Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
а дали има некој од 2014 што не е ставен на финална или сите се ставени ако не се до кој месец е стигнато
Спрема тие што споделуваат на темава до кај број 3000 се со 2014та
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
4
image-0-02-05-677e4723cbf1d8b4225ec0d40f50ca74017d482b1bb69e28cac35a7a04e0cb64-V-1.jpg
Znaci pred da bide na dopolnitelna bese na finalna intervju mart 2016 ambasada bitola i sega sto se pravi ako moze nekoj da mi kaze sto gi razbira ovie raboti dali treba dop dokumenti ili?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
не сме се разбрале,нема потреба от такви зборови,го пишав метафорично,во основа знам дека се караат за кирил и методи наш е, ваш е,нивние,има докази велат русите,се знае чив е и кој се и от каде се...
zdravo pepi :) ne ti se obrativ na tebe :) na ludogorecot mu pishav :)
pozdravche do ohridche :)
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
a tie sto se so potvrda od klubovite kako bi dostavile original dokument kiga originalot go zadrzuvaat vo dabc i ne go vrakaat?
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Koga te stavija na finalna, a koga na dopolnitelna?
Zavisi so sho dokumenti si ama ako ne si go poddal originalot togas verojatno treba originalot (dokolku si so star dokument).
So sto dokumenti bile koga gi vratile na dopolnitelna ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
4
Koga te stavija na finalna, a koga na dopolnitelna?
Zavisi so sho dokumenti si ama ako ne si go poddal originalot togas verojatno treba originalot (dokolku si so star dokument).
Od ko me stavija na finalna po 10 meseci samo nekolku dena bev na finalna i posle na dopolnitelna orginalo ne mi go zedoja samo kopija od ambasada bitola inaku sum so krstenice od dedo blgarska egzarhija
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
a tie sto se so potvrda od klubovite kako bi dostavile original dokument kiga originalot go zadrzuvaat vo dabc i ne go vrakaat?
мислам дека некој член пиша дека издаваат оригинал копии клубовите,значи не е копија испринтана,патем Candy не се секирај добиваш можеби веке е и потпишана но само уште да објават,ист случај сум ко тебе освен потврдата ништо друго немам.поз.серќно
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
a tie sto se so potvrda od klubovite kako bi dostavile original dokument kiga originalot go zadrzuvaat vo dabc i ne go vrakaat?
Ќе си побараш клубот да ти издаде нова потврда идентична на првата и готово.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ќе си побараш клубот да ти издаде нова потврда идентична на првата и готово.
Se nadevam da ne dojde do toa! Kako sto odam od pra dedo do mene za da se povrzam so izvodi da prevedam i legaliziram ke mi otidat uste 100 evra najmalku so sigurnost
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Se nadevam da ne dojde do toa! Kako sto odam od pra dedo do mene za da se povrzam so izvodi da prevedam i legaliziram ke mi otidat uste 100 evra najmalku so sigurnost
Надевај се. Ама од мене веќе го побараа тоа, 80 евриќи непланирано.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Надевај се. Ама од мене веќе го побараа тоа, 80 евриќи непланирано.
Надевај се. Ама од мене веќе го побараа тоа, 80 евриќи непланирано.
Извини дa те прaшaм.пoкрaј извoди легaлизирaни штo се нoсaт вo дaбч и пoтврдa oд бккс oргинaлни ние штo oдиме преку aмбaсaдa ке требa истите пoвтoрнo дa ги вaдиме и дa ги дoстaвиме или не?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom