Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 март 2023
Мислења
29
Поени од реакции
22
Zdravo .

dali imate info do kade se stasani od Finalna do Polozitelno ? Do koj broj ili mesec od prilika ?

pozdrav!
 
Член од
16 април 2024
Мислења
2
Поени од реакции
6
Здраво,

За оние што имаат добиено указ. Многу важно, во врска со скратување на трошоците во Софиа.
Идете сами и не ви требаат посредници, никако да плаќате. Толку е просто одењето и зимањето указ и Средец и мвр, не ви требаат посредници.
НАЈВАЖНО,

Овде во Македонија вадете МЕЃУНАРОДЕН ИЗВОД, МЕЃУНАРОДЕН ИЗВОД НА РОДЕНИ И ВЕНЧАНИ. За 180 денари сте ја завршиле сета работа. Не ви требаат во Софиа фирми за превод да ве глобат по 30/40 лева од страна. За 3 евра овде кај нас зимате меѓународен извод и на него не треба превод.
Ова посредниците не ви го кажуваат за да не видите дека немаат никаков трошок. Изводот е на латиница и признаен е во целиот свет.
Значи вадете МЕЃУНАРОДЕН ИЗВОД И правец Софиа. Другите инфо се исти како во форумов, што обрасци да се носат.
Ова е проверено, само што се вратив од Софија.
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
181
Поени од реакции
102

Attachments

Последно уредено:
Член од
1 февруари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво
Дали може некој да ми каже како оди процедурата во врска со земањето на документи за адреса во Софија на ЛЕГЕ 6, бев во Битола пред 4 месеци отприлика си го земав државјанството и ми рекоја за 4 до 5 месеци а најдобро после 5тиот месец да се јавам на бројот и да прашам дали се готови документите. Па некој ако има искуство со ова слично на таа адреса да ме упати да ми појасни нешто повеќе.
Ви благодарам однапред
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
181
Поени од реакции
102
Здраво
Дали може некој да ми каже како оди процедурата во врска со земањето на документи за адреса во Софија на ЛЕГЕ 6, бев во Битола пред 4 месеци отприлика си го земав државјанството и ми рекоја за 4 до 5 месеци а најдобро после 5тиот месец да се јавам на бројот и да прашам дали се готови документите. Па некој ако има искуство со ова слично на таа адреса да ме упати да ми појасни нешто повеќе.
Ви благодарам однапред
So drzavjanstovoto ke idis tamu vo sofija ke go zemes i toj dokument ili opstina ili policija ke se rasprasash se ke sredis za eden den
 

Kajgana Shop

На врв Bottom