Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
Pred 3 dena mi se potpisa vicepremierot .
2013 1594*
Dopolnitelna 8 meseci
Finalna 2 meseci
Potpis 2 meseci
I mi zakazaa za 30.3.2017
Prasanje:dali nekoj znae sega koga ke odam da go zemam drzavjanstvoto kako ide procedurata do pasos vo raka vremetraenje i dali moze sve da se zavrsi po brza postapka za den dva tri da go zemam pasosot vi blagodaram na site za sovetite i so sreka decki.
P.s. dopolnitelni dokumenti od tetka bg pasos
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
Pred 3 dena mi se potpisa vicepremierot .
2013 1594*
Dopolnitelna 8 meseci
Finalna 2 meseci
Potpis 2 meseci
I mi zakazaa za 30.3.2017
Prasanje:dali nekoj znae sega koga ke odam da go zemam drzavjanstvoto kako ide procedurata do pasos vo raka vremetraenje i dali moze sve da se zavrsi po brza postapka za den dva tri da go zemam pasosot vi blagodaram na site za sovetite i so sreka decki.
P.s. dopolnitelni dokumenti od tetka bg pasos
druze od sistemot ti bese dodelen datum ili ti si zakaza termin
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Ако маж ми добие бг државјанство, имам ли јас дозвола да работам во Германија ?
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
13
druze a rezervacija da ne ti dava oti jas probav da rezerviram koga mi pisuva veke ste rezervirali a nemav rezervirano kaj tebe kako e ako mozes poubavo da objasnis
i kaj mene bese takov slucaj. go propustiv terminot i sledniot pat dadov druga mail adresa - na gmail i bese ok. prvata ne bese na gmail - mozda ne e toa problem ama taka ispadna.
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
i kaj mene bese takov slucaj. go propustiv terminot i sledniot pat dadov druga mail adresa - na gmail i bese ok. prvata ne bese na gmail - mozda ne e toa problem ama taka ispadna.
znaci i tebe ti bese dodelen termin bez da si zakazes ti termin go propusti oti nemoese da otides ili oti mene mi e za u cetvrtok sega pa se mislam dali da odam da ne e nekoja greska pa da se prosetam za dzabe
 
Член од
27 јануари 2016
Мислења
39
Поени од реакции
33
Dali moze nekoj da mi ja kaze procedurata kako da ja smenam vozackata dozvola od makedonska vo bugarska B kategorija. Dali moze sam ili mora preku posrednik?
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
druze a rezervacija da ne ti dava oti jas probav da rezerviram koga mi pisuva veke ste rezervirali a nemav rezervirano kaj tebe kako e ako mozes poubavo da objasnis
Mi dava rezervacija
Rezevirav datum i vreme i mi pisese deka vo rok od dva dena ke dobijam potvrda za terminot na mailot sto go ostaviv
Toa bese[DOUBLEPOST=1488312034][/DOUBLEPOST]
Dali moze nekoj da mi ja kaze procedurata kako da ja smenam vozackata dozvola od makedonska vo bugarska B kategorija. Dali moze sam ili mora preku posrednik?
Vo princip se moze sam ako imas vreme i koj znae kolku pati ke trebe da odis
Jas menjam vozacka sega ako si vo petrich mozam da ti dadam kontakt
Kade ti e adresta vo koj grad
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
sakam da prasam dali na nekoj mu se ima deseno da mu e dodelen termin za podiganje na ukaz a da nema on rezervirano termin koga probal da rezervira veke da mu pisuva veke ste rezervirale data i cas
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Да прашам за возачка, од коа ќе положам за македонска дали може да ја сменам у бугарска и посче со бугарската ќе можам ли да возам во Германија бидејќи таму ќе живеам, ама да возам без после 1 год да до полагам таму и да доплаќам, затоа шо до Македонска смеам да возам до 1 година, после мора па да полгам таму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Da li je normalno da budete na zadolzitelno saglasuvanje godinu dana. Prepiska obrazovana 23.2. 2016.?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom