја запаметам:nesum:.
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Vecerta koga sfativ deka vo ovoj svet mozam nekoja licnost da napravam tolku srekna, nikogas ne veruvav deka moze toa da se sluci deka jas licno jas mozam tolku da usrekam nekoe covecko sustestvo so samoto moe postoenje. Taa vecer mislam deka cel zivot mi se pojavi pred moite oci ( eden cel nov svet na sreka, ljubov, ednostavno vo kakov bil kontekst ZIVOT). Nikogas nema toa da go zaboravam, nikogas, deka vo toa sum uspeal i nikogas nema da prestanam vo obidot pak da ja napravam srekna.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
5.6.2008 Ми се исполна мојата животна желба....ќе има уште :back::coffee:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Пишувавме цел ден на мсн, далеку... Тој во Скопје а јас во Кичево. Ме викаше да одам вечерта на журка со него, ама бев убедена дека нема да одам.
Вечерта крај 5 часот со трчање на капење. Се облеков и во 6 бев во автобус, му се јавив да ме чека. Кога стигнавме кај него го чекав да се спрема, седев сама и размислував дали конечно ќе почнеме врска. После 1 саат заедно, со гушкање одевме кон Метрополис Арена. Ни беше ладно на двајцата па цело време се гушкавме. Кога влеговме на журката беше преубаво, но кога стигнавме кај него следуваше најубавото. Веќе беше разденето, седевме и се гушкавме, следеа бакнежи, бакнежи и бакнежи. Спиевме... Гушнати :pipi:
Одтогаш сме заедно :back:
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Оф каков ден, беше јули 2007 негде средина на месец не се сеќавам на дата точно што ми е многу криво.. ама беше прекрасен бев буквално како во сон, во некоја убава бајка, и ми се чинеше дека времето е застанато и животов е преубав, во тој момент го гушкав и сакав повеќе од себе човекот со кого бев, не ми беше ама буквално ништо важно.. само јас и он погледите меѓу нас кој гарантираа вечна и неописливо силна љубов..:smir:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
Kaj nego vo vikedica .... ubavini,vino skara nie 2 ca sami.....mh mh za meracii :)
 
Член од
11 март 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Minatata nedela so drugar (prema kogo sum nemala samo drugarski cuvstva togas sfativ), razocarana od segasniot decko, tazna, unistena- ja imav najubavata vecer vo mojot zivot. Se se odvivase so ,,filmska,, strast posle dolgo vreme zaspav i se razbudiv nasmeana, ispolneta i polna so zivot. Ne mozam da poveruvam deka dolgi godini sum gi potisnuvala cuvstvata. Se nadevam deka nekogas ke bideme decko i devojka iako sega mnogu ni e komplicirana rabotata.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
mmmmmm toa e vecer sto ke ja pamtam celiot moj zivot... se sobravme kaj mene na prenokevanje bevme nekolku drugari i drugarki... i toj me zamoli da sum spiela na negoviot krevet i bidejki slusavme i romanticni pesni onaka spontano se smuvavme i definitivno si pominav najubavo do sega i zatoa ke ja pamtam zasekogas taa ve4er... i bi sakala pak da se povtori :S :back:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Прво што ми паѓа на памет е крајот на август пред четири-пет години, на Петроварадинска тврдина во Нови Сад. После долго одлагање следното утро морав да си одам дома и тоа беше посебна вечер на посебно место. Исто така една ноќ со огномет на Водно. Има барем уште десетина ноќи што ги сметам за најубави :)
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
9.12.2008 definitivno naj romanticnata:smir: veser koja ke se pameti........(znam odamna bese:pos2:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom