Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
Momci kako e mozno so prv bratuced da priznavaat a so dokument od pra dedo da vrakat pak na dopolnitelna ? Majkami deneska potpisan ukaz so 1 bratuced a tatkomi dokument od pradedo povtorno na dopolnitelna kako e mozno ova ? mu se slucilo na nekoj ?
Brojcinja 2013 i dvata .. Postapkata 4 god veke
ke sakas li da gi napises prvite dve cifri od brojceto
 
Член од
13 октомври 2016
Мислења
33
Поени од реакции
14
Имaш пoвеќе oпции, зa еден ден ,зa три или месец. Секoјa услуга рaзличнo се плaќa. Зa експресно ти е 100 евра зa 8 чaсa
epa jas se slikav a na posrednikot mu plativ 250 evra ......kako so gledam obicno od 20 do 28 dena se dobiva od koga ke se slikas e sega ova ti so go kazvas 3 meseci nekako mnogu e :S :mad:
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
epa jas se slikav a na posrednikot mu plativ 250 evra ......kako so gledam obicno od 20 do 28 dena se dobiva od koga ke se slikas e sega ova ti so go kazvas 3 meseci nekako mnogu e :S :mad:
250 еврa кoгa зa 30 денa ти е 20 еврa?? Сaмo дa гo пoдигнеш тoлку пaри?
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Da samo za tie sto imaat i najmalo krivicno delo gledav po bnt na vesti i kazaa deka sekoe lice ke bide uste podetalno proveruvano i deka pri najmalo krivicno delo napraveno ke se dobiva otkaz
So sreka da ti e.Da te prasam ili nekoj ako znaj da kazi dali vistina nemalo poveke da izdavaat drzavjanstva odnosno ja menale politikata?http://www.vrabotuvanje.com.mk/news/nema_bugarski_pasosi
[DOUBLEPOST=1488047957][/DOUBLEPOST]Osobeno bese posoceno za kandidati od albanija
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
14
Ќе можи некој да ми дај некоја информација што оди преку амбасада или конзулатот. Јас сум од Битола и имам интервју крајот на март( како е на интервјуто, колку се плаќа,за што прашуваат, празници). Потврда за потекло имам земено од друштвото од Битола, дали некој има земено пасош така. фала
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Ќе можи некој да ми дај некоја информација што оди преку амбасада или конзулатот. Јас сум од Битола и имам интервју крајот на март( како е на интервјуто, колку се плаќа,за што прашуваат, празници). Потврда за потекло имам земено од друштвото од Битола, дали некој има земено пасош така. фала
Бев на интервју во конзулатот во Битола во мај 2014, имав научено бугарски празници и химната но не ме праша конзулот ништо од тоа. Ме прашуваше дали би живеел во Бугарија, и дали имам некој роднина со бугарско државјансво (вујко ми) и каде е тој моментално, и сите одговори ги запишуваше. На почетокот ќе те праша што си по народност и обавезно да речиш дека си бугарин, никако македонец. Мислам дека е убаво и да вметниш по некој бугарски збор во речникот, онака добар впечаток да оставиш. Се на се не беше воопшто страшно. Не памтам колку уплатив. Инаку пред 14 месеци ме вратија на дополнителна по што однесов документи од вујко и сега чекам да дојдам повторно на разгледување (тие од 2014 прилично многу се изначекавме). За потврдите од здруженијата многу често се спомнуваат, но сеуште се нема потврдено дали навистина пуштаат со нив или е само мит. Со среќа.
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
14
Бев на интервју во конзулатот во Битола во мај 2014, имав научено бугарски празници и химната но не ме праша конзулот ништо од тоа. Ме прашуваше дали би живеел во Бугарија, и дали имам некој роднина со бугарско државјансво (вујко ми) и каде е тој моментално, и сите одговори ги запишуваше. На почетокот ќе те праша што си по народност и обавезно да речиш дека си бугарин, никако македонец. Мислам дека е убаво и да вметниш по некој бугарски збор во речникот, онака добар впечаток да оставиш. Се на се не беше воопшто страшно. Не памтам колку уплатив. Инаку пред 14 месеци ме вратија на дополнителна по што однесов документи од вујко и сега чекам да дојдам повторно на разгледување (тие од 2014 прилично многу се изначекавме). За потврдите од здруженијата многу често се спомнуваат, но сеуште се нема потврдено дали навистина пуштаат со нив или е само мит. Со среќа.
фала многу да си здрав и жив
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
Ќе можи некој да ми дај некоја информација што оди преку амбасада или конзулатот. Јас сум од Битола и имам интервју крајот на март( како е на интервјуто, колку се плаќа,за што прашуваат, празници). Потврда за потекло имам земено од друштвото од Битола, дали некој има земено пасош така. фала
Извини а кога се јави за да го закажеш интервјуто?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
гледам некој ги меша работите да се разбереме НЕ РЕКОЈА ке се стопира издавањето на пасоши туку дека ке се уведе построга контрола,тоа се две различни работи..
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
гледам некој ги меша работите да се разбереме НЕ РЕКОЈА ке се стопира издавањето на пасоши туку дека ке се уведе построга контрола,тоа се две различни работи..
Tocno taka
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
edno pitanje ...cekam potpis od vice prezident sea me zanimat dali sekoj dobivat ako mu pisuva taka ili moze i otkaz za izdavanje na ukaz?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom