Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Nekoj so promena od 2014? Pred nekoj den procitav deka bile stasani do 7-800/2014
Последно бројче што се смени од дополнителна на финална беше 760 и тоа пред два дена. Еве вчера и денес нема нови промени, пак закочија :unsure:
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.


sto znaci ova ???
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Толку често проверувам статус што и "кода от картинката" почнаа да ми се повторуваат. :pos:
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
"Очаква се до 19 април ГЕРБ и „Обединените патриоти“ да постигнат с'гласие за с'става на новото правителство и управленската си програма. Това казаха за bTV участници в преговорите, които се водиха и днес в сградата на парламента."

bTV.

Ајмо дечки, после Велигден на работа, на труд!
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
Не знам од прва рака дали потврдите од БКК завршуваат работа за државјанство, ама мене ми заврши работа за добивање произход од ДАБЧ (откако претходно бев одбиен), и потоа ми заврши работа за добивање виза D за постојан престој. За сега толку можам да потврдам, на интервју за државјанство сум овој месец и рано е да кажувам како ќе ми се одвива процесот понатаму, ама јас внатрешно во мене сум смирен и сум убеден дека ќе добијам и дека трпението ќе ми се исплати.
Dali podnese aplikacija za postojan prestoj, i dali ja dobi? Posto velis samo viza d.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Sabajle mi e smenet statusot od finalna vo potpisuvanje na viceprezidenta,
866*/2015 intervju 2 februari 2015.
Bev so izvod od vencanite originalen na bugarsko jazik od dedo mi i baba mi od 1943 godina!
Sega ima li jekoj pretstava posle ova uste kolku se ceka,i moze li da se pravat nekoj opstrukcii da mislam nesto negativno ne daj boze ili toa e toa garant dobivam ??
Cestitam, jas potpis cekam denes tocno 2 meseci
 
L

ljupcio22

Гостин
Dali e dovolno za dopolnitelni dokumenti za poteklo da se povrzas so bratuced prv, ????? Please odgovorete? Ima nekoj dobieno taka???????
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
Zdravo Sakam da prasam ako znae nekoj da mi kaze za evropsko osiguruvanje kade se vadi vo Sofija Ili agencija od Sofija mi treba za decata oni studiraat vo stranstvo I imaat Bugarski Pasosi Puno pozdrav za site p.s izvinete prasanjeto e nadvor od temata
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Sabajle mi e smenet statusot od finalna vo potpisuvanje na viceprezidenta,
866*/2015 intervju 2 februari 2015.
Bev so izvod od vencanite originalen na bugarsko jazik od dedo mi i baba mi od 1943 godina!
Sega ima li jekoj pretstava posle ova uste kolku se ceka,i moze li da se pravat nekoj opstrukcii da mislam nesto negativno ne daj boze ili toa e toa garant dobivam ??
Мoже ли дa те прaшaм имaм истo нaјденo дoмa свидителствo зa венчaвaње oд блгaрскa екзaрхијa oд бaбa ми и дедo ми oд 43 тa гoдинa aмa презимињaтa се рaзлични oд тие вo умрениците дaли вo твoјoт дoкумент стoјaт истите птжрезимињa нa дедo ти и бaбa ти?дедo ми гo пишaле вo вечaницa бoжинoв зaштo тaткo му бoжин се викaл a бaбa ми aцевa зaштo aце се викaл тaткo и.кaкo беше кaј тебе сo исти презимињa или требaше дa дoкaжувaш декa се истите луге a сo рaзличнo презиме?
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Mene sega ne mi e jasno ako pobaraat originalen dokument da se odnese vo MP koga si vraten na dopolnitelna proverka kako jas ako dojdam do toa na primer da ja odnesam originalnata potvrda od BKK koga nea mi ja zemaa vo DABC i ne mi ja vratija.. ?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom