Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 март 2017
Мислења
22
Поени од реакции
51
Здраво на сите јас сум изваден на дополнителен преглед имав правено интервју на 29.01.2016,дали некој што има однесено дополнителни документи му сменато статусот одкако ги однесол документите бидејки мојот агент рече дека ги однесол дополнителните документи од братми(извод заверен на нотар и во битолска амбасада заедно со копија од лична карта од братми)мегутоа статусот е сеуште е исто дека се вратени на дополнителна проверка.Бидејки мислам дела агентот ме лажи дека ги однесено документите сакам да знам по колку време се менува статусот благодарам
Pobaraj od posrednikot da ti dade fotokopija od domumentite sto gi ima prilozeno dopolnitelnitelnite dokumenti
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Zdravo

Postapkata ja pocnav so document od vujko. Pred izvesno vreme I tatko mi dobi pasos. Sum momentalno na finalna.Brojce 14** /2016.Sakam da gi dostavam I dokumentite od tatko mi , za posigurno.Pocnav preku konzulat vo Bt. Dali nekoj moze podetalno da mi kaze sto dokumenti treba da dostavam I kade potocno se dostavuvaat vo BG- kade e ministerstvoto I slicno.

Vo konzulat Bt sto treba da zaveram : kopija od licna karta I pasos, I preveden izvod od roditel ? I dali nekoj bi gi primil tie dokumenti Bg iako ne sum na dopolnitelna ?

Blagodaram
Nekoj, mislenje , odgovor ?
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
За происход аплицирав на 21 Октомври 2016. Цело време го имам овој статус :
Статус'т на зајавлението е : Одобрено зајавление. В процес на издаване
Дали некој друг толку многу чека ?
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
119
Поени од реакции
204
За происход аплицирав на 21 Октомври 2016. Цело време го имам овој статус :
Статус'т на зајавлението е : Одобрено зајавление. В процес на издаване
Дали некој друг толку многу чека ?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
За происход аплицирав на 21 Октомври 2016. Цело време го имам овој статус :
Статус'т на зајавлението е : Одобрено зајавление. В процес на издаване
Дали некој друг толку многу чека ?
Од 04.11.2016, сеуште чекам.

Знам и други околу овој датум што подадоа и уште сите чекаат. Пред повеќе од недела дена некој напиша дека e потпишано се до 17.10.2016.
 
V

vkv

Гостин
Jas sum od 2014. Na 1 aprillani me izvadija na dopolnitelna(razlika u prezime) drugiot den dostaviv. uste sum na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1493066131][/DOUBLEPOST]Jas sum od 2014. Na 1 aprillani me izvadija na dopolnitelna(razlika u prezime) drugiot den dostaviv. uste sum na dopolnitelna
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Jas sum od 2014. Na 1 aprillani me izvadija na dopolnitelna(razlika u prezime) drugiot den dostaviv. uste sum na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1493066131][/DOUBLEPOST]Jas sum od 2014. Na 1 aprillani me izvadija na dopolnitelna(razlika u prezime) drugiot den dostaviv. uste sum na dopolnitelna
Koj broj si odprilika da znaeme ? Pozz 2014
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Од 04.11.2016, сеуште чекам.

Знам и други околу овој датум што подадоа и уште сите чекаат. Пред повеќе од недела дена некој напиша дека e потпишано се до 17.10.2016.
Мнoгу брзo требa и вaшите дa бидaт гoтoви. Пoдaденo нa 20.10.16 a пред некoј ден излезе прoисхoдoт. Цели 6 месеци чекaв.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom