Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
4
Може да го дообјасниш делов, што се чека некој месец? Немој да ми кажеш ЕГН. :unsure:
Iskreno ne znam ni jas , sto se ceka ... dali prijavuvajneto vo konzulat adresa .. i procedurata duri se ispratat do sofija ti odredat adresa (sluzbenata ) i t.d , ma da mislam i egn . .... ..
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
9
Поени од реакции
4
24.06.2016
Интервју 17.10.2017
Положително некаде средина на јули 2019
Знае некој што како е работата да ме упати колку толку? Фала однапред.


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Decki edno prasanje, no da mi odgovori toj sto znae samo bez pretpostavki.
Od septemvri 2019 sum na polozitelno, no gledam deka viceto se faka i za vlakno i moze da te odbie. Rabotava e sto koga zakazuvav intervju vo 2017 vo pravosudie odnesov proizhod, neosuduvanost, kopija od krstebica, lekarsko, slika itn., no odnesov samo moj izvod. Vo mart lani dopolnitelno ja odnesov krstenicata vo orginal i plus potvrda od zdruzenie strumica.
E sega prasanjeto mi e dali dodeka sum so status polozitelno moze da dostavam plus izvodi od tatko mi i dedo mi ili e veke kasno? Dali ke gi primat? Dali treba do pravosudie da se dostavat ili do viceto?
Posrednikot mi vika moze i bara 50 evra za dvata izvoda. Po 25 evra od izvod za ekspres prevod i toa e se. No, cudno mi e zosto eden drug pak mi barase po 15 evra od izvod no plus 30 evra za molba za dopolnitelni dokumenti....
Aj lugje odgovorete mi precizno zosto ne sakam da ja utnam sega rabotava na kraj
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Decki edno prasanje, no da mi odgovori toj sto znae samo bez pretpostavki.
Od septemvri 2019 sum na polozitelno, no gledam deka viceto se faka i za vlakno i moze da te odbie. Rabotava e sto koga zakazuvav intervju vo 2017 vo pravosudie odnesov proizhod, neosuduvanost, kopija od krstebica, lekarsko, slika itn., no odnesov samo moj izvod. Vo mart lani dopolnitelno ja odnesov krstenicata vo orginal i plus potvrda od zdruzenie strumica.
E sega prasanjeto mi e dali dodeka sum so status polozitelno moze da dostavam plus izvodi od tatko mi i dedo mi ili e veke kasno? Dali ke gi primat? Dali treba do pravosudie da se dostavat ili do viceto?
Posrednikot mi vika moze i bara 50 evra za dvata izvoda. Po 25 evra od izvod za ekspres prevod i toa e se. No, cudno mi e zosto eden drug pak mi barase po 15 evra od izvod no plus 30 evra za molba za dopolnitelni dokumenti....
Aj lugje odgovorete mi precizno zosto ne sakam da ja utnam sega rabotava na kraj
[/Q hiUOTE]
Prelistaj nazad nekolku stranici mislam Pale pisuvase za toa...ako si vekje na Polozitelno kasno e a dopolnitelni dokumenti ....ako gresam neka me popravi nekoj...toj Sto ti kazal da nosis sega dokumenti I da platis te laze....Rasmisluvaj pozitivno I ne mi ja misli ( Sepak aero ova e Lotarija ) pozdrav I sekoe dobro
 
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Decki edno prasanje, no da mi odgovori toj sto znae samo bez pretpostavki.
Od septemvri 2019 sum na polozitelno, no gledam deka viceto se faka i za vlakno i moze da te odbie. Rabotava e sto koga zakazuvav intervju vo 2017 vo pravosudie odnesov proizhod, neosuduvanost, kopija od krstebica, lekarsko, slika itn., no odnesov samo moj izvod. Vo mart lani dopolnitelno ja odnesov krstenicata vo orginal i plus potvrda od zdruzenie strumica.
E sega prasanjeto mi e dali dodeka sum so status polozitelno moze da dostavam plus izvodi od tatko mi i dedo mi ili e veke kasno? Dali ke gi primat? Dali treba do pravosudie da se dostavat ili do viceto?
Posrednikot mi vika moze i bara 50 evra za dvata izvoda. Po 25 evra od izvod za ekspres prevod i toa e se. No, cudno mi e zosto eden drug pak mi barase po 15 evra od izvod no plus 30 evra za molba za dopolnitelni dokumenti....
Aj lugje odgovorete mi precizno zosto ne sakam da ja utnam sega rabotava na kraj
DALI E POTVRDENO OVA TVRDENJE DEKA KOGA SI SO STATUS POLOZITELNO NE MOZES DA DOSTAVIS DOPOLNITELNI DOKUMENTI?
 

Trpana

M33
Член од
27 јуни 2019
Мислења
26
Поени од реакции
64
Stom ednas si nosel dopolnitelno dokumenti sega nema logika pak ....neli za dopolniteni dokumenti imavme i rok do koga .i posle toa ili mines na sovetot ili ne ....taka da sega nema logika , te laze posrednikot samo za pari.Stom si na polozitelno sega samo cekaj za 11-12 meseci ukaz.
 
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Stom ednas si nosel dopolnitelno dokumenti sega nema logika pak ....neli za dopolniteni dokumenti imavme i rok do koga .i posle toa ili mines na sovetot ili ne ....taka da sega nema logika , te laze posrednikot samo za pari.Stom si na polozitelno sega samo cekaj za 11-12 meseci ukaz.
Zosto da nema logika ako gi stavat vo moeto dosie i viceto ke nema za sto da se fati. Inaku jas nikogas ne sum bil na dopolnitelno tuku sam odnesov orginal krstenica i potvrda od strumica uste koga bev na finalna zosto procitav togas na forumov deka moralo taka
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zosto da nema logika ako gi stavat vo moeto dosie i viceto ke nema za sto da se fati. Inaku jas nikogas ne sum bil na dopolnitelno tuku sam odnesov orginal krstenica i potvrda od strumica uste koga bev na finalna zosto procitav togas na forumov deka moralo taka
Па на кој начин ќе утврдат дека тој тие е дедо ако немаш однесено изводи/умреница?Не му ја мисли многу дај си 50евра да ти биде мирна главата.
 
Член од
1 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mene mi bese na ukaz i pred 8 meseci mi se smeni i sea 8 meseci e proverka od viceprezident sto znaci toa dali nekoj moze da me upati
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom