Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Kazi im nesto za proverka od viceprezidentot kako odi toa ako znaes posto ja cesto gi zaebavam pa mislat gi lazam
Komisijata se sostoi od 3 luge.
E sega ima slucaevi nekoi sto pominale vo pravosudie a se na dopolnitelna kaj viceto bidejki se temelni i onie pronaogat deka se so kriminalni neverodostojki dokumenti
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Ova ne e mozno.. Vcera statuss izdaen ukaz denes kaj 13 casot mi se menva pak vo polozitelno i sega proveruvam mi pisi proverka od viceprezidenta
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Проверка од вицепрезидента со копија од стар документ, оригиналот е кај нив ама на друга преписка,да доставам копија заверена на нотар и број на преписка кај што стои документот или да си чекам. Некој со слично искуство или некоја информација.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Проверка од вицепрезидента со копија од стар документ, оригиналот е кај нив ама на друга преписка,да доставам копија заверена на нотар и број на преписка кај што стои документот или да си чекам. Некој со слично искуство или некоја информација.

Sent from my X6pro using Tapatalk
Ako si cist i nemas kriminalno minato samo cekaj
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Кои жртвени јагниња кое криминално минато и неверодостојни документи, аман не тресете глупости. Прво научете што е процедура на зад'лжително с'гласуване, таму се прават сите проверки од МВР и во ДАНС за криминал и слично. Советот за државјанство ако на некого му даде положително, а тој некој е со документи од прв братучед,стрико а и со потврда од здружение, Комисијата на Јотова ако оди според закон може газот да си го избрише со документите. Единствено толерираат некои со потврди, се друго во ѓубре.
Да се заситела опозицијата :facepalm:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Проверка од вицепрезидента со копија од стар документ, оригиналот е кај нив ама на друга преписка,да доставам копија заверена на нотар и број на преписка кај што стои документот или да си чекам. Некој со слично искуство или некоја информација.

Sent from my X6pro using Tapatalk
Нема што да носиш. Ако си однел копија заверена судски на нотар, ќе збркаш работа.[DOUBLEPOST=1525363677][/DOUBLEPOST]
Кои жртвени јагниња кое криминално минато и неверодостојни документи, аман не тресете глупости. Прво научете што е процедура на зад'лжително с'гласуване, таму се прават сите проверки од МВР и во ДАНС за криминал и слично. Советот за државјанство ако на некого му даде положително, а тој некој е со документи од прв братучед,стрико а и со потврда од здружение, Комисијата на Јотова ако оди според закон може газот да си го избрише со документите. Единствено толерираат некои со потврди, се друго во ѓубре.
Да се заситела опозицијата :facepalm:
А прати ова, за втор чекор се носи потврда за неосудуван... како ја извадиле ако биле осудувани...туку ај, се некакви глупости
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Нема што да носиш. Ако си однел копија заверена судски на нотар, ќе збркаш работа.[DOUBLEPOST=1525363677][/DOUBLEPOST]
А прати ова, за втор чекор се носи потврда за неосудуван... како ја извадиле ако биле осудувани...туку ај, се некакви глупости
Немам однесено копија заверена на нотар,во амбасада не ми ги земаа тие документи ми вика само обична копија. Тогаш на никој не му ги земаа оригиналите. И кај мене остана заверката направена на нотар во Софија.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
37
Поени од реакции
55
А прати ова, за втор чекор се носи потврда за неосудуван... како ја извадиле ако биле осудувани...туку ај, се некакви глупости[/QUOTE]
Личо познавам луѓе што се осудувани, што имаат лежено во затвор 2-3год. , имаат бг пасоши, раб. визи и живеат и работат во странство. Поз!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
А прати ова, за втор чекор се носи потврда за неосудуван... како ја извадиле ако биле осудувани...туку ај, се некакви глупости
Личо познавам луѓе што се осудувани, што имаат лежено во затвор 2-3год. , имаат бг пасоши, раб. визи и живеат и работат во странство. Поз![/QUOTE]
Браво
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Личо познавам луѓе што се осудувани, што имаат лежено во затвор 2-3год. , имаат бг пасоши, раб. визи и живеат и работат во странство. Поз!
Браво[/QUOTE]
Fatigoova uspea li da napravis print screan na telefonot od ukazot da pustis da se pofalis od koja godina ti e telefonot koj pravis budala ovde neli kaza deka veke ne se zamaras bidejki si dobil ukaz
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Dali davaat preku brat ukaz posto brat mi ima bg.pasos ama mene me stavija na proverka od viceprezidentot dali nekoj znae sto se desava so ovoj status
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Dali davaat preku brat ukaz posto brat mi ima bg.pasos ama mene me stavija na proverka od viceprezidentot dali nekoj znae sto se desava so ovoj status
На еден другар во петокот му излезе указ после проверка, документи од брат, интервју Софија крајот на Ноември, може 29 беше 2016.

Sent from my X6pro using Tapatalk
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Jas vi kazuvam nema mesto za panika a vie panicete i davajte mi sansa da ve remetam pa posle se zalite candy losa vakva onaka
covek ni da vi pomogne ni dobro ni loso da vi napravi
kopaci :kuracc:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Fatigoova uspea li da napravis print screan na telefonot od ukazot da pustis da se pofalis od koja godina ti e telefonot koj pravis budala ovde neli kaza deka veke ne se zamaras bidejki si dobil ukaz[/QUOTE]
Не бе златен, ми пишат пораки нон стоп, и да не ја следам темата, секое сабајле гледам пораки... ај еве го 15, намира ќе сте и вие и јас
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom