Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Kade tocno se naoga toa. Jas go barav ama ne najdov nisto. Opisi kade vleze tocno
пишав погоре,мин.на правосадие,после кликаш на дирекција блгарско граждаство до нормативни актове.Ќе влезеш после во процедура за промена на гражданство и подоле ќе видиш плав текст почнува со АНАЛИЗ НА ОСНОВАНИЈАТА,ЗА КОИТО СОВЕТОТ........и толку
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Пак да се обратам до некој што знае линкови да постави на форумот(јас сум антикомјутерџија) . Тоа што го пишува таму е одговор на повеќето прашања што ги поставуваат членовите тука и добиваат нејасни одговори. А ова е информација која министерот Христо Иванов ја даде по сеопфатна анализа во комисијата за блгарите в чужбина и која ќе ви даде слика за законите и одговори за многу важни прашања околу државјанството
http://www.justice.government.bg/23/
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Сакам да споделам информација со сите кои навистина чекаме промени на законот,денес разговарав со човек од Софија кој е дел од тимот што работи на оваа проблематика.Јасно кажа дека ставовите на дабч и мп се усогласени и дека се прават напори за што побрзо изгласување на законот со најмногу бенефиции за нас бугарите од Македонија.
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
daj kazite na koja strana da si go proveram brojceto do kaj mi e imam dadeno pred 1 godina dokumet od prv bratuced da vidam mos ima pozitvini raboti za mene
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Има доста проверени броеви од 2015, јас сум 18** и ги проверував тие околу, има бајаги проверено... сега како што кажаа и некои други членови, не се знае за што и како се молбите, ама дај боже да работат вака брзо за сите години...
 
Член од
5 март 2015
Мислења
67
Поени од реакции
44
Бог да чува сите експерти
Postavuvate prasanja, toj sto znae vi odgovara, I toa ne vi cini.. pa ne znam zosto togas ja otvarate temata da ja citate.. site tuka sme za da si pomozime! Ne veruvam deka nekoj ja otvora temata od sto nema dr popametna rabota.. osven ako ne e na maka, na ista maka kako I site sto sme!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
da ne znaj nekoj sto e problemo so 2014 eve od 5000 nagore nemat mirnato eve 2 meseci nisto nema novo ja pocnaja 2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom