Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
i jas sum 2 meseci , vcera nemase promena..a popladneto ne rabotese stranata. Edna drugarka moja od Sofija bese kaj viceprezidentot i i rekle deka do sega nema potpisano i deka cekanjeto ke bide od 2 do 4 meseci, so ogled deka nie sme veke 2 meseci vo narednite dva ke potpise..mislam deka tvojot slucaj e napredok.... iako ne mi bendisuva toa sto morame da pomineme uste edna precka.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
i jas sum 2 meseci , vcera nemase promena..a popladneto ne rabotese stranata. Edna drugarka moja od Sofija bese kaj viceprezidentot i i rekle deka do sega nema potpisano i deka cekanjeto ke bide od 2 do 4 meseci, so ogled deka nie sme veke 2 meseci vo narednite dva ke potpise..mislam deka tvojot slucaj e napredok.... iako ne mi bendisuva toa sto morame da pomineme uste edna precka.
Ti kaza li nesto poveke vo vrska so doplnitelnive proverki od viceprezidentot? Vo vrska so sto se?
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
i jas sum 2 meseci , vcera nemase promena..a popladneto ne rabotese stranata. Edna drugarka moja od Sofija bese kaj viceprezidentot i i rekle deka do sega nema potpisano i deka cekanjeto ke bide od 2 do 4 meseci, so ogled deka nie sme veke 2 meseci vo narednite dva ke potpise..mislam deka tvojot slucaj e napredok.... iako ne mi bendisuva toa sto morame da pomineme uste edna precka.
Другарка твоја беше кај вицепрезидентот??? Браво за другарката
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Другарка твоја беше кај вицепрезидентот??? Браво за другарката
Ne, bila vo tamu vo prostoriite. Ne licno kaj Veceprezidentkata Jotova :) eve go odgovorot: Zenava i kazala deka vo poslednite 3 meseca nemalo viceprezident. Nikoi ukaz ne e podpisan uste. Novata viceprezidentka ke pocne da podpisuva . No moze da bide ot 2 do 4 meseci dokato doide tvoiot red. Ke te izvestat onlain odma koga ke bide. .... Toa mi pisa toa go delam so vas. Neznam kakvi proverki ke pravi... dali samo za krivicno dosie ili ke gi peglaat dokumentite site... ( neznam dali se tie nadlezni za razgleduvanje na dokumentite) ama jbg. Um ne mi ostana... koga izleze za ukaz... se izraduvav i bev pod alhohol tri dena :) sega pak vo grc...
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Образувана преписка /03.01.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Се изнаслушав многу работи, прочитав многу постови и сега веќе ништо не ми е јасно, тотално сум во бунило. Дали знае некој кога би можело да се очекува некаква промена или колкава е процедурата временски?
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Образувана преписка /03.01.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Се изнаслушав многу работи, прочитав многу постови и сега веќе ништо не ми е јасно, тотално сум во бунило. Дали знае некој кога би можело да се очекува некаква промена или колкава е процедурата временски?
Од денот кога го имаш тој статус се чека 12 месеци за промена во финален статус
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Stranata povtorno raboti a jas 18xx/2014 seuste nemam nikakva promena(uste na dopolnitelna) :facepalm:
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Stranata povtorno raboti a jas 18xx/2014 seuste nemam nikakva promena(uste na dopolnitelna) :facepalm:
Скроз ја закочија 2014, таман ја почнаја еве сега една недела ја немаат ни чепнато. Којзнае што се случува, дали воопшто работат:confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom