Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Rekl

epa od.selani si trgame maka

Едно е селанец ( има многу образувани и паметни луѓе ) а друго е сељак. Молам правете разлика. Btw сите ние сме селани ( кој повеќе кој помалку ).
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Едно е селанец ( има многу образувани и паметни луѓе ) а друго е сељак. Молам правете разлика. Btw сите ние сме селани ( кој повеќе кој помалку ).
Да те прашам нешто. Од каде доаѓа зборот "сељак"?
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Stvarno Candy ti nekako otstapuvas. Jas sum so intervju oktomvri, uste sum na zadozlitelna, a i ne vidov nekoj da se javil kako tebe tolku brzo na finalna. No barem ke ni bides reper dali ke dadat so potvrda. Ti bese samo so potvrda od zdruzenie, taka?
I jas i brat mi sme veke 1mesec finalna intervju 29sept. Ambasada vo sistem 21.12.2016god. zavedeni , taka da koj znae sto ke bide ke vidime
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Znae li nekoj koga posleden pat e ispratena diplomatska posta od Skopje kon Sofija?
 

Dejancev

BrmBrm
Член од
22 април 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
upload_2017-4-23_16-24-34.png денес сменет статус,
Интервју на 13.11.2016 - дали некој знае како оди процедурата понатаму?

Поздрав
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Zdravo

Postapkata ja pocnav so document od vujko. Pred izvesno vreme I tatko mi dobi pasos. Sum momentalno na finalna.Brojce 14** /2016.Sakam da gi dostavam I dokumentite od tatko mi , za posigurno.Pocnav preku konzulat vo Bt. Dali nekoj moze podetalno da mi kaze sto dokumenti treba da dostavam I kade potocno se dostavuvaat vo BG- kade e ministerstvoto I slicno.

Vo konzulat Bt sto treba da zaveram : kopija od licna karta I pasos, I preveden izvod od roditel ? I dali nekoj bi gi primil tie dokumenti Bg iako ne sum na dopolnitelna ?

Blagodaram
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
63
Поени од реакции
50
Daj be luge javete te se vo ministerstvo, prasajte sto se bara ili e nekoja proverka? Ili posrednikot neka vi prasa, pa da kazete i da se prevzeme nesto
Statusot finalen eksperten pregled znaci uste edeno razgleduvanje na podadenite dokumenti od strana na novoformirana Sudska komisija sostavena od tri clena. I taa treba da kaze dali e ok ili e nok. I toj status bi trbalo da ne bide poveke od tri meseci. ( info od bg )

Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
20 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
26
znachi procedurava iskacha kako lotarija, koj ima srekja kje lapa papiri, koj ne da e ziv i zdrav.. nekako nema pravila MME. :/
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Statusot finalen eksperten pregled znaci uste edeno razgleduvanje na podadenite dokumenti od strana na novoformirana Sudska komisija sostavena od tri clena. I taa treba da kaze dali e ok ili e nok. I toj status bi trbalo da ne bide poveke od tri meseci. ( info od bg )

Pozdrav

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Ne se odnesuvase postot za finalen ekspertski, tuku za ovie sto se vrateni na doponitelna a cekaat za potpis vizepresidentot.
Za toa da se prasa sto sakaat. Ovaa "novoformirana Sudska komisija sostavena od tri clena" sto ja spomnuvas e za finalen ekspertski ili za proverka od vicepresidenta?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дечки, ми се наближува денот на интервјуто и имам едно последно прашање пред да ви се придружам во чекањето. Ако може да ми кажете колку долга ви беше автобиографијата и колку од прилика би требало да биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom