Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Ако може да споделиш кога и каде ти беше интервјуто?
Jas beh vo sofia na 31.10.2016 god[DOUBLEPOST=1523740643][/DOUBLEPOST]
A na proverka li si ili polozitelno[DOUBLEPOST=1523740449][/DOUBLEPOST]
Mikica nabtebe pisav dali si na polozitelno stanoviste ili proverka od vice president
I gi odnesov dok. U januari i seuste nemaa promena na statuso ..
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Jas beh vo sofia na 31.10.2016 god[DOUBLEPOST=1523740643][/DOUBLEPOST]
I gi odnesov dok. U januari i seuste nemaa promena na statuso ..
Има луѓе тука на форумот што биле на интервју 2014г и се вратени на дополнителна и се уште чекаат преписката да им биде разгледана по втор пат.
Јас сум од Февруари 2016 и вратен на дополнителна Мај 2017,доставени дополнителни Јуни 2017 и се уште сум на дополнителна...така да кога ќе ни дојде редот тогаш ќе не разгледаат по втор пат.
 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
26
Поени од реакции
9
Дури сега ти кажа за тоа... па тоа ти е договорено на добрососедството...
Пази се ќе те окарактеризираат како вмровец, и ќе те пцујат... ама забораваат дека ако си вмровец, ќе си имаше државна работа или тендерче па.ќе немаше потреба од пасошов

ne ne sum vmrovec i ne me interesira nasata politika, me interesira samo da si go zeam toa so go cekam veke 2 ipol godini. A tie so sakaat da ziveat vo mkd tenderi, gazovi da lizat.. bilo od vmro ili sds neka si sedat. Jas i taka ne ziveam vo mkd. pozd i srekno na site decki :)[DOUBLEPOST=1523795514][/DOUBLEPOST]
НЕЗНАМ стварно како е и што прават НО знам што видов..друго не коментира зашто ке бидам нападнат и осуден без причина......
sakas da kazes davaat so potvrda posledno vreme? :)
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
41
Образувана преписка N:9467/2016/27.10.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 27 от 2018 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Dali moze nekoj da mi kaze kolku ke me kosta do finis, do zemanje na pasosot vo raka posle ovoj status?
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Образувана преписка N:9467/2016/27.10.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 27 от 2018 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Dali moze nekoj da mi kaze kolku ke me kosta do finis, do zemanje na pasosot vo raka posle ovoj status?
 

Attachments

Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Valerij Simionov sto dava intervju vo vrska so bugarski drzavjanstva deka ke bide skratena procedurata i deka nie sto cekame deka na nekoj nacin kje ne resat dali e nova taa snimka ili e stara????
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ne ne sum vmrovec i ne me interesira nasata politika, me interesira samo da si go zeam toa so go cekam veke 2 ipol godini. A tie so sakaat da ziveat vo mkd tenderi, gazovi da lizat.. bilo od vmro ili sds neka si sedat. Jas i taka ne ziveam vo mkd. pozd i srekno na site decki :)[DOUBLEPOST=1523795514][/DOUBLEPOST]

sakas da kazes davaat so potvrda posledno vreme? :)
а да не ти кажувам и докажувам јас туку да си видиш от свој роднина ако имаш некој со само потврда штое(на кој му веруваш) па да се увериш самиот...
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Ajde nedelava da vidime kolku ke potpise ukazi ne mrda rab.ne znam sto se desi zaglavivmo skros a posrednicive nema veke sto da lazat sve edno isto ne pominuva veke kraj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom