Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Некој по упатен, ако може да ми помогне,

Јас сум на дополнителна со запирка, од мај месец(со документи од сестра) , брат на мојот прадедо ,бил бугарски војник, дали тоа мене може нешто да ми помогне ,оти станува збор за брат на мојот прадедо (од страната на мајка ми).
Sega pocnaa da davaat so braka I sestri, pa I bez da odnesis dopolnitelni ke ti dadat.Skapo ke te kosta da se povrzis so bratot od dedoti I najverovatno nema da ti pomogni nisto.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Sega pocnaa da davaat so braka I sestri, pa I bez da odnesis dopolnitelni ke ti dadat.Skapo ke te kosta da se povrzis so bratot od dedoti I najverovatno nema da ti pomogni nisto.
Најверојатно сереш.[DOUBLEPOST=1515523573][/DOUBLEPOST]
Некој по упатен, ако може да ми помогне,

Јас сум на дополнителна со запирка, од мај месец(со документи од сестра) , брат на мојот прадедо ,бил бугарски војник, дали тоа мене може нешто да ми помогне ,оти станува збор за брат на мојот прадедо (од страната на мајка ми).
Твое е да си однесеш исправни и комлетни документи преведени и легализирани. А дали ќе ти помогне ќе ти кажат од министерство за правосудие. Иако во едно друго тешко време јас довив државјанство со брат од дедо. Претпоставувам штом станува збор за прадедо можеби си помлад од мене.
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Некој по упатен, ако може да ми помогне,

Јас сум на дополнителна со запирка, од мај месец(со документи од сестра) , брат на мојот прадедо ,бил бугарски војник, дали тоа мене може нешто да ми помогне ,оти станува збор за брат на мојот прадедо (од страната на мајка ми).
Задолжително однеси или Удостоверение за родствени врзки од општината во Бугарија кадешто брат ти се има регистрирано или извод/и од родител/и преведени и легализирани.
Можеш да однесиш и документ од брат на дедо ти би требало и тоа на некој начин да ти помогне.
 
Член од
6 октомври 2014
Мислења
19
Поени од реакции
4
Задолжително однеси или Удостоверение за родствени врзки од општината во Бугарија кадешто брат ти се има регистрирано или извод/и од родител/и преведени и легализирани.
Можеш да однесиш и документ од брат на дедо ти би требало и тоа на некој начин да ти помогне.
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Задолжително однеси или Удостоверение за родствени врзки од општината во Бугарија кадешто брат ти се има регистрирано или извод/и од родител/и преведени и легализирани.
Можеш да однесиш и документ од брат на дедо ти би требало и тоа на некој начин да ти помогне.
udostvorenie za rodeni vrski ,od opstinata vo bg vo koja se vodi sestra mi, odnesov, no nekako ne sum siguren dali ke pomogne samo toa, po sto citam ovde razni varijanti, nekoi pisat deka minat (so brat,sestra ) nekoi pishat deka ne minat,
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Utre e sreda za nekoi sTreda. Utre zasedava sovetot po drzavjanstvo. Ke frlam i molitva i kletva! Koj sto si zasluzil
:popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
dopolnitelno trgam magii:
Vlaska magija 590 evra za edna seansa
Ciganska magija 390 evra za edna seansa
Crna magija od 90 evra za edna seansa
cenite se so vklucen ddv
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
udostvorenie za rodeni vrski ,od opstinata vo bg vo koja se vodi sestra mi, odnesov, no nekako ne sum siguren dali ke pomogne samo toa, po sto citam ovde razni varijanti, nekoi pisat deka minat (so brat,sestra ) nekoi pishat deka ne minat,
На сите оние коишто имаат однесено и извод од родител во Министерството,им е одобрено државјанството а вратени на дополнителна се тие коишто не ја докажале врската тс немаат доставено извод од родител или Удоствоверение за родствени врски.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Најверојатно сереш.[DOUBLEPOST=1515523573][/DOUBLEPOST]
Твое е да си однесеш исправни и комлетни документи преведени и легализирани. А дали ќе ти помогне ќе ти кажат од министерство за правосудие. Иако во едно друго тешко време јас довив државјанство со брат од дедо. Претпоставувам штом станува збор за прадедо можеби си помлад од мене.
Slusaj gomnar,da si ja zatnis ustata I da ne vregas mnogu,veke imas zemeno drzavjanstvo pred 2 godini, sto majka baras ovde, ili sledigo forumov sekoj den ili nemoj da gi dupis lugevo, gledas deka e preku sestra, duri tebe te nemase ovie se premislia I pred nekolku nedeli pocnaa da I'm davaat na tie so braka I sestri. Sto dokazvi poveke Bugarski proishod, dokumenti od sestra ili toa sto od dedomu bratot sluzel bugarska vojska?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
3
Dali e vistina sto se zbori do 18 januari ke se znaelo dali ke se ubarza postapkata za pasosh ili lagi se?

p.s imam drugari sto izvadile pasosh pred godina so potvarda samo od BKKS preku ambasada.

Izvinete za latinica.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Slusaj gomnar,da si ja zatnis ustata I da ne vregas mnogu,veke imas zemeno drzavjanstvo pred 2 godini, sto majka baras ovde, ili sledigo forumov sekoj den ili nemoj da gi dupis lugevo, gledas deka e preku sestra, duri tebe te nemase ovie se premislia I pred nekolku nedeli pocnaa da I'm davaat na tie so braka I sestri. Sto dokazvi poveke Bugarski proishod, dokumenti od sestra ili toa sto od dedomu bratot sluzel bugarska vojska?
Најверојатно пак сереш. Не се напнувај толку ќе ти попукаат капиларите во очите.[DOUBLEPOST=1515535807][/DOUBLEPOST]
Utre e sreda za nekoi sTreda. Utre zasedava sovetot po drzavjanstvo. Ke frlam i molitva i kletva! Koj sto si zasluzil
:popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
dopolnitelno trgam magii:
Vlaska magija 590 evra za edna seansa
Ciganska magija 390 evra za edna seansa
Crna magija od 90 evra za edna seansa
cenite se so vklucen ddv
А за мадиња тргаш?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Најверојатно пак сереш. Не се напнувај толку ќе ти попукаат капиларите во очите.[DOUBLEPOST=1515535807][/DOUBLEPOST]
А за мадиња тргаш?
Bi trebalo/ se nadevam da pomaga i do po visok stepen na sizofrenija. Iako si beznadezen sepak probaj i onaka veke nemas sto da zagubis :) 52ADD1AF-636B-4F45-AAAD-341B9BDF4EFB.png
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Најверојатно пак сереш. Не се напнувај толку ќе ти попукаат капиларите во очите.[DOUBLEPOST=1515535807][/DOUBLEPOST]
А за мадиња тргаш?
Sto e bre gomnar, dosadno ti e,znaci ne bilo sve do pasosot ,za da mu go vidis airot treba da rabotis tamu najmalce dve raboti a ne da ni dosadvis na forumov, napni malce poraboti, so pasosot vraka ne davaat I pari, niv so trud I maka treba da gi zarabotis, da rabotese tolku nemase da imas vreme da se glupiras na forumov
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Жустро,
Оладете бе златни, утре е крајниот рок на оние пред протоколот што беа ставени на дополнителна, 31/01/2018, на дел од оние на протоколот, а досега како следам на последните ставени на дополнителна рокот е до јуни.
Сигурно е само дека се оди строго по закон, родители, баби, дедовци, предци, и зависно како зедоа, браќа и сестри. Е сега од наредниот месец ќе видиме кој лаже а кој не. Некој овде имаше напишано, боље слатка лага него горка вистина, па со среќа на сите, дури и на оваа диспензерката
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Bi trebalo/ se nadevam da pomaga i do po visok stepen na sizofrenija. Iako si beznadezen sepak probaj i onaka veke nemas sto da zagubis :)Прегледај го приврзокот 183396
https://youtu.be/bpjvsbqQAUQ[DOUBLEPOST=1515538809][/DOUBLEPOST]
Bi trebalo/ se nadevam da pomaga i do po visok stepen na sizofrenija. Iako si beznadezen sepak probaj i onaka veke nemas sto da zagubis :)Прегледај го приврзокот 183396
https://youtu.be/DtvmvP1nUiU
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Sto ti fali bre tebe vo tikvata, znajs da citas, kade procita da se zborvi za BKKS I za MBP, se spomenuvaat POTVRDI, a kolku da znaes isto gubre se I dvete, zarem ne gledas deka ne davaat so niv, da te vidime tebe kako ke plukas po niv ako pak te odbiet. Ili treba da gi lazime lugevo deka davaat so potvrdi, da gi zaebime I tie da si napravat samo trosoci, poubo ke se cuvstvuvas togas pretpostavuvam.Duri I posrednici posteni kazuvaat deka momentalno ne davaat so potvrdi ti si zapnal davet I tocka, pa koj zel pasos so potvrda,kazigo.Sramota I greota e da gi lazis lugevo I da gi nasedvis da si pravat trosoci, se kazvi vistinata MOMENTALNO NE DAVAAT SO POTVRDI
АКО ПАРИ НЕМАТЕ ТОГАШ НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ ВАДЕТЕ ПАСОШИ НЕ ПРАВЕТЕ ГУЖВА ОСТАВЕТЕ ПРОСТОР ЗА НЕКОЈ СТО Е СПРЕМЕН И САКА,САМ КАЖУВАШ КОЛКУ СИ БЛЕСАВ ШТО ВЕРУВАШ СЕКОМУ ЗА ПОТВРДИТЕ ЈАС ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕБЕ НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА МЕ ВОЗАТ ЈАС (ВИДОВ НЕ СЛУШНАВ) МОЈ ПРИЈАТЕЛИ КАКО ЗЕДОЈА СО САМО ПОТВРДИ ОТ БККС КОЈ БЕА ЗАГЛАВЕНИ ОТ 2013/2014 мозок нитендо си пријател..................[DOUBLEPOST=1515540228][/DOUBLEPOST]
Dali e vistina sto se zbori do 18 januari ke se znaelo dali ke se ubarza postapkata za pasosh ili lagi se?

p.s imam drugari sto izvadile pasosh pred godina so potvarda samo od BKKS preku ambasada.

Izvinete za latinica.
и сега ке ти залепат етикета посредник,ТУК СИ ИМА МНОГО ХОРА САС НИТЕНДО МОЗОК....
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom