Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Dojdoa turci na vlast i im ja srusija celata istorijska ideologija na Bugarija za nivniot sonarod od Makedonija, gradena uste od pred 1903 g. Ne znam kolku se svesni za ova vo Bugarija.
Значи јас зборам за предмети кои не ги потпишува вицепрезидентот а ги поминале сите филтри легално според постоечкиот закон. А конкретно на Ангелов беше прашањето зошто трае таа инерција.[DOUBLEPOST=1434453937][/DOUBLEPOST]
Не ја сфаќам поврзаноста на Кунева со ДПС. Инаку за ДПС е јасно, тие веќе имаа поднесено предлог за измена на законот за државјанство во таа насока.
Се извинувам се работи за Попова ме исправија, а незнам за нивната поврзаност но јасно е дека практиката продолжува која е воспоставена од ДПС
 
Член од
15 јуни 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Koga ke gi popolnuvam formularite vo poleto za гражданство i народност dali treba da napisam Makedonka ili Bugarka? Vi blagodaram mnogu.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Koga ke gi popolnuvam formularite vo poleto za гражданство i народност dali treba da napisam Makedonka ili Bugarka? Vi blagodaram mnogu.[/quo

Ako apliciras za bg drzavjanstvo normalno mora da napises nacionalnost bugarka,a drzavjanstvo makedonsko.ZNACI GRAZDANSTVO MAKEDONSKO,A NACIONALNOST BLGARKA.AKO TUKA PROMASIS ZBOGUVAJ SE SO BG DRZAVJANSTVO
 
Член од
15 јуни 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Fala mnogu. A za roditelite, dali i za niv treba da e nacionalnost bugari,a drzavjanstvo makedonsko? Nikoj od niv nema bugarski pasos.
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
21
Поени од реакции
8
Posrednikot i ima kazano na mojata devojka pred nekolku dena deka i e odobreno drzavjanstvoto iako seuste nema nisto na mjs.bg. Brojceto e 4xxx/2014 bese na intervju vo april lani, a dokumentot e voena kniska od dedo ( po majka ).
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ако може едно прашање!!!само што дознав,,на мајками братучетка прва,има пасош веке 10год,,дали имам некаква шанса за државјанство, планирам да аплицирам наново??благодарам
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
ако може едно прашање!!!само што дознав,,на мајками братучетка прва,има пасош веке 10год,,дали имам некаква шанса за државјанство, планирам да аплицирам наново??благодарам
Честито! конечно најде некој :) хехе, па боље ишта него ништа ;), аплицирај и со среќа!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
ако може едно прашање!!!само што дознав,,на мајками братучетка прва,има пасош веке 10год,,дали имам некаква шанса за државјанство, планирам да аплицирам наново??благодарам
Аплицирај. Додека дојдеш на ред за разгледување, законот ќе биде сменет.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
боби има 500 страни темава секој ли има време да ја разлистува, а и што е најстрашно полна е со глупости и препукувања. Веќе кога одвојуваш време да реплицираш одговори и помогни.
@mcuska да можеш и таму да поднесеш док само побавно ќе оди процедурат. А за доказите мислам дека секој со среќата ( барем тоа го имам сватено од темава шѕо ја следам 100тина страни уназад ) со среќа
blagagodaram :)[DOUBLEPOST=1434484189][/DOUBLEPOST]
Те мрзи да пролисташ по темава или IQ ти е слабо?
znaci ako jas sum glupava, a ti si popameten mozese ili da odgovoris na prasanjeto, ili da go preskoknis a ne da se glupiras .
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
ако може едно прашање!!!само што дознав,,на мајками братучетка прва,има пасош веке 10год,,дали имам некаква шанса за државјанство, планирам да аплицирам наново??благодарам
Сега ќе поднесуваш за дупликат произход...или за првпат ќе подаваш документи во ДАБЧ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom